Prohlížeč

Jednoduchý prohlížeč Opera Coast míří na Android

opera coastSpolečnost Opera si připravila nový internetový prohlížeč navržený speciálně pro dotyková zařízení s operačním systémem Android.

S prohlížečem Brave mohou na reklamě vydělat i uživatelé

Brave logoOdvážný internetový prohlížeč chce chránit vaše soukromí a zároveń bojovat proti reklamám vlastním systémem zobrazování reklam, který je výhodný pro inzerenty i uživatele.

Nová Opera naposledy pod taktovkou zakladatele společnosti

Po včerejším prohlášení o odchodu ze společnosti Opera Software, jednoho z hlavních zakladatelů Jon S. von Tetzchnera, byla dnes uveřejněna nová verze Opery, číselně označena jako 11.50. Von Tetzchner, který stál u vzniku Opera Software v roce 1995, odchází z důvodu rozdílného strategického smýšlení a názoru na vedení firmy.

Google plánuje do dvou měsíců ukončit podporu nejen pro IE7

S ohledem na pokračující vývoj webových aplikací (Gmail, GoogleDocs, Calendar nebo Talk) se Google rozhodl k měsíci srpnu ukončit podporu svých služeb pro starší verze webových prohlížečů. Na seznamu nepodporovaných se objevuje i Internet Explorer 7. Tento razantní krok není žádným marketingovým tahem, ukončení podpory se dotýká všech prohlížečů bez výjimky.

Prohlížeč do krabičky? To je BitBox, nový maximálně bezpečný prohlížeč

Sirrix AG BitboxVzhledem ke stále častějšímu využívání internetu vedoucímu k více případům zneužití, se velmi důležitým faktorem určujícím používání toho či jiného internetového prohlížeče stává bezpečnost. Přestože různé společnosti tvrdí, že právě jejich prohlížeč je ten nejbezpečnější. Pravdou zatím zůstává, že škodlivý software, který by jej mohl napadnout, se vždy nějaký najde.

Populární hra Angry Birds nyní i ve vašem prohlížeči

V současnosti zřejmě nejpopulárnější hra na chytrých mobilních telefonech se systémy Android, iPhone a od 25. května i Windows Phone 7 se dočkala i své PC verze.

Podíl prohlížečů závěrem roku 2010: Jak si vede právě ten váš?

NetApplications LogoKaždý uživatel si jistě rád "zabrouzdá" na internetu, k čemuž použije svůj oblíbený internetový prohlížeč. Díky běhu času jich nyní máme několik, a právě těchto několik vede neustálý boj o svou pozici na trhu. Jak si tato skupina stojí v prosinci letošního roku?