Jaký počítač potřebujete pro své podnikání?

Štítky:

Podnikání má často mnoho podob. Můžete při něm celé dny trávit v kanceláři, nebo naopak zalézt do dílny a věnovat se tvorbě svých produktů. Tak jako tak se pravděpodobně neobejdete bez počítače. Jak vybrat počítač přesně na míru svému podnikání?

Každý podnikatel se musí potýkat se spoustou rozhodnutí, která jsou při cestě za úspěchem jednoduše nezbytná. Jaké zvolit pro podnikání prostory? Je třeba si zřídit podnikatelský účet? Jak sehnat ty správné investory? Takové otázky patří k těm zásadním, ale podceňovat byste neměli ani na první pohled druhořadé záležitosti. Například volba správného typu počítače vám může ušetřit mnoho času a zajistit pohodlí i v těch nejnáročnějších dnech.

Stolní počítač, nebo notebook?

Pro začátek je nutné si ujasnit, kde budete při svém podnikání trávit nejvíce času. Budete-li neustále na cestách, na schůzkách s klienty nebo pokud nemáte vlastní kancelář a musíte tedy pracovat po kavárnách, bez notebooku se neobejdete. Proč v tom případě ale vůbec uvažovat nad stolním počítačem, když i v kanceláři můžete pohodlně používat notebook?

Cena

Jedním z důvodů, proč si ještě někdo pořizuje stolní počítač, je cena. Za stejnou pořizovací cenu u něj totiž můžete oproti notebooku dosáhnout až dvojnásobného výkonu. Jednotlivé komponenty jsou levnější a dovolují tak za rozumnou cenu sestavit počítač s kvalitním procesorem i výkonnou grafickou kartou. Pokud tedy pracujete s náročnějšími grafickými programy a videoeditory, mohl by se vám nákup stolního počítače vyplatit. Výhodou je také možnost vyměnit v průběhu let jakoukoli součást stolního počítače, takže vám takový stroj vydrží klidně i deset let.

Pohodlí

Je jednoduché podlehnout kouzlu moderních notebooků. Jsou lehké, tenké a jejich výkon se neustále zlepšuje. Můžete si ho s sebou kamkoli vzít a při vysoké výdrži dokonce nemusíte řešit přístup k elektřině.

Stolní počítače jsou oproti tomu těžké, neohrabané, a kam je postavíte, tam pravděpodobně i navždy zůstanou. Pokud ale máte možnost zřídit si kancelář, pohodlí při užívání stolního počítače je nesrovnatelné s používáním notebooku. Ke stolnímu počítači si totiž často připojíte nejmodernější ergonomickou klávesnici a myš nebo několik velkých monitorů najednou. Klasické monitory navíc výrazně snižují zátěž krční páteře, protože dovolují přirozenější polohu hlavy při práci.

Jaké vlastnosti by měl váš počítač mít?

Ať už se rozhodnete pro notebook, či stolní počítač, jako podnikatelé byste při výběru měli zvážit i řadu užitečných nástrojů, funkcí a příslušenství. V dnešní době je pravděpodobné, že se například nevyhnete většímu množství online schůzek, důležitá je proto kvalitní webkamera a čistý zvukový výstup. Zapomeňte tedy na blikající herní počítače a raději vsaďte na kvalitní klasiku.

U notebooků si dávejte pozor na výdrž baterie – čím je počítač výkonnější, tím nižší je většinou jeho výdrž. Pokud tedy plánujete pracovat pouze v základních programech a zároveň potřebujete hodně cestovat, volte raději méně „nadupané“ notebooky. Ty pak vydrží i 16 hodin běžného provozu bez nutnosti nabíjení.

Nevybírejte tedy ten nejlepší počítač na trhu, ale ten nejlepší pro vaše specifické potřeby v podnikání. Můžete tak výrazně ušetřit a peníze investovat například do kvalitní pracovní židle.

Neoznámkováno