Windows 7

Co je hiberfil.sys a pagefile.sys? Jak zakázat/povolit hibernaci ve Windows?

hibernace ve windows 8Hiberfil.sys a pagefile.sys: soubory o velikosti desítek GB, jež zabírají místo na disku. Pojďme si dnes objasnit rozdíly mezi těmito dvěma soubory a podívat se na klady a zápory hibernace s praktickými případy, kdy je pro nás výhodné tuto funkci vypnout.

Nabijte svůj telefon skrze počítačovou myš

Energy_Mouse_perexModernizace se zkrátka nezastavuje: bezdrátovou myš, jež vám nabije (nejen) chytrý telefon, jistě ocení všichni počítačový nadšenci. A kdo s tímto kouskem přišel?

Jak na automatické přihlášení do Windows?

přihlášení webPřihlašovací obrazovka provází operační systém Windows již řadu let. Pro někoho však může být spíše zdržením startu počítače. Patříte mezi dotyčné i vy? Pojďme si ukázat, jak se tohoto "problému" zbavit.

Statisticky: Windows 7 překonávají Windows XP, IE se stále drží na špici

Přesýpací hodinyInu, bylo to nevyhnutelné. OS Windows 7 se Microsoftu zkrátka povedl natolik, že překonal legendární a nesmrtelné Windows XP v podílu na trhu.

Od června bude možné získat výhodný upgrade na Windows 8

Předprodejní upgrady nejsou u Microsoft vůbec nic neobvyklého. Jistě si vzpomínáte na obchodní akce, ve kterých bylo možné s nákupem nového počítače získat i kupón na upgrade stávajícího systému.

Za dva roky skončí podpora Windows XP a Office 2003

Windows XP stop supportOd neděle přesně za dva roky bude oficiálně ukončena technická podpora zabezpečení operačního systému Windows XP a kancelářského balíčku Office 2003. Microsoft upozorňuje, že bezpečnost dat není dobré podceňovat, a tak by lidé a firmy měly již pomalu zvažovat upgrade svého systému.

Stylové reproduktory MS-100 od Asus s absencí externího napájení

Stylově kuželovité USB reproduktory se chystá společnost Asus uvézt v nejbližší době na trh. Tento designový kousek nevyžaduje externí napájení, přenos dat i energie (500 mA) se odehrává pouze prostřednictvím rozhraní USB (kompatibilita s USB 2.0 a 3.0). MS-100 disponuje velkými 54mm měniči, které reprodukují zvuk o síle až 93 dB se zkreslením méně než 3%.

Microsoft prodal půl miliardy licencí svých Windows 7

Úspěšnost tohoto operačního systému je velmi známá. Není proto divu, že Microsoft se může pochlubit již půl miliardou prodaných licencí - přesněji přes 525 milionů. Je však nutné zmínit, že do tohoto počtu také spadají výrobci počítačů, reálný počet uživatelů se tedy bude pohybovat na jiné hranici.

Blokování webových stránek - rodičovská kontrola ve Windows 7

Family Control SecurityV dnešní době jsou počítače čím dál více nepostradatelnější součástí většiny domácností po celém světě. V čím dál mladším věku se s nimi tím pádem setkávají i děti, přičemž jejich obezřetnost nemusí být vždy na úrovni, jaká je potřeba. Proto si dnes ukážeme pár tipů pro rodiče, jak usměrnit svým ratolestím používání počítače - hraní her, používání programů a samozřejmě surfování na internetu…

Dejte svému stolu nový rozměr: EXOdesk - pracovní stůl pro rok 2012

Finger touch on displaySpolečnost ExoPC přišla s novým návrhem, který doslova bere dech: pracovní stůl, který maximálně využívá své velké pracovní plochy se zabudovaným 40ti palcovým dotykovým displejem.