Kingston UrDrive: Využívejte svůj USB flash disk naplno!

Kingston urdriveJak jste jistě zaznamenali, před nějakým časem se na našich stránkách objevila tisková zpráva, jež přinesla novou informaci o USB discích Kingston řady DataTraveler, které mohou nabídnout mnohem více, než jen přenášení dat z jednoho zařízení na druhé. Ano, hádáte správně – na mysli mám integrovanou aplikaci Kingston UrDrive. Nyní si ukážeme, co všechno tato aplikace dokáže a čím může učinit náš život příjemnějším…

<script type='text/javascript'></script>


Aplikace UrDrive má za úkol zpříjemnit život uživatelům hned v několika ohledech: od zachování bezpečnosti počítače, přes prohlížení internetu, zálohování dat, zábavu a hry, stahování a nákup nových aplikací, až po facebookování, twitterování a sdílení medií na server YouTube. Mimo to s sebou také přináší nové a pěkně vypadající prostředí, které usnadní např. roztřídění do složek, a celkové uspořádání je tak přehlednější.

Spolu s aplikací UrDrive si dnes také vezmeme na paškál jeden flash disk DataTraveler 109 o velikosti 8GB a změříme si jeho rychlost zápisu pomocí spolehlivého programu Total Commander.

Pojďme na to

Spouštěcí soubor pro UrDrive naleznete po připojení disku uvnitř v jeho paměti. Stačí jednoduše spustit a aplikace se aktivuje. Poté nám již nic nebrání v plném využití dostupných a výše zmíněných funkcí.

Kingston drive

UrDrive by Kingston interface

PC Checkup

Počítačovou bezpečnost vám v případě této aplikace bude zajišťovat program Norton od společnosti Symantec. Vyberete-li si funkci PC Checkup, postoupíte dále na vnitřní stránku, odkud si budete moci tento program stáhnout a bez problémů nainstalovat. Toto může být výhodou, pokud jste zejména na jiném počítači, u kterého si nemůžete být jisti jeho bezpečností. Jednoduše stáhnete, oskenujete a máte jasno.

UrDrive by Kingston interface

Browse

Internetový prohlížeč Maxton 3 vám poskytne plnohodnotné prohlížení internetu, tím pádem máte u sebe vždy své oblíbené záložky a RSS a nemusíte je tak složitě exportovat atp. K tomu je navíc velkou výhodou historie a cookies, které se společně ukládají na flash disk. Jste-li tedy např. na veřejném počítači či jednoduše nechcete, aby někdo měl vaše stopy procházení, nemusíte mít s UrDrive obavy. Maxton 3 disponuje svým vlastním download managerem a můžete si také vytvořit online poznámky pomocí notepadu.

Back up

Tato funkce vám umožní vytvořit si online zálohu vašich jakýchkoliv dat; jednoduše si vytvoříte účet u internetové aplikace V-drive, přičemž si svá data následně uložíte na tamější server a vytvoříte zálohu. Tím pádem se vyhnete ztrátě dat např. při kolapsu pevného disku u vašeho počítače, neboť budete mít vše pod svým tamním účtem uložené v bezpečí. Díky tomu, že data jsou uložené tímto způsobem, můžete se k nim dostat skrze svůj účet odkudkoliv a kdykoliv.

V-drive LOG In

For Kids

Aplikace For Kids je určená zejména rodičům, kteří nemají příliš času sledovat, zdali se jejich potomek pohybuje na internetu v bezpečném prostředí či nikoliv. Zde mají možnost stáhnout si bezpečný internetový prohlížeč Fooz Kids, ve kterém se dítě pohybuje na internetu v bezpečí. Rodiče si ovšem musí podobně jako u aplikace V-drive vytvořit vlastní účet pomocí e-mailové adresy. Aplikace má mnoho upravitelného nastavení, vše si tedy můžete nastavit podle svého. Navíc je plně v češtině.

Fooz Kids

Games

Jak jsme zmiňovali na začátku, UrDrive přináší také možnost zábavy; položka Games vám otevře možnosti online her k vyzkoušení.

Kingston UrDrive - Games

Store

Obchod, ve kterém si můžete jednoduše stáhnout hry, aplikace a utility.

Facebook, Youtube a Twitter

Skrze integrovaný a již výše zmiňovaný internetový prohlížeč Maxton 3 můžete být jedním kliknutím dostupní k bleskové interakci na těchto světově známých portálech.

facebook, twitter, YouTube icon

Přehledná navigační lišta

Ve spodní části UrDrive se také nachází lišta, která vám jednak oznamuje, kolik volného místa ještě máte, ale také umožňuje rozčlenění médií na fotky, hudbu a videa. Případně můžete mít vše pohromadě pod položkou My Files.

Kingston UrDrive - options

Rychlost zápisu

Namátkou jsem zkusil zkopírovat na svůj zkušební disk video o velikosti 1,55 GB, přičemž mi Total Commander sdělil rychlost zápisu přibližně kolem 5 MB/s.

Kingston - speed test

Kingston - speed test

Rychlost čtení

Co se týče rychlosti čtení disku, pohybuje se přibližně kolem 16 MB/s.

Kingston - speed test

Kingston - speed test

A co když zformátuji disk?

Systém souborů těchto flash disků je standardně FAT32. Zformátujete-li tedy paměť, aplikace UrDrive se smaže také. Ovšem netřeba zoufat – je totiž k dispozici ke stažení na stránkách výrobce (jednoduše určíte svůj výrobek a můžete si ji stáhnout). Abyste se smazání při formátování a převádění systému souborů vyhnuli, můžete použít také náš návod ohledně převodu FAT32 do NTFS bez ztráty dat.

Slovo závěrem

Inu, takhle vypadá aplikace UrDrive na USB discích řady DataTraveler. Dle mého může přinést užitečné funkce lidem, kteří často používají veřejné počítače v kavárnách či podobných podnicích, přičemž chtějí mít u sebe stále svá data, záložky apod. Nemusí mít zároveň ani strach o historii prohlížení. Možnost zde nabízené zálohy také může být dle mého užitečná. Na druhou stranu - flash disky byly, jsou a nejspíše i budou spojovány hlavně se snadným přenosem dnes už objemných dat a existuje mnoho alternativ, jak tyto funkce z UrDrive snadno nahradit. Samozřejmě můžete stále využít jen základní potenciál těchto disků. Vše je na vás.

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnosti Kingston. (Odkaz na TZ)

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Sillur
[7824] Error

Dobrý den, dostal se mi do rukou Kingston DT108 8GB s výše popisovaným softwarem. Při manuálním spuštění urDrive.exe vyskočí klasická win chyba "Program přestal pracovat." Nepomohl ani formát a následné rozbalení na flash disk z oficiálních stránek. Věděli byste řešení?


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.