Windows XP

Co je hiberfil.sys a pagefile.sys? Jak zakázat/povolit hibernaci ve Windows?

hibernace ve windows 8Hiberfil.sys a pagefile.sys: soubory o velikosti desítek GB, jež zabírají místo na disku. Pojďme si dnes objasnit rozdíly mezi těmito dvěma soubory a podívat se na klady a zápory hibernace s praktickými případy, kdy je pro nás výhodné tuto funkci vypnout.

Jak na automatické přihlášení do Windows?

přihlášení webPřihlašovací obrazovka provází operační systém Windows již řadu let. Pro někoho však může být spíše zdržením startu počítače. Patříte mezi dotyčné i vy? Pojďme si ukázat, jak se tohoto "problému" zbavit.

Podpora Windows XP skončí přesně za rok

klíčenkaNejúspěšnější operační systém, který se dlouhou dobu držel na špici nejpoužívanějších systémů a byl označován za přelomový, se pomalu dočkává svého konce. Nynější vývoj totiž zapříčiňuje jeho nevyhnutelné ukončení.

Statisticky: Windows 7 překonávají Windows XP, IE se stále drží na špici

Přesýpací hodinyInu, bylo to nevyhnutelné. OS Windows 7 se Microsoftu zkrátka povedl natolik, že překonal legendární a nesmrtelné Windows XP v podílu na trhu.

Za dva roky skončí podpora Windows XP a Office 2003

Windows XP stop supportOd neděle přesně za dva roky bude oficiálně ukončena technická podpora zabezpečení operačního systému Windows XP a kancelářského balíčku Office 2003. Microsoft upozorňuje, že bezpečnost dat není dobré podceňovat, a tak by lidé a firmy měly již pomalu zvažovat upgrade svého systému.

Windows 7 překonal celosvětově podíl Windows XP

graphBylo to nevyhnutelné - bylo to jen otázkou času; statistiky irské analytické společnosti StatCounter za měsíc září jasně ukazují, že naše odhady se nemýlily. Podíl Windows 7 překonal celosvětově pomyslnou hranici 40% a ujal se tak vedení.

Počítačů s Windows 7 je už téměř jako s Windows XP

graphPři pohledu do statistik irské analytické společnosti StatCounter za předchozí měsíc (srpen) je dobře viditelné, že hranice mezi jednotlivými verzemi operačního systému Windows se velmi rychle ztenčují.

Windows XP u hranice 50% podílu, Windows 7 stále roste

Na konferenci Worldwide Partner Conference (WPC) společnost Microsoft uveřejnila aktuální statistiky prodeje Windows 7: k dnešním dnům prodej přesáhl pomyslnou hranici 400 milionů licencí. Podle statistické společnosti NetApplications Windows 7 pomalu ale jistě uštipuje z podílů na trhu jak od Windows XP, tak Windows Vista.

Škodlivý malware zvyšuje úspěšně útoky na 64bitové Windows

Společnost Kaspersky Labs varuje uživatele 64bitových verzí Windows před novou hrozbou, která využívá bezpečnostních děr/chyb v Javě a Adobe Readeru a umožní tak útočníkovi spustit škodlivý program Rootkit.Win64.Necurs.a.

Windows XP v Česku stále vládne

statistikaNové statistiky: i přes rychle rostoucí počty prodaných Windows 7 se stará "XPčka" drží – jsou nejpoužívanějším systémem v České republice.