Jak správně nastavit modem WEI EchoLife HG520i ?

Vlastním modem značky HUAWEI EchoLife HG520i. Tento wifi modem je dodávám k O2 internetu. Mam veřejno IP adresu, ale na modem mam připojené 2 PC. Jeden přes wifi a druhý klasicky přes sítový kabel. Modem mi přiděluju svojí neveřejnou IP adresu. Jak mám nastavit modem, aby mi na obou PC šel internet a zároveň PC, které je připojeno přes LAN mělo veřejnou ip (aby se šlo na něj připojit přes vzdálenou plochu a na FTP server který na něm běží). Mě se zatím podařilo buď jedno nebo druhé (buď mi jde na obou PC internet, ale nejde se připojit na ftp, vzd. plochu nebo se mi na ten PC přes LAN jde připojit na ftp a přes vzd. plochu k němu přistupovat, ale zase nejde internet na pc připojeném přes wifi). U modemu Zyxel Prestige 660HW mi to takhle fungovalo bez problémů, tak nevím kde je chyba. Poradí mi prosím někdo?

ICQ: ***
Mail: ***

EDIT by TheALuminium: Nikam jinam, než sem do tématu neodpovídáme.

Obrázek uživatele TheALuminium

Veřejnou adresu už získat nemůžete pokud máte router. To je prostě nemožné. Můžete ale přidělit určitým neveřejným IP porty a přes ty se připojovat. Na stránkách http://www.portforward.com/ se můžete podívat jak bude vypadat nastavení pro váš router. Pak se budete na FTP nebo na vzdálenou adresu připojovat pomocí ver.ej.ne.add:XXXX , kde X jsou čísla portů a slovo "verejne" zastupuje čísla veřejné IP adresy. Pokud ale budete v rámci LAN, tak stačí pouze vnitřní IP.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.