NB Toshiba A110_vypínání

Starší nbook Toshiba Satellite A110-293 (rok 2006, centrino 1,86ghz, 0,5gb ram info tady http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a110-293/
se po půlhodině provozu vypne. Vypnutí je komplet, ne hibernace. Dá se s tím něco dělat?
Není to náhodou ta první generace procesorů tohoto typu, které měli problém se zahříváním?
díky za postřehy a nějakou radu
Petr

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, v první řadě je třeba vyčistit vnitřek NTB, hlavně výfukový otvor zevnitř. Profouknutí nestačí, musí se to rozebrat.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

"problémy se zahříváním" obvykle nemá - spíš problémy s ucpáním chlazení, tím trpí každá komponenta. Soudě podle toho, od r. 2006 nebyl čištěn, chudák. Buď rozebrat, jestli si troufáš (operace se zdařila, pacient zemřel), nebo do servisu, a nechat i přepastovat chladiče určitě..

Obrázek uživatele bluenite

Tomáš Bohuněk wrote:
"problémy se zahříváním" obvykle nemá - spíš problémy s ucpáním chlazení, tím trpí každá komponenta. Soudě podle toho, od r. 2006 nebyl čištěn, chudák. Buď rozebrat, jestli si troufáš (operace se zdařila, pacient zemřel), nebo do servisu, a nechat i přepastovat chladiče určitě..

jo jo bude to chtít fyzickou očistu kompresorem atd.
neznáte někdo náhodou někoho v Praze, kdo by se mi na to podíval a dal dohromady?
Myslím nějakého spolehlivého člověka, ne firmu 24nosnstop pc servis za xpeněz ;-)
Sám nemám na to jaksi čas.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Míša je ze Slaného, takže se s ním dohodni... :-)

Obrázek uživatele Michal Čížek

můžu se nabídnout, napiš mi na mejl tel. a já se ti ozvu

Obrázek uživatele bluenite

Michal Čížek wrote:
můžu se nabídnout, napiš mi na mejl tel. a já se ti ozvu

poslal jsem mail
dík za ochotu


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.