Počítačů s Windows 7 je už téměř jako s Windows XP

graphPři pohledu do statistik irské analytické společnosti StatCounter za předchozí měsíc (srpen) je dobře viditelné, že hranice mezi jednotlivými verzemi operačního systému Windows se velmi rychle ztenčují.

<script type='text/javascript'></script>


Pokud se na čísla podíváme z globálního hlediska; nejnovější verze Windows 7 již velmi dlouho zvětšuje svůj podíl na počítačích na úkor velmi populárního Windows XP. Začátkem ledna tohoto roku byl Windows XP nainstalovaný dle statistik StatCounter na méně než 50% počítačů. Po osmi měsících se hranice mezi ním a Windows 7 zmenšila k rozdílu několika jednotek procent. Dá se tedy s nejvyšší pravděpodobností předpokládat, že do dvou měsíců právě Windows 7 srovná, ne-li předčí svého předchůdce.

StatCounter os ww monthly 201109 201109
Srpen 2011 (celosvětově): Windows XP (42%), Windows 7 (39%), Windows Vista (11%), MacOSX (6%), iOS (1%), Jiné (1%)

Tuzemské statistiky se nikterak výrazně od těch světových neliší. Windows XP je stále nainstalovaný na 44% počítačích, Windows 7 na 39% a Windows Vista na 12%. Alternativní systémy (nebo chcete-li konkurenční) mají vůči sobě nemalé rozdíly, avšak jejich zastoupení je v jednotkách procent: MacOSX 3% a Linux 2%.

StatCounter-os-CZ-monthly-201103-201108
Tuzemský vývoj OS za posledních šest měsíců.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Zdendas
[7497] Windows 7

Ono není divu, že Windows 7 zvyšují podíl. Kdo mohl bránil se Windows Vista a fungoval spokojeně na Windows XP. Windows 7 fungují krásně i na slabších strojích, vlastně všude kde fungovaly Windows XP - jen to chce paměť alespoň 2 GB. Windows 7 už řeší rozumně i hardwarové nároky a umí spolehlivě fungovat i na netboocích se slabými procesory a onboard grafickými kartami.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.