Windows 10 používá 270 milionů lidí, Microsoft plánuje jeho velkou aktualizaci

Windows 10 logoMicrosoft od července loňského roku nepřestává s nekompromisní propagací svého nového operačního systému Windows 10. Softwarový gigant nyní odtajnil aktuální počet uživatelů nového systému společně s dalšími chystanými novinkami.

<script type='text/javascript'></script>


Dle poslední statistiky Microsoft Windows 10 na počítačích, tabletech, chytrých telefonech nebo herních konzolích Xbox aktivně používá 270 milionů uživatelů. V lednu letošního roku se jednalo pouze o 200 milionů. Aktuální číslo odtajnil na pravidelné vývojářské konferenci Build 2016 Terry Myerson, ředitel operačních systémů Microsoftu. Číslo udává počet lidí, kteří systém alespoň jednou spustili za posledních 30 dní, nikoliv celkový počet lidí, kteří si platformu nainstalovali. Plnou verzi Windows 10 je možné stále bezplatně upgradovat až do 29. července 2016.

Terry Myerson se na konferenci zmínil také o zásadní aktualizaci systému Windows 10. Balík oprav a vylepšení s názvem Anniversary Update (Výroční aktualizace) se má lidem zpřístupnit v létě. S největší pravděpodobností se tak stane 29. července, tedy přesně rok po oficiálním vypuštění Desítek do světa.

Windows 10 desktop

Update podobný tradičnímu service packu bude ke stažení zdarma pro všechny uživatele Windows 10. Microsoft sice uvedl, že bude uvolňovat maximálně dvě nebo tři aktualizace ročně, ale letos druhou zřejmě již nestihne, což znamená, že Anniversary Update bude jediná významná aktualizace pro rok 2016. Další bychom se měli dočkat až na jaře 2017.

Výroční balík aktualizací pro Windows 10 by měl zahrnovat i několik významných vylepšení. V prvé řadě se jedná o možnost snadnější práce na zařízeních se stylusem. Podpora elektronických per bude nově například na hlavní obrazovce pro psaní poznámek. Rukou napsaný text bude možné převést do elektronické podoby, případně si jej systém přečte a přes asistentku Cortana uloží jako upomínku do kalendáře. Druhé vylepšení ocení především vývojáři, kterým Microsoft nadělil nástroj Desktop App Converter pro jednoduchý převod jakékoliv starší aplikace do prostředí Windows 10.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Nemardadl
[8384] vzhled

Proto pokaždé měnit rozhraní? Jen si zvyknout na jednu věc - zvykat na jiný ...