#7 triků, jak zrychlit prohlížeč Firefox

Firefox logo

<script type='text/javascript'></script>


Internetový prohlížeč Mozilla Firefox běží vždy po prvotní instalaci jako hodinky. S postupem času však jeho rychlost upadá a nabalují se další překážky, které nám znemožňují plynule procházet internetové prezentace - prohlížeč se spouští pomalu, načítání serverů trvá věčnost a některé webové stránky dokonce způsobují opakovaný pád aplikace.

Máte nainstalovanou nejnovější verzi webového prohlížeče Firefox a stejně se vám nedaří vrátit zpátky počáteční rychlost a bezchybný stav? Řadu problémů s pomalým načítáním Firefoxu můžete vyřešit některým z následujících kroků: 

1. Změna domovské stránky

 Vyřeší problém s pomalým startem prohlížeče. Některé webové stránky mohou obsahovat grafické prvky (obsah), které jsou náročné na paměť.

 2. Změna způsobu načítání oken

Jestli otevíráte prohlížeč s více uloženými panely najednou z předchozí relace, načítání trvá delší dobu, ale můžete ho urychlit, pokud v menu Možnosti - Předvolby - sekce Obecné zaškrtnete volbu Nenahrávat panely, dokud nejsou vybrány. Při startu prohlížeče se tak načte pouze naposledy používaný panel.

 3. Antivirový program

Firefox se může začít zpomalovat po změně nebo aktualizaci antiviru. Jestliže se prohlížeč začne po spuštění zasekávat, mohl to způsobit některý ze souborů, který začal antivir blokovat. V tomto případě je nutné se obrátit na technickou podporu výrobce antivirového softwaru.

 4. Doplňky

Rovněž některá rozšíření mohou brzdit výkon prohlížeče. Problematické jsou především motivy vzhledu nebo jiné doplňky, které běží na pozadí. Zakažte nebo odeberte doplňky, které nevyužíváte. Ostatní rozšíření vždy udržujte v aktuální verzi.

5. Zásuvné moduly

Četné padání a zpomalování Firefoxu na některých webových stránkách mohou mít na svědomí zásuvné moduly (Java, Adobe Reader, Flash), které jsou potřebné pro zobrazení multimediálního obsahu. Aktualizací nebo přeinstalací doplňků můžeme tento nešvar odstranit.

6. Aktualizace ovladačů grafické karty

Pro správné zobrazení webových stránek s moderními technologiemi je třeba udržovat aktuální ovladače grafické karty. Instalace nejnovějších ovladačů může odstranit mnoho problémů s načítáním webu.

7. Vypnutí hardwarové akcelerace

I přes aktualizaci ovladačů mohou problémy u určitých typů grafických karet přetrvávat. Před opakovaným zamrzáváním stránek pomůže vypnutí hardwarové akcelerace. V menu Možnosti - Předvolby - sekce Rozšířené zrušte zaškrtnutí volby Použít hardwarovou akceleraci.

Pokud žádná z rad nepomáhá dosáhnout kýžených výsledků, můžete se obrátit na oficiální podporu Mozilla Firefox, kterou najdete na webu https://support.mozilla.org/t5/Podpora-Mozilly-%C4%8Ce%C5%A1tina/ct-p/cs.

Průměr: 2.7 (3 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.