Windows 7 překonal celosvětově podíl Windows XP

graphBylo to nevyhnutelné - bylo to jen otázkou času; statistiky irské analytické společnosti StatCounter za měsíc září jasně ukazují, že naše odhady se nemýlily. Podíl Windows 7 překonal celosvětově pomyslnou hranici 40% a ujal se tak vedení.

<script type='text/javascript'></script>


V zářijovém článku jsme na základě srpnové statistiky prorokovali do dvou měsíců jasné překonání monopolního podílu Windows XP. Dle dostupných dat stačily systému Windows 7 už jen čtyři týdny, aby se ujal vedení a překonal globálně velmi oblíbená Windows XP o necelá dvě procenta.

StatCounter os ww month 2011 10
Září 2011: Windows 7 (40,35%), Windows XP (38,50%), Windows Vista (11,22%), MacOSX (7,25%), iOS (1,12%), Jiné (1,55%)

Windows 7 roste převážně na úkor Windows XP. Je to díky marketingu společnosti Microsoft, která chce především pro ni zastaralý systém eliminovat na minimum, protože brání v rozvoji a potencionálně blízkému prodeji nových Windows 8. Standardní podpora Windows XP byla již ukončena před dvěma lety, technická podpora zabezpečení bude ukončena 8. dubna 2014.

Co se týče systému Windows Vista, jeho podíl stále klesá, i když ne již tak výrazně jako před půl rokem. Stále se drží lehce nad hranicí jedenácti procent. Pokud bychom si mohli dovolit závěrem zase trochu něco předpovědět, jeví se velmi reálně (i určitě díky blížícím se Vánocům) nárůst podílu Windows 7 do konce roku 2011 až těsně pod hranici 50%.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Albert
[7369] Windows 8

Docela mě překvapilo, jak Microsoft zareagoval na zpětnou vazbu uživatelů pre-beta verze a do chystané bety zapracoval řadu změn - viz třeba článek http://www.ictmanazer.cz/2011/10/windows-8-microsoft-chysta-po-kritice-r...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.