Microsoft

Levnější obdoba Microsoft Surface, poznejte Jumper EZpad 5SE

Jumper EZpad 5SELíbí se vám provedení zařízení Microsoft Surface, ale odrazuje vás na první pohled zřejmá vysoká cena? Spokojíte-li se s výkonnostním kompromismem, mnohonásobně nižší cena EZpadu je pak již jen sladkou tečkou na závěr. A díky nám bude ještě trochu sladší.

Microsoft pracuje na aplikaci, která popíše svět nevidomým

Saqib Shaikh MicrosoftFirma Microsoft odhalila na vývojářské konferenci Build 2016 mnoho novinek, jež se chystají pro nejnovější operační systém Windows 10. Jednou z nich je nový rozpoznávací nástroj pro jedince se zrakovým postižením.

Windows 10 používá 270 milionů lidí, Microsoft plánuje jeho velkou aktualizaci

Windows 10 logoMicrosoft od července loňského roku nepřestává s nekompromisní propagací svého nového operačního systému Windows 10. Softwarový gigant nyní odtajnil aktuální počet uživatelů nového systému společně s dalšími chystanými novinkami.

Prohlížeč Microsoft Edge brzy dostane podporu doplňků

Edge logoSpolečnost Microsoft zveřejnila na svém blogu zprávu, která odhaluje další kroky vývoje webového prohlížeče Edge. Uživatelé se mohou těšit mimo jiné na přidání podpory doplňků.

Microsoft koupil výrobce inteligentní klávesnice SwiftKey

SwiftKey logoAmerický softwarový gigant Microsoft zakoupil společnost SwiftKey, britského výrobce pokročilých klávesnicových aplikací pro smartphony. Se zprávou se pochlubil samotný SwiftKey na svém blogu dne 3. února 2016.

Jak zastavit upgrade na Windows 10?

Windows 10Microsoft v červenci loňského roku zpřístupnil veřejnosti svůj nový operační systém Windows 10. Aby však na něj nalákal co nejvíce lidí, zahájil rozsáhlou marketingovou akci, která zahrnuje i výzvy k upgradu přímo v koncových zařízeních.

Microsoft ukončil podporu Internet Explorer 8, 9 a 10

Microsoft Internet ExplorerKonec podpory se týká starších verzí internetového prohlížeče. Uživatelé budou muset, pokud jim to operační systém dovolí, aktualizovat na verzi 11 nebo začít používat nový prohlížeč Edge.

D3dcompiler_43.dll – soubor chybí, nenalezen

directx 9.0c 10V počítači se může objevit mnoho chybových hlášek, některé, jak jsem si všiml, jsou pro běžné uživatele neřešitelné, pojďme se tedy podívat na jeden zapeklitý a dost častý problém: D3dcompiler_43.dll chybí!

TZ: CAL licence zdražují. Minimalizujte včas dopad zvýšení cen

Letos v srpnu dojde k výraznému zdražení CAL licencí pro software od Microsoftu. Zdražení je důsledkem nastupujícího trendu podnikového modelu BYOD. Společnost SoftwareONE, která firmám zajišťuje nástroje a služby pro správu a nákup softwarových licencí, je připravena pomoci zákazníkům minimalizovat dopad navýšení cen a individuálně navrhnout vhodné řešení.