Dodávky IT řešení na míru: bodyshop, FTFP, team leasing

Štítky:

Specializovaných pracovníků je dnes nedostatek, což firmy pociťují zejména v oblasti IT – vždyť jenom v České republice jich chybí přes 20 tisíc. Společnosti tak stále častěji využívají tzv. bodyshopping, kdy si najmou samostatného specialistu na konkrétní úkol (známé i jako FTFP), nebo využijí team leasing a nechají si sestavit skupinu pracovníků přímo pro svůj záměr. Taková dodávka IT řešení na míru přitom snižuje náklady a pomáhá uvést projekt včas a ve vyšší kvalitě, než jaké jsou schopny firmy dosahovat za pomoci interních zaměstnanců.

Co přináší BodyShopping: odborník dle představ

Když přesně víte, kdo vám v projektu chybí a co má dělat, můžete si pomocí FTFP„pronajmout“ kvalifikovaného pracovníka, aby zajistil předem definovanou práci. Tu vykonává na základě svých odborných znalostí a není třeba, abyste ho nějak vzdělávali, přičemž získáte i jeho zkušenosti z jiných projektů a možná tak uvidíte nové příležitosti. K nalezení specialisty na konkrétní odvětví je tak BodyShopping skvělý a ve srovnání se zaměstnancem ušetří až 30 % nákladů.

Takový externista od vás kupříkladu nepotřebuje vybavení, má totiž svoje a firmě tak odpadá nemalý náklad (některé IT profese užívají běžně počítač za 50 i více tisíc korun). A zajímat vás nemusí ani personálně, smlouvu máte v tomto případě se společností TIP IT Solutions, která bodyshopping (nebo také FTFP) zajišťuje a o svého pracovníka se tak stará sama. Ve výsledku tedy stačí dohodnout odměnu a objem práce, ať už časový fond, nebo úkoly, jaké mají být vykonávány.

Kdy je dobrý team leasing: projekt bez starostí

Princip je tu velmi podobný jako v předchozím případě, ovšem s rozdílem, že vám TIP IT Solutions v rámci team leasingu zajistí rovnou celý kvalifikovaný tým s cílem dokončit projekt včas a v požadované kvalitě. Coby firma tak nebudete muset hledat různé profese (projektového manažera, vývojáře, testera, kodéra atp.), ale stanovíte si vizi a za využití FTFP dostanete rovnou tým sestavený na míru s jistotou, že 100% zvládne zajistit veškeré činnosti, které s projektem souvisí.

Personálně se pro společnosti jedná o velkou úlevu i úsporu peněz, pokud nemají mezi sebou zaměstnance, kteří dané problematice opravdu rozumí a mohli by na dílčí činnosti dohlížet. Sehraný tým s dobrým vedením tak dokáže prokazatelně „přivést projekt k životu“ výrazně rychleji a kvalitněji, než by tomu bylo pomocí interních sil. Team leasing navíc opět zahrnuje i vybavení pracovníků a šetří náklady spojené s odvody a běžnou agendou u zaměstnanců.

Průměr: 5 (2 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.