Prohlížeč Microsoft Edge brzy dostane podporu doplňků

Edge logoSpolečnost Microsoft zveřejnila na svém blogu zprávu, která odhaluje další kroky vývoje webového prohlížeče Edge. Uživatelé se mohou těšit mimo jiné na přidání podpory doplňků.

Internetový prohlížeč Microsoft Edge je předinstalován jako výchozí prohlížeč na novém operačním systému Microsoft Windows 10. V budoucnosti by měl zcela nahradit starý známý prohlížeč Internet Explorer, takže všechna vylepšení jsou více než vítána. Jason Weber, ředitel programového řízení pro Edge v Redmondu, před pár dny na oficiálním blogu uvedl, že se pozornost firmy zaměří na přidání nových funkcí do prohlížeče.

V letošním roce je největší prioritou podpora doplňků. Microsoft na nich pracuje už nějaký ten pátek, v prohlížeči Edge se měly objevit již před nějakou dobou, nicméně jejich nasazení se dostává do popředí zájmu až nyní. První testovací verze Edge s podporou doplňků by se měla objevit v některé z připravovaných verzí programu Windows 10 Insider.

Na internetu se již objevilo několik zkušebních rozšíření, která dokazují, že použitá technologie Microsoftu je zcela identická s konkurenčním prohlížečem Google Chrome. Doplňky pro Microsoft Edge jsou také napsány v jazycích HTML a JavaScript, což vývojářům velmi usnadní práci. Doplňky pro Chrome a Edge budou takřka kompatibilní. Aby se doplňky nestaly potencionální hrozbou pro šíření škodlivého softwaru, všechny budou muset projít schvalovacím procesem ve Windows Store.

Dle zveřejněných informací by se měl prohlížeč Edge výhledově doplnit také o autentizační systém FIDO (Fast Identity Online), což je platforma, pomocí níž se budou moci uživatelé přihlašovat k internetovým službám přes biometrické údaje. Microsoft na ní pracuje společně s dalšími silnými hráči na trhu (Google, Intel, Samsung nebo Paypal). Edge by se mohl dále rozrůst o webové notifikace, elektronické platby W3C Web Payments a další funkce.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots