IT

Význam IT: technologie jako hnací motor 21. století

Zdroj: Canva.com

V současné době vládnou informační technologie světu a prostupují všechny oblasti našeho života. Moderní společnost se bez nich již neobejde. Jaká odvětví zasáhla IT nejvíce? A jak se stát specialistou v IT?

Specifika finančního řízení firmy v IT sektoru

IT je dnes velmi trendy a výdělečný obor. Byznys se přesouvá do online, ve firmách se hromadně optimalizuje, digitalizuje a automatizuje a firmy i jejich vedení cítí, že musí jít s dobou.

ČR zaměstnává po Slovinsku nejméně žen v IT odvětví

women it professionalsČeský statistický úřad zveřejnil před časem studii, která odhaluje, že v České republice klesá počet žen, které pracují v IT oborech. Česká republika patří kvůli nízkému podílu žen zaměstnaných v IT k nejhorším státům v Evropě.

Záplavy v Thajsku se cenově výrazně dotknou IT průmyslu

thailand mapsJistě jste zaregistrovali zprávy o záplavách v Thajsku. Tato nešťastná událost přinesla však nejen katastrofu v podobě ztrát na životech, ale dotkne se i počítačové ekonomiky po celém světě.

Vánoce 2011: Dárky pro muže a ženy z IT

christmas presentI když se to možná na první pohled nezdá, za dva měsíce začnou vánoční svátky letošního roku. Patříte-li do skupiny nakupujících, kteří nenechávají vše na poslední chvíli a kteří sdílí ve svém kruhu blízkých někoho z oblasti IT, tzv. "ajťáka", určitě oceníte tip na vánoční dárek, který tomuto "geekovi" udělá radost.