Rapidně vzrostl počet prodaných počítačů. Které jdou nejvíce na dračku? Acer, HP a Asus

istockPrůzkum provedla společnost zabývající se vypracováváním obchodních statistik – Gartner. Během třetího kvartálu letošního roku podle nich narostl meziroční růst v počtu prodaných počítačů o celou pětinu!

<script type='text/javascript'></script>


Celkový počet prodaných PC tedy činí 380 500 kusů – z toho největší část tvořily počítače společnosti Acer, kterých bylo prodáno celých 112 500 kusů, což pro firmu oproti roku loňskému činí nárůst šestnáct procent. Za ním s počtem 84 500 kusů a nárůstem 34 procent stojí počítače společnosti HP (Hewlett-Packard). A do třetice všeho dobrého i zlého: poslední z trojice nejprodávanějších značek jsou počítače firmy Asus, která stejně jako Acer zaznamenala nárůst o 16 procent, čímž se vyšplhala na počet 68 700 počítačů.

Pokud se jedná o otázku, zda byly prodávanější počítače stolní nebo notebooky, výsledek je jednoznačný – větší poptávka byla po noteboocích - těch se prodalo více o 22%. V konkrétních číslech by to pak znamenalo, že z celkového počtu 380 500 prodaných PC bylo notebooků necelých 300 000 a pouze 80 600 bylo počítačů stolních. Z již zmíněných 80 600 kusů stolních PC odkoupily 57% firmy.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.