Windows

Windows 10 používá 270 milionů lidí, Microsoft plánuje jeho velkou aktualizaci

Windows 10 logoMicrosoft od července loňského roku nepřestává s nekompromisní propagací svého nového operačního systému Windows 10. Softwarový gigant nyní odtajnil aktuální počet uživatelů nového systému společně s dalšími chystanými novinkami.

Každý pátý rodič neví, co jeho dítě dělá na internetu

dítě na sítiDne 9. února se uskutečnil celosvětový Den bezpečnějšího internetu, tentokráte s mottem "Zahrajte svůj part pro lepší internet". Více než 100 zemí, včetně České republiky, se připojilo k iniciativě Safer Internet Day, aby podpořilo informovanost uživatelů o správném chování na internetu.

Co je hiberfil.sys a pagefile.sys? Jak zakázat/povolit hibernaci ve Windows?

hibernace ve windows 8Hiberfil.sys a pagefile.sys: soubory o velikosti desítek GB, jež zabírají místo na disku. Pojďme si dnes objasnit rozdíly mezi těmito dvěma soubory a podívat se na klady a zápory hibernace s praktickými případy, kdy je pro nás výhodné tuto funkci vypnout.

64bitová Windows: Jak vypnout kontrolu digitálního podpisu ovladačů?

crypto keyKontrola digitálního podpisu je omývaným problémem při instalaci softwaru, zejména pak ovladačů. Mnohdy je problém způsoben nekompatibilitou, tedy že digitální podpis nesedí pro tuto verzi, i když ovladač pro 64 bit přizpůsobený je.

TZ: CAL licence zdražují. Minimalizujte včas dopad zvýšení cen

Letos v srpnu dojde k výraznému zdražení CAL licencí pro software od Microsoftu. Zdražení je důsledkem nastupujícího trendu podnikového modelu BYOD. Společnost SoftwareONE, která firmám zajišťuje nástroje a služby pro správu a nákup softwarových licencí, je připravena pomoci zákazníkům minimalizovat dopad navýšení cen a individuálně navrhnout vhodné řešení.

Genius Traveler D6600: Ovládejte více zařízení s jednou myší

Genius Data Traveler D6600Dnes představovaná bezdrátová myš byla příznačně označena Traveler D6600 a vyhoví opravdu náročným uživatelům; díky její koncepci můžete ovládat prostřednictvím USB pico přijímačů (jeden lze mimo jiné schovat přímo do těla myši) hned dvě zařízení naráz. Je uzpůsobena jak pro právaky, tak leváky, a její pogumovaný povrch zároveň v ovládání poskytne maximální komfort.

Microsoft hlásí první ztrátu ve své historii

I když se firmě daří velice dobře a její zisk stoupl téměř o 4% (na 19 miliard), v oblasti reklamy však letos ve druhém čtvrtletí nastal propad, který činí až 492 milionů. Hlavním faktorem, který ztrátu způsobil, je agentura aQuantive, díky níž musí dojít k odpisu 6,2 miliard dolarů.

Bluetooth Mobile Keybord 5000: Luxusní klávesnice od Microsoftu

Bluetooth Mobile Keybord 5000Společnost Microsoft, velikán ve světě počítačů, se pochlubil svou novou a praktickou klávesnicí, která funguje zcela bezdrátově.

Potvrzeno: Facebook vstupuje na burzu

Facebook logoO tomto kroku již nějakou dobu probíhaly spekulace. Nyní můžeme definitivně říci, že největší sociální síť Facebook potvrdil vstup na burzovní trh.

Nový Hybrid ThinkPad X1 od Lenova až s 10 hodinovou výdrží

Logitech CubeSpolečnost Lenovo nedávno oznámila nový notebook, který by měl být vybaven čipem SoC společnosti Qualcomm, díky němuž by měla jeho výdrž činit až 10 hodin!