Upgrade Acer Aspire M1100 (*VYŘEŠENO*)

Zdravím,
chci kamarádovi malinko vylepšit jeho sestavu http://www.pda-notebooky.cz/pc-sestava-acer-aspire-m1100. Mám k dispozici 2 GB DDR2-800 MHz, 256 MB DDR400, 256 MB DDR333 a 256 MB DDR266. Chci se zeptat, jestli tam mám dát jenom ty 2 GB nebo i ty ostatní (aby to nezpomalovaly, když pracují na nižší frekvenci). Taky mám starší grafiku ATI Radeon 9600. Myslíte, že bude lepší než ta současná ATI Radeon Xpress 1200?
Díky

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nemám ponětí, co je v tomhle shitu za desku, ale nic moc nešekám.. někde na desce musí být napsány nějaké identifikační názvy a kódy, zkus je opsat, něco pogooglim..
jaké ramky jsou tam teď?
rozhodně to ale budou DR2, takže ty DDR400, 333 a 266 můžeš zase skovat do šuplíku (nebo je rovnou vyhoď).. pokud tam má rychlejší, tedy 1066MHz DDR2, tak by se přidáním 800 snížil i jejich takt na 800 a tím i ten už tak mizerný výkon.. jde taky o CL a o to, že tam jsou teď 2x512MB a přidáním 2GB modulu padne dualchannel těch dvou.. takže dokde ke kompetnímu vydrbání funkce pamětí..

integrovka je opravdu mizerná, ale doufám, že deska bude mít PCIe slot, ale grafika máš nejspíš AGP, takže tam nepude.. ježiš vykuchal jsi starýho dědečka a snažíš se jím vylepšit novou kraksnu? :))

Obrázek uživatele Luk

Jsou to všechno komponenty, který mi zbyly ze starýho pc, tak mě napadlo, že bych mu to vylepšil. Každopádně jak se k jeho pc dostanu, hodím voko na tu základní desku a uvidíme.

Obrázek uživatele Luk

Tak jsem se po dlouhý době měl možnost podívat na jeho pc, ale nenašel jsem nikde výrobce základní desky, jenom tyhle dvě označení: RS 690M03-8EKRFS2H, MB S880900173802D17EK00. RAM tam jsou 800MHz, ale píše to 767 MB, což mi připadá trochu divný číslo. Tu desku jsem si vyfotil, tak pokud by ti ta fotka pomohla, můžu ji sem hodit.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

OEM desky, neni šance... jediné co vím, čipset asi AMD 690G, to yb tak sedělo na ty kódy a na vygooglené, AM2... fotka pomůže, snad... ale asi bych si od toho moc nesliboval a víc, než tam je, ybch tam nedával.. ta deska je prostě s(r)áč..

Obrázek uživatele Luk

Tak tady je ta fotka. Bohužel je to focený jenom mobilem, takže kvalita žádná sláva

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak s čipsetem AMD jsem měl tedy pravdu, takže počítám DDR2 a PCIe

takže bych tam dal jen ty 2GB ram na 800MHz a tu ATInu 9600 jestli je to PCIe verze..

Obrázek uživatele Luk

Ty RAMky tam dám, ale ta grafika je AGP, takže to nic. Díky za snahu, můžete zamknout.