Pc jako budík? Proč ne!

Každý si jistě položil otázku, jak si ulehčit vstávání. Ten nepříjemný okamžik, kdy se nám nechce ze zahřátého pelíšku do té zimy. Váš samotný počítač vám ho ale může zpříjemnit a to tím, že vám ráno zahraje sám od sebe váš oblíbený song. Říkáte si, že je to nemožné? Pojďme si ukázat, jak je to snadné.

<script type='text/javascript'></script>


Krok 1.
Důležité je, aby se počítač uměl sám od sebe "probudit". Musíme mu to tedy umožnit. Naše cesta povede směrem do Ovládacích panelůMožnosti napájení, nahoře v záložkách zvolíme Režim spánku a zaškrtneme - Zapnout podporu režimu spánku.

Poté přepneme na záložku Upřesnit, kde odškrtnemePři přechodu z úsporného režimu se dotázat na heslo. Máte-li totiž zaheslovaný účet, bude po „probuzení“ počítač chtít nejdříve vaše heslo, a teprve potom by se song spustil. Ovšem, jelikož zrovna ležíte v rozehřáté postýlce, pochybuji, že ho nyní zadáte. Heslo tudíž potřebovat nebudeme.

Krok 2.
Tak, nyní máme nastavené, aby se nám počítač "probudil". Teď nastavíme, jaký song nám zahraje + přesnější nastavení času a data prvního spuštění.

Nemusíme ani chodit daleko. Dáme opět Ovládací panely, ale tentokrát zvolíme službu Naplánované úlohy.

Klepneme na ikonku Přidat naplánovanou úlohu. Objeví se nám úvodní okno pro nastavení úlohy. Klepneme na tlačítko Další.

Po chvíli čekání se nám otevře okno, kde je vidět seznam různých programů, které máte nainstalované v počítači. My ale zvolíme položku Procházet a vybereme si song, který chceme, aby nám hrál. Já jsem na ukázku zvolil Svědomí od skupiny Kryštof.

Poté klepneme na tlačítko Otevřít. Objeví se nám okno, kde si nastavíme, jak často chceme, aby se nám úloha spouštěla. Já jsem standardně zaškrtl položku Denně.

Klepneme na tlačítko Další a otevře se nám přesnější nastavení tzn. čas spuštění a datum. Toto nastavení si upravíme jak potřebujeme.

Klepneme-li na tlačítko Další, dostaneme se do nastavení uživatele, zde nic nezaškrtáváme ani nic nezadáváme, prostě a jednoduše dáme tlačítko Další.

Potom se nám objeví okno, kde zaškrtneme - Po klepnutí na tlačítko dokončit upřesnit vlastnosti této úlohy a dáme Dokončit.

Nyní se dostáváme do přesnějšího nastavení úlohy. Na záložce Úloha zaškrtneme dole obě položky  – Spustit pouze pokud jste přihlášeni a Povoleno (naplánovaná úloha proběhne v zadaný čas).

Poté přepneme na záložku Nastavení. Zde necháme zaškrtnutou pouze položku Probudit počítač k provedení této úlohy, ostatní necháme odškrtnuté.

Nyní už nám zbývá jen dát OK. Otevře se nám opět nastavení účtu. Zde nic nezadáváme a jednoduše dáme OK.

Krok 3.
Jdeme do finále. Jediné co nám teď zbývá je „uspat“ počítač. Jak na to? Jednoduše, dáme StartVypnout počítač a ve chvíli, kdy se nám objeví známá nabídka – Úsporný režim, Vypnout a Restartovat stiskneme na klávesnici Shift. Možnost Úsporný režim se nám nyní změní na možnost Režim spánku. Kliknutím počítač uvedeme do tohoto stavu.

Závěr

Nyní máme hotovo. Stačí jen počkat na vámi zadaný čas a den, a song by měl začít hrát. Doufám, že vám tento článek pomůže zpříjemnit ta každodenní ranní vstávání, která jsou tak nepříjemná.

Připomínka: Jen podotýkám, že pro vzbuzení takovýmto způsobem je nutné nechat zapnuté reprobedny, jinak se vám může stát, že zaspíte.:-)

Neoznámkováno

Obrázek uživatele KID

diky za navod na budik moc mi to rano pomaha fakt moc dekujju

Obrázek uživatele David Ryvola

To jsem moc rád :)

Obrázek uživatele mno...

zbytečně složité podle mě.... je i spousta externích programů jak nato.. ale to asi dle chuti mno.. každopádně návod pěkný ;) osobně mam raději externí prográmek který má bezva sirénu která ráno zařve že lítám ke stropu :o) ale chválím návod přehledný a stručný

Obrázek uživatele Jarka
[953] Paráda

díky moc, věděla jsem, že to nějak jde, ale nemohla sem sama přijít na to jak...takže díky moc za skvělý návod, moc mě to potěšilo... jo a externí programy nespouštějí písničky...a vůbec proč další program, dyž to pc dokáže sám... a nechápu co je na tom složité...?

Obrázek uživatele splasek

hele lidi ja tam rezim spanku nemam v tech možnostech napájení

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

hele máš windows? :-))

Obrázek uživatele David Ryvola

Příčin může být mnoho. Může to být vaší sestavou, může se jednat o nastavení v BIOSu, nebo to může být také špatnou konfigurací systému. Počítám, že volného místa, který je potřebný pro uložení paměti na disk, máte dostatek...
Pro další řešení doporučiji ptát se v naší poradně - > http://www.pcporadenstvi.cz/forum/ <- , kde se vám náš zkušený tým bude věnovat :)

Obrázek uživatele splasek

moc dekuju za pomoc ale už to šlape jak má

Obrázek uživatele David Ryvola

tak paráda:)

Obrázek uživatele SPLASEK

chci mooooooc mooooc poděkovat fakt mi to ráno pomáha já už si to bez toho nemůžu ani představit jak vstát ráno

Obrázek uživatele David Ryvola

Tak ještě větší paráda :)

Obrázek uživatele Anonymus

ďakujem mne to strašne pomohlo.

Obrázek uživatele Rozárka

:)Paráda!Díkes

Obrázek uživatele Iveta

...no paráda, jsem na služebce,nabíječka na MT doma, founek vybitý a tak jsem přemýšlela kdo se mnou ráno zatřese...tak už se těším! A bude to příjemná oblíbená hezká hudba. No pokud jsem nikde neudělala chybu :-).

Obrázek uživatele vistak
[1443] vista?

a ako to mám spraviť vo viste? prosiim..dakujem

Obrázek uživatele sMiLe

Při stisknuti klávesy Dokončit se mi objeví takový problém : 0x80070005 přístup odepřen.
Předem děkuji za pomoc :)

Obrázek uživatele Pec41
[1711] SUPEEEEr

Řeknu Vám, že bych se bez toho asi nevzbudil XD mobil se mi rozbil a nic jiného nebylo v nabídce než PC.Takže dík za návod sice se sbudím ze strachu, že se neprobudí ještě dřív, ale tak stává se XD

Obrázek uživatele hemmy

Já mám taková problém jde to i na windows 7?????předem dík

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

má smysl ti odpovídat? to je těžké určit, zda to jde na windows, když na 50% screenů je hlavní panel Windowsu.. je ale vidět, že tady má někdo windows v hlavě..

Obrázek uživatele TheALuminium

I když je otázka položena špatně, tak je poměrně k věci. Taky by mě zajímalo, kde je ve W7 plánovač úloh =)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Přesně tak - chce to nejprve se pořádně zamyslet, než hned napsat, že je to hloupost. Pozor na to!
Plánovač úloh samozřejmě ve Windows Seven je - najdeme jej pod Ovládacími panely - Nástroje pro správu.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

omlouvám se, it's my fault.. té sedmičky jsem si nějak nevšiml (u mě běžný problém).. pochopil jsem to tedy jako windows, automaticky jako XP, omlouvám se.. na zbytek už ti kluci odpověděli :)

Obrázek uživatele Vyhul120

rozbil se mi foun a zejtra musím vstát...už sem to zkusil a šlape to...doufám že to ráno zabere... díkec moc za pomoc :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

až vstaneš, určitě nám sem napiš.. :D počítač bude stejně zapnutý a k internetu připojený :)) hodně štěstí, snad Windows tradičně nezklame

Obrázek uživatele Bucin105

Zdarec lidi.

Návod bezva, ale mělo tu bejt ještě varování pro ty co to nastavují v polospánku jako já včera. Vstávám ráno ke klientům jen občas, tak jsem si zaklik jednorázově, aby mne to nebudilo každej den. Běžně spím tak do desíti, ale občas prostě situace si žádá ranní budíček. Tak bádám na netu a ejhle ono to jde. Dám se do nastavení a otestuji to, no problem funguje to, tak nastavim 6:30 a jdu hajat. Ráno rozlepim oko a vidim venku světlo vyletim a jdu se podívat kolik je hodin ... PRŮSER ONNO JE 8°° . Letim na schuzku a přemejšlim kde je chba ... Já vůl zapoměl, že když to mám jednorázově že nestačí nastavit 6:30 a spustí to v nejbližší této hodině ale nechal jsem datum ze čtvrtka a tak mne to v pátek nezbudilo. :(

PS: Pokud jste lamy jako já a nastavujete to ospalý,!!! ZKONTOLUJTE !!! zda po nastavení v přehledu naplánovaných uloh kde je kolonka ve sloupci "Čas příštího spuštění" mámi požadovaný termím buzení a ne slovíčko "Nikdy".

Dobrou noc . Do třetice všeho děsného, snad už ráno vstanu.
Bucin105

Obrázek uživatele Nevyspanej Vota

Zdravím
Potřeboval bych poradit.
Vše jsem udělal podle návodu,ale když uložím PC do režimu spánku "budík" se nezapne. Nevíte čím by to mohlo být a jak se stím vypořádat aby všechno běželo tak jak má ?
Předem děkuji za odpověd :)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Dobré dopoledne - počítač se vůbec neprobudí, nebo se jen nespustí patřičná úloha?
Uvedl jste správné logovací podmínky a zaškrtl hlavně "Probudit pc k provedení této úlohy"?

Obrázek uživatele Nevyspanej Vota

Zdravím
Počítač se vůbec neprobudí, ale až ho probudím "ručně" patřičná úloha se spustí.
"Probudit pc k provedení této úlohy" jsem zaškrkl, ale pořad nic.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

A dáte jej pak do úsporného režimu a nebo do režimu spánku, jak se píše v návodu?

Obrázek uživatele Nevyspanej Vota

dam jej do režimu spánku...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

a jak mam udelat aby se mi ta hudba vypla?diky predem

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

vypnes prehravac v nemz se Ti pisnicka spustila:) jinak moc dik za navod.. mobil se rozhodl stavkovat a tohle jsem fakt ocenila. budu doufat, ze me pan pc ve stychu nenecha))

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[2544] Nefunguje

Zdravím vše jsem nastavil podle návodu ale bohužel nefunguje kdyz dam pocítac do rezimu spánku tak se nevzbudí a nezvoní to...ale kdyz to dam jen do usporneho rezimu tak to funguje ,,, kde je chyba??

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Jde o PC či notebook? Nezapomněl jste na záložce nastavení zaškrtnout "Probudit počítač k provedení této úlohy"?

Obrázek uživatele Anonymní uživatelNefunguje

Počitač a udelal jsem to přesne podle toho navodu takže jsem žaškrtl - Probudit počítač k provedení této úlohy. Ale nechce se zbudit sám.. kdyz ho zapnu tak okamzite to zacne hrat nevim kde je chyba...

Obrázek uživatele Nefunguje

Stává se vám tohle když dám... Potom se nám objeví okno, kde zaškrtneme - Po klepnutí na tlačítko dokončit upřesnit vlastnosti této úlohy a dáme Dokončit. jak dám dokončit ta kto vyhodí totok Nová uloha byla vytvořena, ale možná nebude spuštěna, protože nebyl zadány informace o účtu.. Zkuste aplikaci najít pomocí tlačítka Procházet na stránce Úloha..

Obrázek uživatele windows 7

nevíte jak se to nastavuje ve windows 7, podařilo se mi zvládnout krok 1 ale dál sem se nedostal

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Fujguje super ale mel bych otazku, jestli by slo nastavit aby ta pisnica trvala jen urcitou dobu, treba 1 minutu a vypne se slo by to?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Nejlepší a nejrychlejší by asi bylo si dotyčnou písničku sestřihnout třeba v programu Audacity. Jinak další možnost by mohlo být využití funkce pro "náhled" písničky. Vím, že některé přehrávače ji měly - místo klasického přehrání pustily jen určitý počet sekund, ale bohužel si nemohu vzpomenout, jak se ona funkce přesně jmenuje a u kterého přehrávače jsem ji viděl... :(

Obrázek uživatele kubax
[2723] windows 7

Nazdar, měl bych otázku jestli máte v plánu dát stejný návod na "spuštění budíku" ve windows 7. Dík za odpověď a popřípadě návod na provedení akce ... :)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Zdravím...
Jak tak koukám, je po tom článku docela poptávka. Nejste jediný, co o něj žádá...
Dobře, slibuji, že do týdne bude sepsán a na webu. ;) Osobně se toho ujmu - je pravda, že tam je nastavení poněkud trochu jiné. Takže vydržte a sledujte naše stránky... :)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Tak, návod je na světě. Trvalo mi to sice o něco déle než slibovaný týden (za to se omlouvám), ale času je bohužel teď moc málo. Každopádně návod je tu: http://www.pcporadenstvi.cz/automaticke-spusteni-pocitace-s-windows-7

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Můžu se prosím vás zeptat jak se ten budík sakra vypíná??:D

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Vypnutí bych řešil omezeným playlistem, nebo spuštěním další úlohy s argumentem. Více zde: http://www.pcporadenstvi.cz/automaticke-vypnuti-pocitace-jak-na

Obrázek uživatele neide to

mne to neide, ide to iba v tedy ked otvorim notebook inac ked je v hibernaci to neide preco?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Chcete říct, že se ntb nezapne, když má zaklapnuté víko? Ale s otevřeným víkem všechno od probuzení po spuštění hudby jede?

Obrázek uživatele Stando

Ja mám notebook - a mne to funguje, pretože mám počas prevádzky sklopený kryt, nakoľko používam externý monitor.
----
Ale k veci : V Ovládacích paneloch si klikni na panel "Možnosti napájení". V tomto paneli zvoľ submenu "Upřesnit" a v reletovom menu "Pri uzavření krytu přenosného počítače" zadaj voľbu : Neprovádět žádnou akci. A ešte tlačidlo "Použít".
----
A malo by ti to fungovať !

Obrázek uživatele marty56

Nebo použijte aplikaci WakeWorker.
Také jsem tuto otázku řešil a tento program je dokonalý 7 denní budík. Budí mě již týden. Je to nářez, budit se počítačem cítím se jako pravý geek :P

Obrázek uživatele Thinker

Fakt díky moc mám problém se vztáváním často zaspávám díky tomuhle už zaspat nemužu nastavim si písničku od heaven shall burn a dám pořádně nahlas repro :D

Obrázek uživatele Mišišinda
[8094] Windows 7

Uf, zachránili jste mě. Mobil mám doma a pět dní na privátě bez budíku - to by byla studentská smrt. Nejlepší je, že jsem našla nastavení pro windosy 7. Vše je stejné, akorát v ovládacích panelech je ikonka "nástroje pro správu", pod nimiž se teprve ukrývá plánovač úloh a v nastavení je třeba nejdříve nastavit budík a poté kliknout již na hotovou úlohu a zaškrtnout pod jednou záložkou: povolit počítači se probudit.
Ale supr, díky!


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.