Asus 1001px

Ahoj, jak můžu navýšit výkon u netbooku Asus 1001px? Je v něm procesor intel atom 1.6, integrovaná grafická karta, paměť 1Gb DDR 2. Slyšel jsem, že existují nějaké prográmky, kterýma se může navýšit výkon u procesoru a grafické karty, možná existuje i jiný způsob, ale nevim, nechám si raději poradit, nikdy jsem to nedělal. Díky za rady ;)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56012] Asus 1001px

i kdyby jsi udělal cokoliv, tad ynení co zvyšovat.. :)) no rozhodně zkoušel jsem pár utilitek a nic mi neopmohlo.. u NTB se taktuje dost blbě, kor tohle jsou všecky blokovaný... grafika stejně nemá žádnej výkon ani dvakrát přetaktovaná..

Obrázek uživatele Mikynka
[56013] Asus 1001px

Já bych to klidně i vyzkoušel, protože je to nevýkonný stroj, tak stačí jen něco málo pozvednout :) Musí existovat nějaký prográmek. Ale když říkáš, že už jsi to zkoušel, tak je to zbytečný, co? Jediný co asi můžu udělat, tak je navýšit paměť tím, že koupím 2Gb ram, myslíš že se to vyplatí?

Obrázek uživatele Mikynka
[56014] Asus 1001px
Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56015] Asus 1001px

no, můžeš podle toho Atom přetaktovat, ale u tebe není brzdou procesor tak jako grafika - on aspoň nějakou měl, ale ty máš gma 3150 :D já mam GMA945... existovala utilitka zvaná GMA Booster, ale i když jsem grafiku přetaktoval 2,4x, nedosáhl jsem ani spuštění NFS HP2 na hratelné úrovni... nemá to šanci, integrovaná grafika se nedá moc taktovat, její paměť je sdílená v RAM, jejíž výkon ale přetaktem CPU stoupne taky... no zkusit to můžeš no.. ale jako nemysli si, že z něj uděláš závodníka..

Obrázek uživatele Mikynka
[56016] Asus 1001px

Takže nemá smysl taktovat procesor, ta grafika to všechno brzdí, jo? No já se schválně mrknu na ten gma booster, jak jsi psal a zkusím to :) Jinak myslíš, že má smysl dokupovat do toho 2 Gb ram? Pomůžu si něčím? Jo a jinak jsem zatím vyzkoušel hru warcraft 3 a jede mi to na rozlišení 1024x768 na plný detaily, dobrý ne? :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56017] Asus 1001px

to e normální výsledek.. dyk je to 10 let stará hra :))
no, moc smysl to nemá.. ako giga je fakt málo a na W7 se to už dá poznat, ten giga prostě omezuje, systém neustále swapuje na ten ultra pomalý disk... jako to je asi jediná investice, kterou by to mělo smysl... ramky seženeš v bazatu za pakatel...

Obrázek uživatele Mikynka
[56018] Asus 1001px

Koukal jsem na stránky czc.cz a je tam těch pamětí trochu víc, kterou značku si mám vybrat? Myslím, že v netbooku mám paměti DDR2 667MHz, ale někde jsem četl, že je lepší tam dát 800MHz v případě taktování. Jakou si mám vybrat?

http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Opera%C4%8Dn%C3%AD+pam%C4...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56019] Asus 1001px

blbé je, že NTB neveme 800MHz paměti nepřetaktovaný... ale pokud chceš přetakt, tak asi http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54896 je lepší vzít nějaký dražší (kingston nabízí jen "value", tedy levné šitky), který budou znamenat větší výkonový rozdíl..

Obrázek uživatele Mikynka
[56020] Asus 1001px

A kdybych ho nepřetaktoval a koupil tam ty 800Mhz, bude to dělat nějakej problém? Asi to pojede jen na tu nižší frekvenci, viď? Můžeš mi doporučit ještě nějakou 2Gb paměť na frekvenci 667MHz, stejného tipu DDR2, díky..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56021] Asus 1001px

asi takhle - když to přetaktuješ, tak deska bude po pamětech chtít těch v článku psaných 840MHz (pokud se na takovou frekvenci dostaneš, jakože asi jo) a ramky, dělané na 800MHz ji zvládnou líp, než ty dělané na 667MHz... já chtěl říct jen, že abys mohl osadit 800MHz ramky tak bys právě PCI musel přetaktovat o nějaký ten kus a tím by jsi si přetaktoval procesor, síťovku, grafiku, sběrnici disku, BT.. uplně všecko, co používá nějaký MHz a je na PCI napojené.. a to není vždy nejlepší.. jak se i v článku píše, ethernet odmítá fungovat...

jinak tedy http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47328 protože vše ostatní jsou zas jen "value" šunky..

Obrázek uživatele Mikynka
[56022] Asus 1001px

A podle čeho jsi poznal, že se nejedná o value paměť? Nevim, podle čeho to zjištit. Jinak značka paměti Geil mi nic neříká, je to dobrá značka, když mi jí doporučuješ?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56023] Asus 1001px

no jak kdy... někdy to poznáš podle popisku, někdy podle ceny... ono "value" jsou paměti "zmetky", je to jako s grafikama - hůře vyrobené, kazové, nevydrží tolik a nemají takový výkon.. ale za nižší cenu a specifikaci to nikomu nevadí..
tady je to ale asi stejné, tak si můžeš vybrat mezi Geil, Corsair, Kingston a OCZ, tohle jsou obecně nejlepší výrobci.. obecně patří GEIL k levnějším, ale má i modely "Black Dragon", které mj. mám i já, které patří ke špičkovým modulům a umí totéž nebo víc co HyperXy a dokonce bez chladiče... jen taky víc papaj

Obrázek uživatele Mikynka
[56024] Asus 1001px

Koukal jsem na stránky Alzy a tam není paměť značky Geis :(.. mohl byses mi podívat na paměti tam a nějakou mi vybrat? Mám tam možnost slevy, tak bych to chtěl využít, víš ;) A jinak přes jaký prográmek mám otestovat pc před výměnou paměti a po výměně paměti, chtěl bych pak zjistit rozdíly..

EDIT: Jo a ještě se chci zeptat, má cenu aktualizovat bios, pomůžu si něčím? A jsou k něčemu prográmky od Asusu (splendid, atd..) Díky.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56025] Asus 1001px

tak ono je to vcelku jedno..
http://www.alza.cz/2gb-so-dimm-ddr2-d85209.htm
škoda že v nabídce Alzy jsou HyperX ale jen 2x1GB.. mimochodem ten eshop Alzy je mizernej, hlavně řazení, nesnášim tam cokoliv hledat...

výkon z různých hledisek otestuj přes 3D Mark 2005

BIOS nemá moc smysl, splendid u levného NTB LCD taky ne... obecně ty utilitky jen brzdí výkon a jsou k ničemu.. jsou zábavné, pár desítek minut si s nima jako geek pohraješ, ale pak je odstraníš..

Obrázek uživatele Mikynka
[56026] Asus 1001px

Vybral jsi mi 800MHz paměti, nevadí to, když je tam dám a nebudu ho taktovat? Není lepíš tam dát 667MHz? Jo a jak to vidíš s kompatibilitou pamětí a netbooku, mělo by to fungovat? Někde píšou, že to může dělat problémy, když tam dokoupíš nějakou paměť. Nevim co je na tom pravdy. Jinak s tím hledáním v nabídce alzy souhlasím, nemají to tam moc přehledný :(
jj to jsem rád, jak koupím paměť, budu pak přeinstalovávat win a žádný ty jejich utilitky tam cpát nebudu, zdáli se mi taky zbytečný :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56027] Asus 1001px

no já myslel, že chceš 800MHz.. tak to musíš vědět, jestli budeš, nebo nebudeš taktovat! protože tahat 667MHz ramky nad 800 je brutus, ale tahat 800MHz ramky na 667 taky neni nejlepší nápad... musíš jednoznačně vědět, kam se dostaneš.. můžeš to zkusit taktnout a když se přiblížíš 750MHz na ramkách, tak jdi jednoznačně do 800MHz..

kompatibilita je mrcha, ale Kingstony a Geily padou všude vpohodě... a když ne, tak holt smůla, máš 14 dní na vrácení.. bohužel kompatibilita je nevyjádřitelná proměnná..

Obrázek uživatele Mikynka
[56028] Asus 1001px

Na taktování kašlu, když jsi psal, že to stejně moc nemá smysl, tak dokoupím jen paměti. Budu brát teda tydle, souhlasíš?:

http://www.alza.cz/2gb-so-dimm-ddr2-d71261.htm

Jinak uvidím, jestli budou fungovat, kdyžtak je pak vyměním ;) Napíšu sem pak výsledky v 3D marku 2005.

Edit:
Zkoušel jsem otestovat netbook v 3D marku 05, ale tam se mi nezobrazil výsledek, tak jsem to zkoušel v 3D marku 03 a vyšlo mi 695 bodů. To je paráda :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56029] Asus 1001px

asi takhle - když už upgrade ram, tak to rovnou taktni :))

Obrázek uživatele Mikynka
[56030] Asus 1001px

No klidně bych to taktnul, ale nenašel jsem žádnej prográmek, kterej by to uměl nastálo.. pokaždém startu pc bych to musel znovu nastavovat a to se mi nechce :).. proto volím paměti 667Mhz a to je vše co na tom budu vylepšovat :).. Jinak souhlasíš s tou 2Gb pamětí co jsem posílal? :)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56031] Asus 1001px

vžidyť je v článku zmínka o nějakym batchi (četl jsem jen zběžně) kterej přetakt po startu aplikuje...
ale jako nechci ti ten OC vnucovat samozřejmě :))

Obrázek uživatele Mikynka
[56032] Asus 1001px

jj píše tam o nějaký utilitě, která to spustí po startu pc, ale nezkoušel jí tam, tak ani nevím, jestli funguje :).. Já jsem chtěl taktovat přes bios, ale to je zamčený, přes ten prográmek se mi to zdá takový divný :).. No a když teda nebudu taktovat, co ta paměť? Mám jí do tý, co jsem posílal odkaz? :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56033] Asus 1001px

ono je vcelku uplně jakou vemeš :d tak vem Kingston a máš vystaráno... vem cokoliv, stejně prd poznáš :D

Obrázek uživatele Mikynka
[56034] Asus 1001px

Mám možnost koupit od kamaráda jednu z těchto pamětí.

http://www.alza.cz/so-dimm-kingston-2x2-gb-667mhz-cl4-d94909.htm

Dokupoval si je do netbooku a jedna mu zůstala, je to dobrá volba?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56035] Asus 1001px

bohužel odkaz se mi nenačte...

Obrázek uživatele Mikynka
[56036] Asus 1001px
Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk
[56037] Asus 1001px

no... ta je hodně pěkná, ale musíš jí nejdřív jen zkusit, protože 4GB ti podlemě řadič neveme.... max 2GB...

Obrázek uživatele Mikynka
[56038] Asus 1001px

jj ten kamarád má jednu pro sebe a druhou chce prodat, takže bych měl 1x2Gb. Můj netbook podporuje max. 2Gb. Takže jí vezmu, díky za radu :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.