Jak nastavit domovskou stránku v prohlížeči?

Logo prohlížeče Google Chrome

<script type='text/javascript'></script>


Domovská stránka představuje výchozí stránku, které se vám otevře po spuštění internetového prohlížeče. Na tuto počáteční stránku tzv. homepage můžete kdykoliv přejít rovněž v průběhu vašeho surfování na internetu kliknutím příslušné ikony domečku (tlačítko Domovská stránka). Počáteční stránkou může být jakákoliv webová stránka.

Nastavení výchozí stránky homepage je u každého webového prohlížeče trošku jiné. V následujících řádcích najdete jednoduchý návod, jak nastavit domovskou stránku pro tři nejpoužívanější internetové prohlížeče firem Google, Mozilla a Microsoft.

Google Chrome

Chrome je v současnosti nejoblíbenějším internetovým prohlížečem s největším počtem uživatelů. Domovskou stránku změníte tak, že v otevřeném Chromu zvolíte Vpravo nahoře ikonu možnosti (tři malé čtverečky nad sebou). Najděte položku Vzhled, zaškrtněte možnost "Zobrazit tlačítko Domovská stránka" a objeví se vám tlačítko "Změnit". Klikněte na něj a nastavte si webovou stránku, která se bude otevírat po kliknutí ikony "Otevřít domovskou stránku" vlevo od adresního řádku.

Mozilla Firefox

Nastavení homepage ve Firefoxu je více než snadné. V hlavním menu vyberte položku Nástroje - Možnosti a hned na první záložce Obecné najdete položku Domovská stránka. Do tohoto políčka vepište webovou stránku včetně protokolu "http://" a okno nastavení zavřete. A to je vše.

Microsoft Edge/Internet Explorer

Společnost Microsoft nabízí společně s operačním systémem Windows předinstalovaný internetový prohlížeč Internet Explorer, který začíná být postupně nahrazován prohlížečem MS Edge pro počítače s platformou Windows 10. Volbu homepage provedete následovně:

  • Edge - vpravo nahoře vyberte tlačítko Další (ikona tři čtverečků vedle sebe) - Nastavení a sjeďte dolů na volbu "Zobrazit upřesňující nastavení". Zde aktivujte tlačítko Domů a z nabídky vyberte "Konkrétní stránka" a vepište webovou adresu

  • Explorer - vpravo nahoře klikněte na ikonu ozubeného kolečka (nastavení) a z menu vyberte volbu "Možnosti internetu", na záložce Obecné vepište do okénka Domovská stránka vámi požadovanou domovskou stránku a potvrďte tlačítkem OK

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.