Taktování Sempron 2600+

Dobrý den, potřebuji od vás pomoc ohledně taktování mám procesor sempron 2600+. Přetaktoval jsem ho jenom trošku zvedl jsem FSB z 200 na 219 takže výsledná frekvence je 1.75 GHz. A chtěl bych to dostat aspoň na 2 GHz. Ale jak zvednu FSB na 220 a uložím to tak po restartu nenaběhne bios a pak musím resetovat bios tlačítkem na základní desce.

Základní deska: MSI K8N NEO3
Paměť: 1,5 gb

Dávám odkaz fotky biosu http://marek-jansta1.rajce.idnes.cz/nastenka/#23022011082.jpg

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

čekla jsem více fotek BIOSu.. chtělo by to najít BCLK frekvenci a násobič... pak by se procesor dal potrápit více.. přes FSB to není zrovna ono, je to zátěž i pro čipset a komunikační obvody procesoru a ty nás moc výkonem neomezují, jde nám o vlastní výkon procesoru a ten budeme nahánět přes BCLK a přes multipler.. samozřejmě pokud to deska vůbec umí..

Obrázek uživatele marek.jansta1

Udělal sem další fotky :-) zkoušel jsem hledat ale nic možná jsem se špatně dívám.

Další fotky

http://marek-jansta1.rajce.idnes.cz/nastenka/#24022011084.jpg

http://marek-jansta1.rajce.idnes.cz/nastenka/#24022011083.jpg

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

deptá mě, že má každá deska jiný BIOS :)) můžeš mi prosím vyfotit každou rozklikávací obrazovku?
jinak DRAM jsou paměti, to nás netrápí..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

a co je v advanced bios features?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak holt tvoje deska moc neumí :D a přes FSB se nedá taktovat do nebes..

Obrázek uživatele marek.jansta1

takže sehnat lepší desku?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

spíš to ani netaktovat... máš tam BOX chladič, je to starý procesor, kam myslíš, že se dostaneš? pokud máš obyčejnej zdroj, tak to bude taky limitovat...

Obrázek uživatele marek.jansta1

Tak ti děkuji za pomoc a rady.

Vyřešeno :))

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

bohužel není to vyřešeno zrovna nejlépe :( můžeš ještě zkusit tomu FSB dávat jen malé krokování, ale i tak se vysoko nedostaneš.. novou desku pod to nemá smysl, lepší v bazaru asi stejně neseženeš.. můžeš ještě zkusit reflash biosu této desky, jestli nějaké možnosti přinese...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

No zkoušel jsem ještě sníšit HT z 4x na 3x pak to šlo zvýšit FSB až na 227 a dalo mi to frekvenci 1.8 GHz ale už to nebylo moc stabilní při restartu šlo vše dobře ale jak jsem pc vypnul uplně a pak zapnul, obrazovka se nespustila. Pak ještě zkusím zmírnit FSB na 226 nebo 225. A ohledně flashování Biosu bych se rád raději vyhnul co jsem četl co se může stát když se to nepovede tak nevím :( .

A ještě se ted potřebuji zeptat. Proč se nemohu přihlásit zde na poradně? Když se přihlásím tak mi to napíše "Přístup odepřen Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku".

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

zkus se odhlásit a přihlásit na hlavní stránce....

no, flash je nebezpečný a o to nebezpečnější u starších desek bez záloh, ale většinou stačí jen dávat pozor a vše proběhne vpořádku... jen se ti nesmí vypnout proud a to se prostě nedá vychytat... za zkoušku to stojí, stejnak je to erceplečka, na druhou stranu neočekávám, že by BIOS nové funkce přinesl.. spíš je to taková další možnost, kdybys to chtěl zkusit, kdybys to fakt chtěl hodně přetaktovat...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.