Microsoft koupil výrobce inteligentní klávesnice SwiftKey

SwiftKey logoAmerický softwarový gigant Microsoft zakoupil společnost SwiftKey, britského výrobce pokročilých klávesnicových aplikací pro smartphony. Se zprávou se pochlubil samotný SwiftKey na svém blogu dne 3. února 2016.

Microsoft za SwiftKey údajně zaplatil 250 milionů dolarů v hotovosti, což je v přepočtu něco málo přes 6 miliard korun. Akvizice umožní Microsoftu využít technologii k vylepšení vlastní dotykové klávesnice Word Flow pro chytré telefony. V úvahu připadá i možnost integrovat hlasovou asistentku Cortanu do klávesnice SwiftKey.

Výhodou aplikace SwiftKey je pokročilá predikce slov v několika jazycích najednou a její neustálé zdokonalování. Čím více klávesnici používáte, tím přesněji vám podstrkává slova, která používáte nejčastěji. Dnes SwiftKey používá více než 300 milionů uživatelů, její součástí je také vylepšená verze SwiftKey Flow, která umožňuje psát text pohybem prstu po obrazovce.

Počátky společnosti SwiftKey se datují do roku 2008, kdy byla založena dvěma absolventy Cambridgeské univerzity. Jon Reynolds a Ben Medlock si v té době uvědomili, jak pomalý a frustrující je způsob psaní na dotykových obrazovkách, a tak dali hlavy dohromady. V roce 2010 vypustili do světa první aplikaci prediktivní klávesnice SwiftKey pro zařízení s operačním systémem Android. Do App Store se aplikace dostala o čtyři roky později. Firma je kromě toho proslulá také speciálním softwarem, díky němuž může slavný teoretický fyzik Stephen Hawking komunikovat se světem.

Microsoft není jediný, kdo si vzal pod svá křídla firmu zabývající se umělou inteligencí. Například známý vyhledávač Google se před čtyřmi lety ujal firmy DeepMind Technologies nebo kalifornský Apple zakoupil na konci roku 2015 startup VocalIQ. Apple měl koneckonců zájem také o SwiftKey, Microsoft ho však přeplatil.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots