Jednoduchý prohlížeč Opera Coast míří na Android

opera coastSpolečnost Opera si připravila nový internetový prohlížeč navržený speciálně pro dotyková zařízení s operačním systémem Android.

Mobilní prohlížeč Opera Coast pro mobilní zařízení iOS se ihned od svého uvedení stal inspirací pro řadu konkurenčních firem, které některé jeho prvky použily také u vlastních aplikací. Opera Coast na poli mobilních internetových prohlížečů stále udává směr a pro svou jednoduchost je jasnou jedničkou na trhu.

Opera Coast ve verzi pro mobilní telefony iPhone a tablety iPad je na trhu již dva a půl roku, nyní se připravuje verze také pro platformu Google Android. Na veletrhu MWC 2016, který se každoročně koná na konci ledna v Barceloně, to uvedli zástupci firmy. Přesné datum spuštění však zatím neprozradili. I když se prohlížeč jeví jednoduše, technologie, které za ním stojí, jsou časově náročně na přípravu. Například bezpečnost aplikace je na mnohem lepší úrovni než u jiných prohlížečů, ale bohužel to znamená vykonat více úsilí při vývoji.

opera coast

Norští vývojáři pro operační systém Android už v minulosti připravili dva jiné prohlížeče. Opera Coast se tak po klasické verzi Opera a zjednodušené verzi Opera Mini stane v pořadí třetí mobilní aplikací od Opery, která se od předchozích dvou liší několika zásadními vlastnostmi. Mobilní prohlížeč Coast klade důraz na rychlost, jednoduchost a ovládání pomocí gest. Je obdařen přehlednou domovskou obrazovkou s velkými ikonami, kterou si samozřejmě můžete upravit podle svých priorit. V menu můžete mít zobrazeny jak odkazy na často používané webové stránky, tak nejnovější příspěvky vašich oblíbených serverů.

Opera Coast pro Android bude mít vlastní vykreslovací jádro Blink. Od verze pro iOS se bude lišit absencí spodní lišty se třemi tlačítky, jelikož Android telefony jsou těmito tlačítky již standardně vybaveny. Pro vyvolání nabídky s dodatečnými funkcemi, jako je rychlé přepínání nebo sdílení stránky, bude stačit přidržet prst na obrazovce. Dalším rozdílem má být možnost nastavit Opera Coast jako výchozí prohlížeč.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots