Anonymní režim před zákonem nepomůže: Víme, jak zamazat vaši internetovou stopu

Osobní údaje jsou v dnešní době tou nejdražší komoditou, které se ovšem dobrovolně vzdáváme ve prospěch prakticky jakéhokoliv poskytovatele služeb. Lámeme si hlavu, že kdekdo zná naši emailovou adresu, ale zapomínáme na to nejdůležitější: Náš celkový pohyb na internetové síti.

Asi nikomu by nebylo příjemné, kdyby za vašimi zády neustále stál nějaký neznámý člověk a sledoval by, co že si to pouštíte za videa. Možná vás trochu vyděsíme, ale stojí. Jen ho nevidíte. Poskytovatel internetového připojení zná každý váš krok, každou navštívenou stránku i každý zpirátěný film, který jste si kdy stáhli nebo pustili online.

Jen mlčí, nechává si inkasovat faktury a potichu sbírá vaše data. A stejně jako si banky sdílejí bonitu svých klientů, mohou poskytovatelé internetových připojení nakládat s citlivými informacemi svých uživatelů, s možným vystopováním až k vaší osobě.

Jediným způsobem, jak na internetu spolehlivě chránit svoji identitu, je využití takzvané virtuální soukromé sítě, zkráceně VPN. Těžké sousloví, ale jednoduchý princip, kterému nemusíte ani rozumět. Poradíme vám, jak si během pár minut zašifrovat své internetové připojení, a trvale tak chránit svoji síťovou aktivitu.

Bezpečnost na jediné kliknutí nabízí NordVPN

VPN, neboli virtuální soukromá síť, je v podstatě přesměrování vaší internetové aktivity přes anonymní servery, se kterými jste spojení skrze internetového poskytovatele. Vaše aktivita ale nezůstává uchovávána u třetí strany, ale okamžitě přestává existovat.

Celosvětově nejžádanějším prostředníkem VPN služeb je služba NordVPN, kterou si nainstalujete během jediné minuty až na šest různých zařízení, včetně Windows, OSX, iOS i Android či Chrome OS. Stačí se jen přihlásit, zvolit možnost Quick Connect a máte vystaráno. Stáhnout si jej můžete z oficiálních stránek NordVPN na tomto odkaze: https://nordvpn.com/download/

NordVPN se řadí mezi nejdůvěryhodnější služby, neuchovává o svých uživatelích žádná data a je uživatelsky přívětivá i pro naprosté lajky. Šikovnějším pak nabízí možnost manuálního připojení na serverů libovolné země, pro případ, že byste rádi maskovali svoji oblast.

NordVPN vás ochrání i před personalizovanými reklamami

Dalším nebezpečným tvorem v digitálním světě jsou personalizované reklamy, které také využívají vaší každodenní aktivity na internetu. Každé vaše kliknutí, každá navštívená stránka, ba dokonce i každá vaše sekunda, kterou věnujete jakémukoliv obsahu, je zaznamenávána sofistikovanými nástroji, které z těchto údajů vytvářejí váš osobní profil.

Například při pořizování letenek na dovolenou můžete ušetřit i několik tisíc, jelikož si vyhledávače pamatují, že o danou destinaci jevíte zájem a dovedou si šikovně spočítat, s jakou cenou jste ochotni souhlasit. Při opětovném vyhledávání stejných letenek tak jejich cena může postupně růst.

Každý z nás tak vede soukromý boj proti marketingu, který nás zná lépe než my sami sebe.

Chraňte sebe i svoji rodinu pomocí šifrovaného připojení skrze virtuální soukromá síť. Právě zmiňovaná NordVPN aktuálně nabízí 3letý plán se 70% slevou, součástí kterého je možnost instalace až na šest různých zařízení; tedy s ním zabezpečíte bez problémů počítač i mobilní telefon pro sebe a třeba až 2 další členy domácnosti. 

PřílohaVelikost
cyber-security-4072712_1920.jpg50.98 KB
Průměr: 4.8 (6 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.