Vedení daňové evidence v účetním programu

Štítky:

I když jako podnikatel nemusíte vést účetnictví, účetní systém se vám přesto vyplatí. Potřebujete si totiž vést evidenci o příjmech, výdajích a majetku firmy. Program vám to usnadní a pohodlně s ním zpracujete i daňové přiznání.

Daňová evidence pro podnikatele

Na úvod pro pořádek doplníme, že daňovou evidenci můžete vést jako OSVČ s ročními příjmy do 25 milionů korun.

V tom případě vám stačí pouze evidovat:

  • příjmy a výdaje, tedy pohyb financí, které dostanete na účet či v hotovosti a které vydáte (odečtením ročních výdajů od ročních příjmů spočítáte základ daně z příjmů),
  • majetek,
  • pohledávky a závazky.

Účetní program pro vedení daňové evidence

Zákon o dani z příjmu neudává, jak má daňová evidence vypadat – stačí i jednoduchá tabulka v Excelu. Lepší je ale mít účetní programs připravenými tabulkami. Máte tak jistotu, že si zaznamenáte vše potřebné.

Přehled o příjmech a výdajích

Účetní program se snadno ovládá, jeho rozhraní je přehlednéa svou logikou připomíná Outlook nebo Excel. Snadno a rychle se v něm zorientujete a naučíte se s ním pracovat.

Díky vedení daňové evidence v účetním systému máte neustálý přehled o tom, jak se firmě daří. Systém vám vygeneruje různé přehledy, které si můžete vytisknout.

Vystavování faktur bez chyb

Práci vám účetní software usnadní také tím, že některé údaje sám automaticky vyplní za vás. Vystavení faktury pak bude záležitost jen pár minut.

Nemusíte ručně nic přepisovat, takže ani nehrozí, že uděláte překlep nebo chybu ve výpočtu – účetní systém si poradí i se spočítáním DPH. Pokud byste přece jenom některý z údajů zadali špatně, systém vás na to upozorní.

Snadné odevzdání daňového přiznání

Další výhodou účetního systému pro vedení daňové evidence je napojení na úřady. Pokud vás děsí podávání daňového přiznání, už nemusí. Během chvilky si vygenerujete podkladypřímo v programu a vyplněný formulář rovnou z něj odešlete na finanční úřad.

Money S3 pro daňovou evidenci

Všechny zmíněné funkce má třeba účetní software Money S3, který si můžete ve verzi Start vyzkoušet zdarma po neomezeně dlouhou dobu– bezplatně vytvoříte až 500 záznamů. 

Poslouží vám pro jednoduchou daňovou evidenci, a pokud se vaše firma rozroste nebo budete potřebovat další funkce, můžete si software rozšířit díky doplňkovým modulům.

Neoznámkováno