Acer

Chromebooky s Chrome OS neuspěly a to nejen kvůli ceně

I když to vypadá, že se Google daří vše, do čeho se pustí, opak se může stát pravdou. Je to více jak rok, kdy byl na trh uveden první Chromebook (Cr-48), který byl posléze nasledován ještě dalšími modely od alternativních výrobců (konkrétně Acer a Sam­sung). Jak se však ukazuje, Chrome OS nezaujal veřejnost natolik, nakolik si ho Google stále i dnes cení.

Acer Aspire Revo RL100 - "obývákové" PC

Acer vydává novinku ze svých dílen - nové HTPC Aspire Revo RL100. Tento počítač disponuje bezdrátovou klávesnicí pro snadné ovládání a vyhledávání multimediálních souborů, samozřejmě s CD/DVD mechanikou. K externím zařízením jej lze připojit pomocí HDMI kabelu a síťového konektoru. PC bylo osazeno procesorem AMD Athlon II K325, 750GB harddiskem a 4GB RAM.

Chromebooky od Google míří na trh

15. červen bude dnem, kdy se do prodeje dostanou fanoušky společnosti Google očekávané Chromebooky. Notebooky od společností Samsung a Acer vybavené minimalistickým operačním systémem od Google budou tradičně dostupné nejdříve ve Spojených státech, a to přes portály BestBuy a Amazon.

Počítačů v Česku i na Slovensku se prodalo méně, největší problémy má společnost Acer

Studie firmy Gartner, která se zabývala prodejem počítačů (bez započtení serverů) za první čtvrtletí tohoto roku, přišla s nemilým výsledkem pro všechny výrobce stolních a přenosných počítačů: prodej propadl téměř o třetinu v meziročním měřítku. Dle analytiků to způsobil větší zájem veřejnosti o mediální tablety a smartphony.

Rapidně vzrostl počet prodaných počítačů. Které jdou nejvíce na dračku? Acer, HP a Asus

istockPrůzkum provedla společnost zabývající se vypracováváním obchodních statistik – Gartner. Během třetího kvartálu letošního roku podle nich narostl meziroční růst v počtu prodaných počítačů o celou pětinu!