Levnější obdoba Microsoft Surface, poznejte Jumper EZpad 5SE

Jumper EZpad 5SELíbí se vám provedení zařízení Microsoft Surface, ale odrazuje vás na první pohled zřejmá vysoká cena? Spokojíte-li se s výkonnostním kompromismem, mnohonásobně nižší cena EZpadu je pak již jen sladkou tečkou na závěr. A díky nám bude ještě trochu sladší.

<script type='text/javascript'></script>


Zařízení typu tablet PC byly pro Microsoft tím hlavním koncepčním návrhem při vývoji operačního systému Windows 8. Záměr přinést nový směr ovládání počítače jako takového bylo tím hlavním, co rozbouřilo vášnivé debaty uživatelů Windows a v podstatě se táhlo jako hlavní téma článků v průběhu následujících měsíců ba dokonce i let. Respektive se táhnou až do dnes.

Upgrade systému Windows 10 sice přinesl drobná vylepšení ve smyslu ovládacích změn a jakéhosi návratu k dřívější podstatě – ovládání bez dotyku. Na druhou stranu Microsoft stále věří a razí myšlenku, že dotyk je již nedílnou součástí ovladatelnosti našeho počítače a že to budou právě Windows, které jej posunou časem k dokonalosti – rychlejšímu a přesnějšímu ovládání.

Faktem je, že právě možnost ovládat Windows dotykem doslova nakopnulo trh s mobilními zařízeními, ať už ve smyslu tabletů, tablet PC, notebooků a z nich následně odvozených hybridů s různě rotačními či zcela odtrhovacími obrazovkami.

Jumper EZpad 5SE

Jako referenční zařízení představil Microsoft právě výše zmíněný Microsoft Surface, který se dočkal nejednoho vylepšení a úprav. Pravou je, že právě Microsoft Surface chce být tím nejlepším a nejvýkonnějším zařízením typu tablet PC, co bude na trhu k dostání. Solidní provedení a osazení výkonným hardwarem je tomu jasným důkazem. Tomu však odpovídá i cena.

Jsou to možná právě tyto dané vlastnosti, které otevírají dvířka ostatním, aby se inspirovali a hlavně zaplnili střední a nižší výkonnostní třídu, která si své kupce dozajista najde, protože ne vždy je výkon to hlavní, co člověk může od takového zařízení chtít.

Jumper EZpad 5SE svým provedením jednoznačně připomíná Surface. I zadní stěna a provedení praktického stojánku je tomu jen důkazem. Z hlediska výbavy u něj nalezneme čtyřjádro od Intelu, konkrétně Cherry Trail Z8300 s taktem až 1,84 GHz. Desetipalcový IPS displej s FullHD rozlišením, paměť 4 GB RAM DDR3 a vestavěné úložiště eMMC o velikost 64 GB jsou jen dalšími nezbytnými parametry, které je dobré znát. Právě vestavěné úložiště lze rozšířit o paměťovou TF kartu a to až do velikosti 128 GB.

Jumper EZpad 5SE

Z konektivity zmiňme miniHDMI výstup, Bluetooth 4.0 a WiFi 802.11b/g/n. Nechybí ani 3,5mm port pro sluchátka, port microUSB a klasické USB 2.0 i 3.0. Neopomeňme ani 2MPix přední a zadní kameru. Baterie nabízí kapacitu 6600 mAh a systémem je samozřejmě aktuální verze Windows 10.

Jumper EZpad 5SE

Zařízení je možné v případě zájmu zakoupit u GearBestu za cenu necelý 200 dolarů, cca 5 tisíc korun. Pokud v nákupním košíku zadáte exkluzivní promoční kód sesep, koncová cena zařízení spadne na cca 4 tisíce korun. A to už je docela zajímavé, viďte?!

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.