počítač

Vedení daňové evidence v účetním programu

I když jako podnikatel nemusíte vést účetnictví, účetní systém se vám přesto vyplatí. Potřebujete si totiž vést evidenci o příjmech, výdajích a majetku firmy. Program vám to usnadní a pohodlně s ním zpracujete i daňové přiznání.

Jaký počítač potřebujete pro své podnikání?

Podle čeho si ženy vybírají počítače?

Ženy a počítače

Říká se, že si něžné pohlaví vybírá technická zařízení jen podle vzhledu, ale dle mnohých průzkumů je skutečnost úplně jiná. Ženy mají v současnosti o technice dobrý přehled a při nákupu nového notebooku nebo počítače si pečlivě studují specifikace. V následujících řádcích zjistíte, kterým vlastnostem dávají ženy přednost před designem.

Stačí k ochraně PC bezplatný antivirus?

Počítač detekující virus

Po nákupu nového počítače bychom neměli zapomínat na otázku bezpečnosti. Bez adekvátního antivirového programu, který bedlivě dohlíží na to, aby se do našeho zařízení nedostaly škodlivé viry, se v dnešní době neobejdeme. Nejen internet, ale také flash disky, DVD a jiná přenosná zařízení v sobě mohou ukrývat virovou hrozbu, která by nás mohla vyjít velmi draho.

Společnost IBM dnes slaví: 30. výročí osobního počítače

Je tomu přesně na den 30. let, kdy společnost IBM představila svůj první kompaktní počítač. Bylo to právě 12. srpna 1981, kdy byl onen výsledek odprezentován veřejnosti pod názvem IBM 5150 PC. Po výkonnostní stránce na tehdejší dobu "písíčko" nikterak zvlášť nevybočovalo z běžného průměru: procesor Intel 8088 (4,77 MHz).