IT

Specifika finančního řízení firmy v IT sektoru

IT je dnes velmi trendy a výdělečný obor. Byznys se přesouvá do online, ve firmách se hromadně optimalizuje, digitalizuje a automatizuje a firmy i jejich vedení cítí, že musí jít s dobou.

ČR zaměstnává po Slovinsku nejméně žen v IT odvětví

women it professionalsČeský statistický úřad zveřejnil před časem studii, která odhaluje, že v České republice klesá počet žen, které pracují v IT oborech. Česká republika patří kvůli nízkému podílu žen zaměstnaných v IT k nejhorším státům v Evropě.

Záplavy v Thajsku se cenově výrazně dotknou IT průmyslu

thailand mapsJistě jste zaregistrovali zprávy o záplavách v Thajsku. Tato nešťastná událost přinesla však nejen katastrofu v podobě ztrát na životech, ale dotkne se i počítačové ekonomiky po celém světě.

Vánoce 2011: Dárky pro muže a ženy z IT

christmas presentI když se to možná na první pohled nezdá, za dva měsíce začnou vánoční svátky letošního roku. Patříte-li do skupiny nakupujících, kteří nenechávají vše na poslední chvíli a kteří sdílí ve svém kruhu blízkých někoho z oblasti IT, tzv. "ajťáka", určitě oceníte tip na vánoční dárek, který tomuto "geekovi" udělá radost.

Internetové aukce na ústupu, první místo patří hromadným slevám

saleNejfrekventovanějším oborem lidské činnosti, kde se trendy a zájmy veřejnosti mění s největší rychlostí, je bezesporu oblast IT. Není tak dávno, co sklízely největší zájem internetové aukční síně a lidé se předháněli v přihazování svých úspor u toho či onoho předmětu, který toužili získat.