Konvertujeme FAT32 na NTFS

HDDDnešní návod jsem se rozhodl věnovat problematice převodu souborového systému FAT32 na NTFS, protože, jak jsem zjistil, málo kdo ví proč a jak by se mělo tohle dělat. Převod je možný u takových médií, jakými jsou HDD, flash disky aj. (Nedoporučuji to ale dělat u MP3 přehrávačů!)

<script type='text/javascript'></script>


Abyste lépe porozuměli výhodám, proč tuto akci vůbec provádět, nejdříve vám popíšu základní výhody NTFS, a pak se dáme do vlastního převodu...

NTFS byl navržen jako nativní souborový systém společnostmi IBM a Microsoft, a na rozdíl od zastaralého FAT obsahuje spoustu novinek, jakými jsou například:

Žurnálování – všechny zápisy na disk se zároveň zaznamenávají do speciálního souboru, tzv. žurnálu. Pokud uprostřed zápisu systém havaruje, je následně možné podle záznamů všechny rozpracované operace dokončit nebo anulovat, a tím systém souborů opět uvést do konzistentního stavu.

Pevné a symbolické linky – odkazy na soubory na úrovni filesystémů, známé z operačních systému UNIX. Windows pro editaci tohoto typu odkazů nemají standardní uživatelské rozhraní, ale umí je interpretovat a také jej používat (distribuovaný systém souborů na Windows server 2003 apod.).

Access control list – podpora pro přidělování práv k souborům

Dále je tu fakt, že dokáže pracovat se soubory většími než 4 GB, a méně se fragmentuje...

Před samotným převodem bych chtěl upozornit, že změnu souborového systému provádějte jen u operačních systémů řady NT (Windows 2000, XP, Vista). Windows 95, 98, ME neumí s disky NTFS pracovat!

A nyní slíbený návod:
Jak sami za okamžik zjistíte, postup je velice jednoduchý, a pokud aspoň trochu rozumíte základům PC, měli by jste to zvládnout bez větších problémů.

1. Otevřete příkazový řádek (to můžete udělat následujícími způsoby):
Start - Spustit - zde napište CMD...

CMD

... nebo: Start - Programy - Příslušenství - Příkazový řádek

2. Do příkazového řádku napište následující: CONVERT Písmeno_jednotky:/FS:NTFS, např. tedy CONVERT C:/FS:NTFS.

Convert C:/FS:NTFS

A to je přátelé vše! :)

Po potvrzení klávesou ENTER začne konverze sama, tudíž se vás to již na nic ptát nebude. Takže si vše pořádně rozmyslete! V žádném případě akci nijak neukončujte a nestornujte! Vše se dokončí automaticky.

Průměr: 1.7 (461 votes)

Obrázek uživatele Pointik
[536] Drobnost

Měl bych jen malou otázku, jak moc je tento proces podobný formátování? Co to provede s daty na daném disku?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

S daty se nic nestane, můžete být bez starosti. S formátováním to naštěstí nemá nic společného. Tento proces se tedy může provádět i na disku s aktivním oddílem...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Já sem si takto převedl všechny disky, hlavně na starym PC, tam byl Faty32 po převodu na NTFS se mi to poměrně dobře zrychlilo.. myslim, jže je to bez problému, rozhodně se to hodí, když máte stažený filmy, nebo hlavně hry, nad 2GB, který na Fal30 už uložit nejdou..

Obrázek uživatele HARDYl

CONVERT z FAT32 na NTFS NEJDE !!!

Obrázek uživatele Radim

Ahoj, po zadání convert c:/FS... se mi objeví nový řádek. a celkově to pak vypadá takto.
C:\Documents and Settings\BOSS>CONVERT C:/FS:NTFS
Systém souborů je typu FAT32.
Zadejte aktuální jmenovku svazku pro jednotku C:.

Obrázek uživatele koren

musis opsat nazev jednotky pak to pude ok

Obrázek uživatele jimbou
[721] Otázka

Zdravim,koupil jsem 16Gb flash disk.Samozřejmě ve FAT32.Zkoušim to,ale už půl hod.to ukazuje:Převádí se systém souborů.Po nějaký době mi stejně naskočí:nelze formátovat na NTFS a v možnostech to má 0kb,co s tím?Dík

Obrázek uživatele Jiří Moos

Dobrý den,
pro konvertování souborových systémů doporučuji specializované programy. CMD se využívá spíše jako alternativní, rychlé řešení.

Další problémy či otázky prosím směřujte na poradnu.

Děkujeme

Obrázek uživatele starman

flešku fat32 na ntfs převedete jednoduše..
data zazalohovat na disk
na flešce nic není..
pak otevřít tento počítač
pravý klik nad fleškou
vlastnosti
založka hardware
v seznamu vybrat flešku
opět vlastnosti tlačitko níže
záložka zásady
zvolit optimalizovat pro výkon
ok
ok
nyní pravý klik nad fleskou
naformátovat....
nabídne se NTFS...
je to tak???

Obrázek uživatele Martan
[923] Je to tak

bezvadné. Tak dobrý popis není ani na stránce výrobce.

Obrázek uživatele Michal Valla

Nebylo to těžké.Ale měl jsem tam kořenový svazek složený ze 3 pramenů.Postupně jsem všechny nastavil dle rady a fakt to funguje.Skvělá práce.Díky moc

Obrázek uživatele bab

Dekuji super navod,slo to jak po masle diky...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

díky moc, perfektní a jednoduchý návod

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Některé flash disky nejsou k tomuto převodu stavěné - vlastně se dá říci, že žádné flash disky o této velikosti.
Být vámi, zvážím své důvody k překonvertování na tento formát, popřípadě se obraťte prosím na naši poradnu.
Doporučuji si pročíst také toto vlákno: http://www.pcporadenstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=3577&highlight=ntfs+fl...

Obrázek uživatele cabaj
[814] convert

zdravim.. zkousel jsem si konvertovat disk E (CONVERT E:/FS:NTFS) ale chtelo to po mne aktualni jmenovku souboru.. tak prosim porad.. disk E mam pojmenovan normalne E tak nevim co to jinak po mne chce..

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Mrkněte se radši do správce disků, jestli to je vážně ta aktuální jmenovka. Správce disků najdete v ovládacích panelech, správa počítače

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Odomňa to tiež pýtalo menovku. Len na písmeno "e:" nereagoval a stále dokola pýtal menovku. Myslel som, že to chce "názov disku" napr: system alebo data (tak ich mám pomenované) no akosi to nechápal. Keď som však ten názov disku zmazal tak už na výzvu stačilo zadať písmeno disku, ako to tu radia iní. napr: "e:" a fungovalo to.

Ja radím:
1) pred prevodom vymazať názov disku (menovku) - otvoriť tento počítač - pravou klik na volený disk - premenovať - a tu zmazať meno
2) previesť na NTFS
3) už hotový disk pomenovať

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

A NEZABUDNÚŤ, ŽE PÍSMENO DISKU MUSÍ BYŤ S DVOJBODKOU!!!
napr: F:

inak zadaj príkaz cez cmd:
"help convert"

Obrázek uživatele ghotic.ghotic

Dobrý den mám ten samý problém jako cabaj. chce to po mně také aktuální jmenovku jen ji nemohu najít... můžete mi poradit jak by měla vypadat? Děkuji

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Dobrý den,

v příspěvku o řádek výše redaktor perfektně popsal jeden ze způsobů zjištění aktuální jmenovky. Pokud vám tato metoda nevyhovuje, přihazuji do kotlíku ještě jednu:
Využijeme příkazové řádky, když už ji k této operaci potřebujeme, a přizveme na pomoc také příkaz "label".
Otevřeme si tedy CMD (příkazový řádek) - zadáme příkaz typu labelmezerapísmeno_jednotky, tedy například label C:\.

cmd LABEL

Můžeme vidět, že se nám vypíší tři řádky - v prvním budeme mít uvedeno jak písmeno jednotky, tak aktuální jmenovku, kterou potřebujeme. Druhý řádek pro nás důležitý není. Poslední - třetí řádek nám slouží k jejímu přejmenování. Pokud tedy nechceme opisovat do převodného příkazu jmenovku, ať už k tomu máme jakýkoliv důvod, stiskneme klávesu ENTER, a v následujícím kroku vložením A s opětovným potvrzením klávesy ENTER tuto jmenovku smažeme. Již nám nestojí nic v cestě zadat do převodného příkazu jen písmeno jednotky a uskutečnit tak převod.... :)

Obrázek uživatele Zoufalec

Zdravím, po příkazu CONVERT C:/FS:NTFS v příkazovém řádku mi vyskočí po entru hláška: CONVERT není k dispozici pro jednotky FAT32
Nevím co s tím. Systémový disk mám jako jediný ve FAT32, ostatní disky NTFS a mám Win XP Pro Corporate SP3
Poradíte?
Díky moc

Obrázek uživatele Steza

Ahoj, snažím se konvertovat 16 GB kingston flešku z fat32 na ntfs a mě to v příkazovém řádku zase píše :
CONVERT není k dispozici pro jednotky RAW
Nevíte, prosím, někdo co s tím můžu dělat? Děkuji za radu.

Obrázek uživatele Steza

Ahoj, ještě bych rád doplnil, že problém je v podsatě v tom, že když na flešku nakopíruju např. 6 filmů v DivX, otevřít jdou pouze 2. Poradíte někdo, prosím....

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Bohužel většina flashek ntfs nezvládá. Pokud nějakou takovou člověk chce, musí si jí přímo koupit a musí to tam být napsané, je to takový nadstandart, dá se říct.

Obrázek uživatele jarynek

Prosím potřebuji poradit. Když provedu Convert operaci zůstane mi nepoškozena záloha továrního nastavení? Tato záloha je skrytá a lze ji pouze spustit ihned po spuštění počítače, nelze ji umístit na jiné médium. Nerad bych o tuto zálohu přišel, již 2x mi pomohla. Děkuji předem za odpověď

Obrázek uživatele jasan

ten disk ktery chci convertovat MUSI byt prazdny??? dekuji

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Ne, nemusí...

Obrázek uživatele crun

Zdravím taktéž mám potíže s převedením FAT32 na NTFS a zasílám odkaz na obrázek kde sem vyfotil obrazovku s cmd http://img36.imageshack.us/img36/8344/convh.jpg ..Když pak dám ještě ano tak to napíše, že to bude provedeno při restartu, tak to restartnu a už se ukáže ,že to bude konvertovat a pak to začne psát nedostatek volného místa na disku. Ale na tom disku C:/ mám kolem 17 GB volného místa je to možné? Poraďte prosím

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Zkuste použít před převodem ještě kontrolu disku, a poté teprve znovu zadat výše uvedené pokyny k převodu na NTFS. Pokud se problém nevyřeší, obraťte se s ním na naší poradnu a přiložte i obrázek "chyby", se kterou se po restartu setkáváte.

Obrázek uživatele Dejvi22
[1383] Problem

Mam problem s naformatovanim flasky. Je to 16gb flaska s mediem FAT32 takze vzdy kdyz na ni chci hodit filmy tak rozjedu jenom 2 z nich. Uz jsem ji zkousel naformatovat na NTFS ale vzdy me to nakonci formatovani napsalo formatovani nedokonceno pls. poradte. Predem dekuji za odpoved.

Obrázek uživatele lukashavlicek

Dobrý den může mi někdo poradit co musím udělat abych převedl FAT32 na NTFS když jsem to zkoušel podle tohoto návodu tak mi to napsalo toto(Přístup byl odepřen nemáte dostatečná oprávnění) Zde je obrázek. http://img30.imageshack.us/img30/6083/sshot1num.jpg Děkuji za radu....

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[1392] problém

Převedl jsem souborový systém na NTFS ale i nadále mi nejdou na disk zapisovat soubory větší jak 4GB. Poradí mi někdo?

Obrázek uživatele asdsadasdadsad

Mam takový menší problém....Postupoval jsem podle návodu a nakonec se objevil tenhle text:
"Jednotka není čistá a nelze ji převést. Musíte zrušit nastavení bitu dirty této jednotky spuštěním nastroje CHKDSK/F nebo povolením spuštění nástroje AUTOCHK při příštím restartování počítače."
Převod se nezdařil...
K: nebyl převeden do NTFS..

Obrázek uživatele Jirkas

Dobrý den, po zadání příkazu do cmd mi to napíšem, že Convert z fat32 na ntsf není k dispozici. Mám hardisk rozdělen na dva svazky C a D a ani na jednom to nejde. Chtěl bych se tedy zeptat kde je chyba a jak to vyřešit. Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

k dotazům využij poradenské fórum http://www.pcporadenstvi.cz/forum/ (to pro lepší přehlednost)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak musím říct, že tenhle návod je k ničemu. Píšete, že lze nechat data na disku a lze ho takto zkonvertvat, ale není to pravda a díky vám teď hledám způsob, jak obnovit data z disku, který je poškozený, dostal systém raw a nejde otevřít.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

pak jsi ale pokazil něco na své straně. já osobně jsem konverzi prováděl taky a nepřišel jsem o nic... to ale nic nemění na tom, že doporučuju čistej formát disku..

na ty data zkus Recuva, mohl by pomoct..

Obrázek uživatele tom
[2608] nejde to

čau kdyš dam enter po H:/FS:NTFS tak se mi napíše : Převod svazku FAT 32 na svazek NTFS. Není k dispozici.
co mam dělat díky.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

poradím ti takhle.. z dlouhodobého hlediska je žádoucí, aby jsi namísto převádění prostě disk naformátoval, pokud ej systémový, tak přeinstaloval systém... nejlépe si disk i rozděl, pokud to již nemáš, viz www.pcporadenstvi.cz/jak-rozdelit-pevny-disk-hdd což ti určitě pomůže při zálohování nebo nutnosti formátovat systémový oddíl (zbylé oddíly s daty zůstanou)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[2610] ZASE JA

Už to jde ale po Systém windows nalezl chyby, ty však nebudou opraveny, protože kontrola disku byla spuštěna bez parametru /F (opravit).Chcete převést ztracené řetězzce do souborů(A/N). když dam ano nebo ne tak se oběví H:nebyl převeden do NTFS

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[2611] ZASE JA

A nevim jak dat to /F

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

start -> spustit -> napiš text v uvozovkách bez nich "chkdsk h: /f"

Obrázek uživatele fandis

Jde to convertovat i obráceně? Z NTFS na FAT32? A když, tak jak? Za odpověď předem děkuji!

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ano, jde, ale proč to potřebuješ? můeš si tím jedině ublížit... jen napíšeš convert x: /fs:fat32

Obrázek uživatele fat32

ja tiez chcem vediet ako dam z ntfs na fat 32
nechtiac som skonvertoval sd kartu z fotaku na ntfs a teraz mi ju nechce v pc najst a ked chcem urobit fotku tak mi napise chyba karty

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak jsem trochu zagooglil a zjistil, že příkazem convert to nejde.... jediné, co můžeš je kartu naformátovat...

Obrázek uživatele fat32
[2766] :D

jj naformatovat ale ako ked mi ju pc nenajde a fotak takisto

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

a ve správci disků taky vidět není?

Obrázek uživatele fat32
[2770] .

nie nikde ju nenajde

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak je nejspíš po ní.. zkus ji reklamovat...
btw nauč se používat tlačítko "odpovědět"...

Obrázek uživatele data

Ahoj, mám obavu o ztrátu dat na mém disku. Mám tam 172 GB a nechtěl bych to ztratit. Je to opravdu bezpečné? Dík

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nejbezpečnější metoda to není.. ale jiná taky není... lepší je data dát jinam a disk naformátovat načisto a data tam vrátit...

Obrázek uživatele Charles
[2775] Nejde

Conversion from FAT 32 volume to NFTS volume is not available...

Tohle mi to pořád píše, nevíte co s tím prosím?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

o jaký disk se jedná a jaký máš OS?
osobně ti doporučuji disk přeformátovat načisto..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Pokud se Vám to nedaří, nevím proč se neobrátíte na zkušenějšího technika. Máte data a řešíte jestli o ně příjdete atd. Prostě bez zkušeností se do této fáze moc nepouštějte, pokud máte obavy o data. Ale stejně každému uživateli PC doporučuji ´´nevěřte hardwaru´´= jako HDD a zálohujte a zálohujte. Nevím co byjste dělali poté, jak Vám doslouží HDD či jiné médium. Životnosti se také nedá věřit. Jde jen o spotřební zboží. Tak asi tak.

Obrázek uživatele Anonym J

TOTO MI TO NAPÍŠE, KDYŽ POUŽIJI TEN NÁVOD ÚPLNĚ NAHOŘE:

Přístup byl odepřen, protože nemáte dostatečná oprávnění.
Tento nástroj je nutné spustit v režimu zvýšených oprávnění.

mám externí hdd 320 gb Verbatim
OS: win vista home premium

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ahoj
Proč mě to při formátování na NTFS kdyz se formatovani bliži do konce napíše systém Windows nemohl dokončit formátování? :-( Prosím poraďte

Obrázek uživatele Cukr

Ahoj, mám Dreambox DM 800 připojený přes eSATA do externího disku 1T a mám problém s formátem FAT32 a NTFS. Z PC si chci přes USB do disku přetáhnout film o velikosti 8 GB a objeví se mně zpráva že "Soubor je pro cílový systém souborů příliš velký". Když disk přeformátuju do NTFS, tak je vše v pohodě a film do disku nakopíruju bez problémů. Pak si tento film pustím přes DM a film se seká a nejde se na to dívat. Může mně někdo prosím poradit, jak mám tento problém vyřešit?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

je možné, že přehrávač má problémy se čtením NTFS, přecijen tychle systémy souborů jsou typické pro počítače... ale podporuje i pevný disk interní a nahrávání, tak bych čekal, že NTFS nebude problém.... co když disk připojíš k PC, taky je z něj přehrávání trhané? nemáš v okolí někoho s eSata v PC nebo NTB? obraz na reciveru trhá přes USB i eSata?

Obrázek uživatele Anonymous

Prosím pěkně potřebuji nutně převest externí hdd na NTFS zkouším zde ten návod. A vždycky narazím na stejný problém windows nalezl chyby, ty však nebudou opraveny, protože kontrola disku byla spuštěna bez parametru /F (opravit). Nějak nechápu tu radu start -> spustit -> napiš text v uvozovkách bez nich "chkdsk h: /f". Jsem asi tupec sle moc prosím vysvětli to podrobněji. Děkuji moc Michal.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ahoj můžeš mi poradit jak mohu externí disk přeformatovat z FAT do NTSF nebo nějaký program abych mohl ukladát vic jak 4 G díky

Obrázek uživatele TominoCz
[7626] aaa

Já si překonvertoval přenosnej HDD a ted mi to nejde připojit do přenosnýho DVD ... Nevim jestli se mám rozhodnout mezi tim abych mohl spustit filmy v DvD a nebo abych moh pouzit v pc ... Poradte Pls --....

Obrázek uživatele Jiří Molnár

O tom, kde si máte filmy pouštět, si musíte rozhodnout sám. :) Váš DVD přehrávač zřejmě nepodporuje formát NTFS, to je možné. Na to příště pozor, je lepší si porovnat support externích zařízení s manuálem...

Obrázek uživatele jardan

Mám starší notebook Asus a po krachu původního hdd jsem nainstaloval nový z orginálních cd k noťasu ale nevím jestli jsem někde udělal chybu, ale oba oddíly (rozdělil jsem disk) jsem měl po nové instalaci systému FAT32. Dodal jsem si odvahy a podle nahoře uvedeného postupu jsem skusil konvert. U mě vše proběhlo úspěšně, systém normálně najel, soubory zůstaly a vše funguje.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím, skúšal som tento návod, ale písalo mi, že disk nie je čistý (dirty bity), tak som použil fsutil dirty query a napísalo mi, že disk je čistý, no aj tak mi potom nechce previesť disk z rovnakého dôvodu.

Obrázek uživatele Tomáš9997
[7855] Flash disc

Dobrý den,

mám postarší notebook Sony Vaio, pokud do něj zasunu 4GB flashku, naběhne mi v "Tento počítač" FAT32 u tohoto vyměnitelného disku. To se ovšem stalo až dnes, kdy jsem na tu flashku hodil film (z jiného PC), který má cca 1GB, na flashce je momentálně něco přes 2GB.

Předtím šlo vše bez problémů, ale momentálně, když otevřu flashku, píše to, že na ni nejsou žádné soubory.

Zkoušel jsem převést disc na NTFS, ale přes příkazový řádek mi to píše: "Na jednotce G: nelze určit systém souborů."

Prosím tedy o všechny rady.

Obrázek uživatele Sempoinus1

Systém souborů je typu FAT32.
Zadejte aktuální jmenovku svazku pro jednotku F:.
toto mi to píše :( nevím co s tím

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[8020] Formát

Naformátoval jsem externí disk 80 GB na ntfs a mám na něm najednou 15 Gb.Naformátoval jsem ho zpět na fat 32 a stále jen 15 GB.So stím???

Obrázek uživatele pjotri

Rad bych se dozvedel, pred tim, nez budu na ntfs prevadet, jak mi to zkousne videoprehravac (BlueRay), pripadne TV s prehravanim videa pres USB. Bude takto nakonvertovany media vubec mozny prehrat, nebo je to format ciste pro pouziti v PC? Diky za odpoved, Petr

Obrázek uživatele Mario Hlas

Autorův návod považuji za vynikající. Dovolím si jej jen doplnit :
(1) Několikrát se zde v diskuzi vyskytla nejasnost, co je to JMENOVKA SVAZKU : Když na Ploše poklepete na ikonu "Počítač", zobrazí se všechny svazky, které jsou momentálně připojené k systému. Příklad : Připojená fleška se zobrazila s názvem "KING16GB" <= to je ta JMENOVKA SVAZKU (samozřejmě bez uvozovek).
(2) Pokud se při pokusu o "klasické formátování" (použitím nabídky Windowsů) extHDD nebo flešky někomu stane, že místo požadovaného výsledku se toto médium dostane do formátu RAW, tak tím přijde o všechna uložená data (velmi pravděpodobně je nedokáže obnovit ani speciální firma). Navíc to médium nebude moci dál nijak používat, protože jej Windowsy neotevřou.
K naformátování z RAW použijte free utilitku HP (najde i svazek v RAW, převádí z FAT32 na NTFS i zpět). Není vázána jen na výrobky HP a mně zatím pomohla u všeho, co se do PC připojuje via USB. Ke stažení zde
http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-...
(3) K naformátování karet používám (preventivně tím formátuji i nově zakoupené karty - vše zatím úspěšně) free utilitku
"SD Formatter 4.0 for SD/SDHC/SDXC" - ke stažení zde
https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/
Obě výše uvedené utilitky fungují pro všechny varianty WinXP, Vista i Win7.

Obrázek uživatele blbaVeronika
[8187] RAW

Děkuji za rady, ale utilitka od HP mi nejde spustit, takže existuje nějaký způsob, jak dostat na externí disk (FAT32) filmy s více jak 4 GB? Ten CONVERT mi pořád píše, že aplikace není k dispozici pro jednotky RAW. Data mohu v případě potřeby zatím uložit jinam, ale prostě chci, aby se na HDD dalo nahrát cokoli. Díky za odpověď.

Obrázek uživatele MaDI
[8327] formát

Dobrý den všem.
Tak jsem udělal úspěšně format flešky na NTFS. Kopíruju na ni 6GB film z disku C. Jde to,ale trvá to děsně dlouho. Vypadá to aspoň na 2 hod. Dá se s tím něco dělat?
Dík chlapi za odpověď.

Obrázek uživatele anonymní uživatel

Mám disk Adata NH 13 na USB 3 kapacita 1T a je naformátován FAT 32. Používám ho na zálohu notebooku. Mám nějaké soubory větší ne 4G a tak nejdou zálohovat. Chtěl jsem proto konvertovat disk na NTSF pomocí CMD (např. CONVERT E: /FS:NTFS)
Zkušebně jsem udělal flashku 16G. Dávka se na nic netázala a bez problému provedla
Ale disk se po zadání ptal na originál jména svazku. Zadal jsem a entrolaval. Dávka běžela a nehlásila chybu a vypadalo, že vše provedla.
Avšak disk je stále i po druhém pokusu ve formátu FAT32.
Kde je problém? Poraďte prosím.
Díky


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.