Jak nastavit domovskou stránku v prohlížeči?

Logo prohlížeče Google Chrome

Domovská stránka představuje výchozí stránku, které se vám otevře po spuštění internetového prohlížeče. Na tuto počáteční stránku tzv. homepage můžete kdykoliv přejít rovněž v průběhu vašeho surfování na internetu kliknutím příslušné ikony domečku (tlačítko Domovská stránka). Počáteční stránkou může být jakákoliv webová stránka.

Nastavení výchozí stránky homepage je u každého webového prohlížeče trošku jiné. V následujících řádcích najdete jednoduchý návod, jak nastavit domovskou stránku pro tři nejpoužívanější internetové prohlížeče firem Google, Mozilla a Microsoft.

Google Chrome

Chrome je v současnosti nejoblíbenějším internetovým prohlížečem s největším počtem uživatelů. Domovskou stránku změníte tak, že v otevřeném Chromu zvolíte Vpravo nahoře ikonu možnosti (tři malé čtverečky nad sebou). Najděte položku Vzhled, zaškrtněte možnost "Zobrazit tlačítko Domovská stránka" a objeví se vám tlačítko "Změnit". Klikněte na něj a nastavte si webovou stránku, která se bude otevírat po kliknutí ikony "Otevřít domovskou stránku" vlevo od adresního řádku.

Mozilla Firefox

Nastavení homepage ve Firefoxu je více než snadné. V hlavním menu vyberte položku Nástroje - Možnosti a hned na první záložce Obecné najdete položku Domovská stránka. Do tohoto políčka vepište webovou stránku včetně protokolu "http://" a okno nastavení zavřete. A to je vše.

Microsoft Edge/Internet Explorer

Společnost Microsoft nabízí společně s operačním systémem Windows předinstalovaný internetový prohlížeč Internet Explorer, který začíná být postupně nahrazován prohlížečem MS Edge pro počítače s platformou Windows 10. Volbu homepage provedete následovně:

  • Edge - vpravo nahoře vyberte tlačítko Další (ikona tři čtverečků vedle sebe) - Nastavení a sjeďte dolů na volbu "Zobrazit upřesňující nastavení". Zde aktivujte tlačítko Domů a z nabídky vyberte "Konkrétní stránka" a vepište webovou adresu

  • Explorer - vpravo nahoře klikněte na ikonu ozubeného kolečka (nastavení) a z menu vyberte volbu "Možnosti internetu", na záložce Obecné vepište do okénka Domovská stránka vámi požadovanou domovskou stránku a potvrďte tlačítkem OK
Průměr: 4 (1)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Najděte položku Vzhled, zaškrtněte možnost "Zobrazit tlačítko Domovská stránka" a objeví se vám tlačítko "Změnit". Klikněte na něj a nastavte si webovou stránku, která se bude otevírat po kliknutí ikony "Otevřít domovskou stránku" vlevo od adresního řádku.
happy wheels android google play.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.