bezpečnost

#25 nejstupidnějších hesel: Tohle vážně NE!

Zabezpečovací heslo

Znáte seznam těch nejhorších hesel? A mimochodem delší výrazy vůbec neznamenají, že by byly bezpečnější. Podívejte se, která hesla jsou z našeho hlediska těmi nejtragičtějšími variantami zabezpečení.

Na milionech webových stránek číhá bezpečnostní hrozba DROWN

DROWNOdborníci na bezpečnost odhalili na internetu novou bezpečnostní trhlinu, kterou mohou počítačoví kyberzločinci zneužít k získání citlivých údajů oběti přes šifrovanou komunikaci.

Slabá hesla používá stále drtivá většina uživatelů

Hesla jsou dnes téměř více než samozřejmou součástí inernetového světa. Bohužel se však jedná také o velice vyhledávaný terč hackerů, kteří se snaží na naše hesla přijít a získat tak citlivé informace (internetové bankovnictví, email účet apod.).

PDFCreator aneb jak převést dokumenty do PDF?

PDFCreator aneb jak převést dokumenty do PDF?PDF soubory jsou dnes čím dál více samozřejmou součástí ve světě počítačů. Využít je můžeme prakticky při jakékoliv pracovní či soukromé příležitosti. Právě díky tomuto rozmachu si dnes ukážeme, jak takové dokumenty jednoduše vytvořit. Pomůže nám k tomu šikovný a jistě velice známý program PDFCreator.

Češi a Slováci patří ke špičce v bezpečnostní gramotnosti v Evropě

Lock laptop - safe internetVelice nás potěšila zpráva, která dorazila před několika málo dny do naší redakce. Podle evropské studie společnosti Microsoft patří Češi v základní bezpečnostní gramotnosti ke špičce v Evropě. A jelikož naše stránky navštěvují i čtenáři ze Slovenska, potěšíme je jistě zprávou, že ke špičce v Evropě patří také a získali dokonce o celých 6% lepší ohodnocení než Češi.

Blokování webových stránek - rodičovská kontrola ve Windows 7

Family Control SecurityV dnešní době jsou počítače čím dál více nepostradatelnější součástí většiny domácností po celém světě. V čím dál mladším věku se s nimi tím pádem setkávají i děti, přičemž jejich obezřetnost nemusí být vždy na úrovni, jaká je potřeba. Proto si dnes ukážeme pár tipů pro rodiče, jak usměrnit svým ratolestím používání počítače - hraní her, používání programů a samozřejmě surfování na internetu…

Kritická chyba ve Windows Media postihuje většinu verzí Windows

V posledních několika málo dnech byly objeveny slabiny v součástech Windows Media, které umožňují útočníkům spuštění nebezpečného kódu a následný zisk stejných práv jako lokální uživatel. Kód by mohl být spuštěn přes speciálně upravený MIDI soubor.

Kybernetické zločiny způsobí ročně škody za 7 bilionů korun

keyboardSvětově známá softwarově - bezpečnostní společnost Symantec zveřejnila výsledky studie zabývající se počítačovou kriminalitou. Výsledek přinesl vskutku zajímavá čísla…