Dodávky IT řešení na míru: bodyshop, FTFP, team leasing

Štítky:

Specializovaných pracovníků je dnes nedostatek, což firmy pociťují zejména v oblasti IT – vždyť jenom v České republice jich chybí přes 20 tisíc. Společnosti tak stále častěji využívají tzv. bodyshopping, kdy si najmou samostatného specialistu na konkrétní úkol (známé i jako FTFP), nebo využijí team leasing a nechají si sestavit skupinu pracovníků přímo pro svůj záměr. Taková dodávka IT řešení na míru přitom snižuje náklady a pomáhá uvést projekt včas a ve vyšší kvalitě, než jaké jsou schopny firmy dosahovat za pomoci interních zaměstnanců.

Co přináší BodyShopping: odborník dle představ

Když přesně víte, kdo vám v projektu chybí a co má dělat, můžete si pomocí FTFP„pronajmout“ kvalifikovaného pracovníka, aby zajistil předem definovanou práci. Tu vykonává na základě svých odborných znalostí a není třeba, abyste ho nějak vzdělávali, přičemž získáte i jeho zkušenosti z jiných projektů a možná tak uvidíte nové příležitosti. K nalezení specialisty na konkrétní odvětví je tak BodyShopping skvělý a ve srovnání se zaměstnancem ušetří až 30 % nákladů.

Takový externista od vás kupříkladu nepotřebuje vybavení, má totiž svoje a firmě tak odpadá nemalý náklad (některé IT profese užívají běžně počítač za 50 i více tisíc korun). A zajímat vás nemusí ani personálně, smlouvu máte v tomto případě se společností TIP IT Solutions, která bodyshopping (nebo také FTFP) zajišťuje a o svého pracovníka se tak stará sama. Ve výsledku tedy stačí dohodnout odměnu a objem práce, ať už časový fond, nebo úkoly, jaké mají být vykonávány.

Kdy je dobrý team leasing: projekt bez starostí

Princip je tu velmi podobný jako v předchozím případě, ovšem s rozdílem, že vám TIP IT Solutions v rámci team leasingu zajistí rovnou celý kvalifikovaný tým s cílem dokončit projekt včas a v požadované kvalitě. Coby firma tak nebudete muset hledat různé profese (projektového manažera, vývojáře, testera, kodéra atp.), ale stanovíte si vizi a za využití FTFP dostanete rovnou tým sestavený na míru s jistotou, že 100% zvládne zajistit veškeré činnosti, které s projektem souvisí.

Personálně se pro společnosti jedná o velkou úlevu i úsporu peněz, pokud nemají mezi sebou zaměstnance, kteří dané problematice opravdu rozumí a mohli by na dílčí činnosti dohlížet. Sehraný tým s dobrým vedením tak dokáže prokazatelně „přivést projekt k životu“ výrazně rychleji a kvalitněji, než by tomu bylo pomocí interních sil. Team leasing navíc opět zahrnuje i vybavení pracovníků a šetří náklady spojené s odvody a běžnou agendou u zaměstnanců.

Průměr: 5 (2 votes)

Obrázek uživatele play snake

I'm so happy to be a part of this event. Learned a lot from the most influential people and brightest minds within the community as well as countless opportunities for networking, code sprints, and informal conversations.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.