Razer Blade: První opravdový herní notebook

Razer BladeSpolečnost Razer, známá hlavně pro své pro-gamingové vybavení (hráčské ovladače, myši či konzole), se rozhodla vytvořit vlastní notebook, který svým vzezřením osloví nejednoho vášnivého hráče.

<script type='text/javascript'></script>


Herní notebook nese název Razer Blade a na první pohled je velice podobný MacBooku Pro od společnosti Apple. Tělo je vytvořeno z jednoho kusu hliníku. Při rozměrech 42,7 x 27,7 x 2,24 cm a váze 3,16 kg se může chlubit 17" Full HD displejem s LED podsvícením, zeleně podsvícenou klávesnicí, která je místo numerické klávesnice doplněná o Switchable User Interface (10 tlačítek s OLED displejem a možností zobrazit jakákoliv herní tlačítka) a multidotykový LCD displej s rozlišením 800 x 480 pixelů sloužící jako touchpad či informační panel pro různé hry.

Razer Blade: První opravdový herní notebook

Co se týče vnitřních specifikací – srdce tvoří dvoujádrový procesor Intel Core i7-2640M o základní frekvenci 2,8 GHz a při Turbo Boostu
3,4 GHz. Kromě integrované grafické karty obsahuje i grafickou kartu o velikosti 2 GB nVidia GeForce GT 555M využívající technologii nVidia Optimus, která přepíná využití jednotlivých grafických karet podle momentální potřeby.

Razer Blade: První opravdový herní notebook

Dále je zde působivých 8 GB RAM DDR3 (1333MHz) a pevný disk o kapacitě 320 GB při 7200 otáčkách za minutu. Nechybí ani webkamera, b/g/n WiFi, gigabytový Ethernet, Bluetooth 3.0, jeden USB 3.0 a dva USB 2.0 porty, výstup HDMI a integrovaná 60Wh baterie (bohužel výdrž této baterie není prozatím známa).

Razer Blade: První opravdový herní notebook     Razer Blade: První opravdový herní notebook

Cena tohoto herního notebooku je 2 800 dolarů, tedy něco okolo 48 000 korun.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Určitě zajímavý koncept - čekal jsem kdy s tím někdo přijde, jenže takovouhle vychytávku nelze chtít zadarmo.. 48K je cena odpovídající slabému HW a těmhle vymoženostem.. Bez nich by se jednalo o NTB střední třídy za 20K..
Docela vtipná mi přijde kritika na doupě.cz "procesor má jen 2 jádra, ne 4" - pochybuju, že ty dvě jádra na 3GHz jsou málo na většinu her, které ta grafika udejchá :) Někdo z recenzentů očekával renderovací stanici asi.. Škoda ale té grafiky - mohla by být lepší, takový AMD Mobility Radeon HD6970, NTB by pak mohl stát kulatých 50K, což by určitě bylo ocenitelné :-)
Těch 8GB ram je tam ale zbytečných :-)

Co se baterky týče, 60Wh je docela málo, takže výdrž pod 2 hodiny, pokud vezmeme vpotaz co vše musí baterka napájet - několik displejů a podsvícení jich a klávesnice, žravou grafiku, vcelku na NTB žravý (byť výkonný) procesor..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.