Windows 7 Starter: Jak změnit tapetu pracovní plochy?

Windows 7 Starter boxI když někteří z vás vrtí jistě nevěřícně hlavou, je tomu skutečně tak. Windows 7 Starter neumožňuje standardní cestou změnu pozadí pracovní plochy. Pokud jste se stali vlastníky nějakého netbooku, který je povětšinou vybaven právě verzí Starter, jistě jste se s tímto "problémem" setkali.

<script type='text/javascript'></script>


Edice Windows 7 Starter je OEM verzí systému, která má za úkol uživatelům malých přenosných počítačů nabídnout rychlost, jednoduchost a co nejmenší komplikovanost s nastavováním. Aby všechny tyto podmínky byly splněny, musel být operační systém oproštěn a ořezán o řadu funkcí, mezi kterými byla bohužel i funkce "personalizace prostředí", která mimo jiné umožňuje změnu pozadí vaší pracovní plochy.

Jelikož jsem byl několikrát osloven s tímto problémem a v našem vyhledávacím indexu jsem požadavek na tento návod také zpozoroval, rozhodl jsem se jej nakonec vypracovat a umístit jej na naše stránky. Avšak já sám Windows 7 Starter k dispozici nemám, proto jsem se rozhodl, že volně přeložím již delší dobu dostupný návod pro méně anglicky zdatné čtenáře, dle kterého jsem doposavad změnu plochy u druhých prováděl.

Měníme plochu: Oceanis Changer

V první řadě je samozřejmě důležité stáhnout si patřičný program, který za nás vlastně veškerou práci takřka vykoná. Funkce "personalizace prostředí" není v systému nijak blokována, systém jednoduše tuto změnu nezná. Proto je potřeba sáhnout po utilitce Oceanis Change Background Windows 7.

Stáhnutý program je potřeba nainstalovat. Pro korektní instalaci bude nutné počítač restartovat. (Pokud u instalace některých programů vždy restartování odkládáte, u tohoto udělejte výjimku.)

Po restartování počítače se na vaší ploše objeví ikonka Oceanis Change Background Windows 7 pomocí které náš program spustíte. Pokud jste někdy měli čest pracovat s vyšší edicí Windows 7, zobrazí se najednou před vámi tabulka, která je velmi podobná právě nastavení pozadí pracovní plochy ve vyšších verzích.

Oceanis Change Background Windows 7

Pomocí tlačítka Browse si vyberte nový obrázek vaší plochy. V nabídce programu jej pak můžete nastavit do takové podoby, v jaké se vám bude nejvíce zamlouvat (možnost Picture position). K dispozici je tu i schopnost automatické změny obrázku plochy za určitý časový interval (Change picture every). Celý proces pak již zakončíte jen kliknutím na tlačítko Save changes.

Oceanis Change Background Windows 7

Potencionální problémy/komplikace

Závěrem článku si dovolím napsat ještě pár klíčových tipů (než se nás budete ptát) a doporučení při řešení potencionálních nesnázích s programem, konkrétně s jeho spuštěním či instalací:

  • Restartovali jste skutečně systém během instalace programu?
  • Nepokoušeli jste se již dříve modifikovat nějakými jinými programy vaše uživatelské prostředí? Program si moc s ostatními modifikátory nerozumí – je otestován jen na standardní Windows motiv/schéma.
  • Zkontrolujte, zda program není blokován ze strany UAC (bezpečnostní technologie).
  • Má váš uživatelský účet administrátorská práva? Zkuste Spustit program jako správce (pravé kliknutí na instalační program – Spustit jako správce).
  • Zkontrolujte na této systémové cestě, zda-li nemáte zaškrtnutou volbu Odebrat snímky pozadí (Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Centrum usnadnění přístupu\Nastavit zřetelnější zobrazení).

Průměr: 4.5 (286 votes)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Window 7 Stater je víceméně podsystém, takový plevel a nepochopitelný odpad.. nechápu, co může Microsoft mít z toho, že něco drahého okouše o to, co vymyslel, a prodává to za menší peníz.. tento systém je určen pro trh třetího světa, myšleno Indie, Afrika.. tady v ČR vlastně nikdy neměl být a nevím, co tu dělá... i Windows 95, který dovede běžet i na kalkulačce, toho umí víc.. Starter má záměrné limity do tak silné míry, jako by v autě byly vlastně jen kola, víko kufru, sedačka řidiče, volant, ale také autorádio a airbagy a stěrače.. záměrně nejsou podstatné ovládací a bezpečnostní prvky (pedály, páka, světla, pásy) ani nějaká výbava (více sedaček = více programů najednou), ale přesto nesmyslné součásti jako stěrače bez skel, což jsou zase funkce, které W7 nabízí, ale jsou prd platné...
výhodou je, že umí běžet ještě na tragičtějších přístrojích, než je Intel Atom a GMA945, a také cena.. lidé nejsou líni dát tisíce za chlast, cigára, pařby a různé ložnicové pomůcky, ale kvalitní zařízení a operační systém si nepořídí.. pak ale dobře jim tak, protože se chytli ještě do větší pasti, než kterou byly a jsou OS Win Vista :))

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Odpověděl sis více méně sám - další prodaný produkt a především získaný určitý segment trhu. Malé notebooky jsou velmi oblíbené a stále se prodávají, což samozřejmě Microsoft ví. Sofistikovanost systému by však na tyto mini-notebooky byla spíše přítěží, jelikož tyto netbooky mají především oslovit svou výdrží a flexibilitou. Proto se jim vyplatí systém ořezat a celkově zjednodušit, protože osloví řadu zákazníků a především prodají! (Navíc co jsem koukal do nabídky, lze sehnat i verzi Starter N, která některé tyto specifičnosti řeší - konkrétně "personalizaci prostředí" v pohodě zvládá...)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

stále ale mluvíme třeba o limitu 3 spuštěných aplikací najednou.. což výkon nepřidává... on systém není ořezaný o náročnost, spíš o schopnosti a možnosti... já jsem si ho jednou nainstaloval v dobré víře, že mi netbook vydrží víc, ale nebyl jsem schopný s tím systémem dělat skoro nic, prostě o nešlo... tim u mě hned škončil..

Obrázek uživatele petapl

Já ale četl, že omezení 3 aplikací je u W7 starter zrušeno... Mě osobně by vadila nepodpora externích monitorů... a ostatní omezení.
P.S. na netbook jsem měl radši wXP

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

i kdyby to tak bylo, já Startera odmítám už z principu..
já mám mnohem slabší netbook a mám tam W7 Home... chápu že Starter dělá lepší cenu, ale pro tyhle výkonnější kousky už je Starter spíš na škodu.. zabíjí potenciál toho přístroje..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[2638] Neznalost

Omezení na 3 aplikace spuštěné najednou Microsoft zrušil. Jak můžete dělat "poradce" a toto nevědět? Od vás bych si tedy opravdu poradit nedal.
Co vám ve Starteru schází? Já mám netbook na běžnou práci, beru si ho na dovolenou atd. Ještě nic mi tam nescházelo, na normální užívání je naprosto dostačující. Například se změnou pozadí si opravdu hrát nemusím.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

TOBiAS se spíše orientuje na HW a jeho problematiku, takže v této oblasti vám určitě poradí dobře. Je to taky jen člověk, splést se přeci může každý... ;)

Na počátku vývoje W7 se o tom hovořilo, že aplikace budou omezeny, protože Starter edice byly povětšinou určené pro rozvojové země. Z hlediska Windows 7 se však Redmondský gigant rozhodl vybočit ze zaběhnuté terminologie a Windows 7 Starter aplikoval na netbooky - pro rozvojové země vydal ořezaný systém pod novým názvem Home Basic.

Takže ano, aplikace skutečně omezeny nejsou a Starter se i mně jeví jako dobré řešení právě pro netbooky, které stejně více jak 2GB RAM nemají (strop paměti W7S) - k čemu taky že?!

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

jak již řekl jome, SW není mojí parketou a o to méně mě zajímá nějaké podsystém Starter :) neřešil jsem to, protože jsem neměl potřebu..
a jen pro obhajobu našich poradců (a všech zde), nejsem placení poradci, kteří by věděli vše (odborníci se živnostenským listem a PC servisem), jsme dobrovolníci, kteří čerpají z vlastní zkušenosti a toho, co vědí, nebo se tokem času naučili a předávají to ostatním :) já sleduji hlavně HW, tam se orientuji i v novinkách a polovinu specifikací HW znám zpaměti. Rozhodně SW nestuduji, znám pouze to, s čím se u SW setkám.. ale na SW tu máme jiné odborníky (například jome), takže já se držím svého :)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ehm... Tak mě tu kalkulačku s Windows 95 ukaž. Mě by to totiž hrozně zajímalo. Já žádnou tak výkonou kalkulačku a tak velkým barevným displejem a pamětí nikdy neviděl. Něco podobného jsem četl i o Windows XP. Opravdu jsou tyhle vaše vtipy hrozně vtipné. Přimluvím se k nominaci na "Vtip století".

Obrázek uživatele Annonymous

mnooo tak ty bdueš asi hodně zakomplexovanej co ? nějakej "ajťák" pošahanej nechápeš normální vtip ? každej ví že by se to do kalkulačky asi nenaskladalo ale tak proč si z toho neudělat srandu ? ty inteligente bych tě chtěl vidět jak vubec existuješ... kdyz si nedokazeš ani udělat srandu v životě lituju tě

Obrázek uživatele Tomas Koci

Ahoj koupil jsem si netbook a mam zminovany W7 Starter (chtel jsem si zmenit tapetu a diky me nevedomosti jsem teprve zjistil ze to je orezany OS). Mohu ho jeste vratit a poridit si netbook s Wxp po precteni nekolika textu mam ted zmatek muzete me nekdo poradit nebo dal stanoviska kde me to muye omezovat a podobne moc dekuju. Parametry- Intel Atom N450, 10" 1024x600 matný, RAM 1GB, HDD 160GB 5400 otáček, WiFi, Bluetooth, Webkamera, 6-čl. baterie, Windows 7 Starter

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Za sebe si myslím, že nebude špatné rozhodnutí si W7 Starter ponechat.
Pokud vám nebude vysloveně vadit, že systém nedisponuje rozhraním AERO (náhledy, průhlednost oken atd.), že nedokáže přehrát DVD (ani z externí mechaniky), plocha nelze rozšířit za pomocí externího monitoru, nebude fungovat XP Mód a není přítomný Media Center + ve článku zmíněná indispozice personalizace.
To jsou stejně dle mě funkce, které se od netbooku ani nečekají. Jinak je W7 Starter plnohodnotný systém, který vás v práci omezovat nijak nebude.

Obrázek uživatele Soused

Teď mám před sebou Asus Eee PC s Windows 7 Starter, a po přečtení Vašeho příspěvku mi to nedalo a musel jsem vyzkoušet, jestli je tomu s tím výstupem na monitor skutečně tak jak píšete.Už přítomnost VGA konektoru mi přišla podezřelá a po připojení monitoru mi takřka okamžitě naskočil obraz jen se zmenšilo rozlišení na 800x600 ale bez problémů jsem ho změnil na 1024x600 (maximální podporované netbookem) a stále to běží v pohodě.Dokonce je možné dát výstup pouze na externí monitor a v tom případě mi to běží bez problémů i v rozlišení 1680x1050 (fyzické rozlišení mého displeje) samozřejmě je tu možnost i FullHD rozlišení což je sice u netbooku v podstatě zbytečné (nemá HDMI), ale jelikož jsem právě odzkoušel i přehrávání HD ripu v 720p a jede to bez trhání a krásně plynule i na baterii je potěšující podpora vyšších rozlišení.Osobně jsem byl skeptický ohledně starter edice, ale mohu zodpovědně říct, že je to plnohodnotný operační systém, který Vám umožní pracovat i bavit se v podstatě stejně jako vyšší verze systemu, jen to nejsou takové omalovánky jako Home Premium a neobsahují Media Center (díky nepřítomnosti HDMI, ale Media Center stejně nevyužijete a pokud byste tuto funkci přeci jen potřebovali, tak je několik velmi povedených freeware aplikací které MCE nahradí)Další věc kterou jste zmínil je tzv. XP mod, nevím co si pod tímto pojmem představujete, ale pokud máte na mysli možnost spustit aplikaci v režimu kompatibility se systémem Windows XP (a jinými) tak ta je i ve Starter edici a funguje (právě jsem to odzkoušel) a co se týče indispozice personalizace, tak nejde změna barev oken a pozadí plochy, ale například obrázek uživatele měnit jde, zvuky a spořič obrazovky taktéž.Navíc jsem narazil i na několik aplikací třetích stran, které umožňují provést různé změny, například Logon Screen 2.26 jak již název napovídá umožňuje změnu přihlašovací obrazovky a narazil jsem i na další na změny vzhledu, sice nejsem úplně spokojený s jejich funkčností, ale zkoušel jsem to jen ze zvědavosti takže jsem tomu nevěnoval nijak velké úsilí, sám pracuji na stolním PC s Win 7 Ultimate, takže to opravdu nepotřebuji, ale snad to někomu pomůže.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Díky za normální komentář. Mám objednaný asus eee s Win 7 Starter, který jsem si dlouho přála pro zábavu-takže fakt nenáročný, neboli ořezaný mi zas až tolik nevadí. Jinak na práci používám také stolní PC Win 7 Ultimate. Trochu mě to uklidnilo...

Obrázek uživatele aknelr

Prosím vás, chtěla bych si dát na plochu svého mini notebooku nějaký obrázek a nejde mi to, nevíte co s tím? Děkuju

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Aha a výše popsaný postup jste zkoušela? Postupovala jste přesně podle tohoto návodu? Kde je přesně problém?

Obrázek uživatele aknelr
[2695] odpoved

jojo mam to uz i nainstalovane a kdyz jsem si dala posledni ikonu ulozit tak se mi nic nezmenilo, tapeta je porad stejna a pc sem uz i restartovala jak bylo psano...

Obrázek uživatele Jiří Molnár

A prošla jste si celý odstavec "Potencionální problémy/komplikace" a skutečně všechny položky zkontrolovala?

Obrázek uživatele aknelr
[2698] jojo

jasny vse si ctu driv nez neco spustim... :(

Obrázek uživatele Jiří Molnár

To je moc dobře, tak by to mělo být vždycky - máte nastavené základní schéma? Nemáte nastavené třeba klasické? Pod tím to myslím nejde...

I když to moc nedoporučuji, můžete se pokusit přepsat klíč v registru.
Start - příkaz "regedit" (bez uvozovek) a najděte si tento klíč: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop -> zde najděte řetězovou hodnotu "Wallpaper" a v ní přepište cestu k obrázku, třeba ("C:\Wallpaper.jpg").

Doporučuji mít obrázek uložený třeba v dokumentech: když budete držet SHIFT a kliknete na něj pravým tlačítkem myši, zobrazí se vám v kontextové nabídce možnost "Kopírovat jako cestu". Na to když kliknete, tak se vám do schránky uloží cesta k souboru, kterou pak stačí do té řádky v registru jen vložit (nemusíte ji tedy složitě vypisovat). Pak potvrdit a restartovat...

Obrázek uživatele aknelr

tak jsem udelala to ze sem to prepsala, ale temu poslednimu odstavci nejak nerozumim....

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Jasně, asi jsem to měl napsat v obráceném sledu.

Ta cesta, kterou zadáváte do registrů, musí souhlasit s fyzickým uložením na disku. Protože jsem doporučil, abyste obrázek měla uložený v dokumentech, musela byste tu celou cestu pak složitě vypisovat. Je tedy jednodušší držet klávesu SHIFT a kliknout pravým tlačítkem na obrázek v dokumentech. Tím, že držíme SHIFT, se odblokuje jedna skrytá funkce a to možnost v nabídce "Kopírovat jako cestu". Na to když klikneme, tak se nám uloží do schránky cesta k obrázku, kterou pak vložíme v tom registru (bez uvozovek) do řetězce Wallpaper do řádku Údaj hodnoty - tedy něco jako: C:\Users\vase_uzivatelske_jmeno\Documents\nazev_obrazku.bmp

Již rozumíte? Tohle by ale fungovat mělo. (Bude to pak mít "výhodu" takovou, že když obrázek vždy přepíšete novým, zobrazí se vám vždy na pozadí právě ten nový obrázek - nemusíte přepisovat pokaždé cestu k obrázku.) Po změně je nutný restart, aby se projevila změna v registru...

Obrázek uživatele aknelr
[2702] hotovo

tak vse sem prepsala a udelala jak jste napsal, ale ted nwm co dal, zkousela sem najet do teho Oceanis a najela na document a dala ulozit a zas nic...

Obrázek uživatele aknelr
[2703] děkuju

tak ono se to ted nejak zmenilo a uz tam mam co chci:) nwm jak je to mozne kdyz to neslo, ale i tak vam moc dekuju za trpelivost a za pomoc:) dekuju:)

Obrázek uživatele HARDONE
[2716] ???

Co to tu pisete za nesmysly?
Ja mam osobne netbook pro hrani online pokeru pokud jsem nekde na cestach a pokud jsem doma, netbook mam pripojen na externi monitor (LCD televizi) pres klasicky VGA kabel. Netbook podporuje vsechny mozne i nemozne rozliseni a nemel jsem s tim jediny problem. CO se tyce orezanych WIN7, tak take nemuzu souhlasit. Nic mi tam nechybi a pokud ano, stahnu si potrebnou utilitu a vhzledem k vykonu si myslim ze je to ta nejlepsi dostupna volba.. Pro priklad: system nabootuje za cca 30 vterin. Co vic od netbooku chtit? Pokud jste narocnejsi uzivatel a netbook potrebujete na vic nez surfovani, film, nebo treba jako v mem pripade na online poker, tak jiste sahnete po vykonejsim modelu ktery bude samozrejme disponovat odpovidajicimu OS

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Už nemusíte přihazovat polínko do ohně. ;)
Každý má evidentně na systém jiný názor a TOBiAS trochu v některých argumentech přestřelil. V komentářích jsme mu to pak objasnili...
Na druhou stranu jsem rád, že jste nezůstal jen u kritiky a popsal i používání vašich W7 hezky v praxi. I když se tento návod nezaobírá tím, jestli si W7 Starter koupit či ne, alespoň trochu uklidní čtenáře, kteří si mohou hned pod článkem číst TOBiASovi negativní zkušenosti... :)

Obrázek uživatele Smif

Zdravim, dle Vaseho podrobneho navodu jsem se snazil zmenit pozadi ale bohuzel se nepovedlo. Po nainstalovani a spusteni programku (po restartu) mi vyskocila chyba-C:\User\Smif\Desktop\Oceanis_blabla..... .exe neni platna aplikace typu Win32.
A tak jsem zkusil druhou moznost-zmenil jsem udaj hodnoty s odkazem na fyzicky existujici obrazek (jpg) zadano bez uvozovek , ale po restartu jsem byl tam kde jsem zacal-pozadi se nezmenilo a udaj hodnoty v editoru registru byl stejny jako pred zmenou. Nejsem si jistej zda neni zapotrebi nejak specialne ulozit novy udaj. Nenasel jsem nic jako soubor ulozit, nebo tak neco-proste jen OK a editor jsem zavrel klasicky krizkem... Diky za pomoc Ondra.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Dobrý večer,

u té chyby v programu: bude zřejmě v systému chybět nějaká aktualizace instalátoru, nebo se program špatně stáhl z internetu.

K editaci registru: ano, máte naprostou pravdu. Shodou okolností jsem to před několika týdny řešili na poradně s jedním našim čtenářem a přišli jsme na to, že je potřeba si přidělit editační práva. Ve výchozím nastavení totiž nemá ten registr uděleny práva uživatele (z hlediska bezpečnosti).
Přikládám zde odkaz do vlákna a na můj příspěvek s řešením, určitě pomůže: http://www.pcporadenstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=8323#56436

Obrázek uživatele AA
[7920] Registr

Taky mi nefungovala tapeta po restartu, tak jsem zkoušela váš návod v EN (http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-desktop/you-c...), ale nešel mi udělat bod 10 a dál a teď se nemůžu po restartu dostat do Windowsu (po zadání hesla k uživateli najede černá obrazovka), poradíte? :((

Obrázek uživatele Saly

Dobrý programík! Len si treba odfajknúť obrázok...vďaka!!!

Obrázek uživatele Trpaslik Rado

Program na zmenu plochy funguje super,neboli žiadne problémy pri inštalácii ani pri spustení a je dokonca v slovenčine.Veľká vďaka tomu kto to vymyslel.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[2883] zmena

skromnej dotaz, jde ten W7 starter vyhodit a nainstalovat napr. XP ??? nebo to ani neumi instalovat OS z CD ?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Výměna systému určitě nebude problém (po funkční stránce). W7 Starter se však dává povětšinou na zařízení typu netbooky, které nedisponují DVD/CD mechanikou. Jestli není po ruce nějaká externí připojitelná přes USB rozhraní, bude nutné si vytvořit bootovací flash disk s instalačkou Windows XP.

Obrázek uživatele Eva

ahoj, nedávno jsem si koupila netbook s W7 starter a při zkoumání funkcí jsem moc nechápala proč mi nejde změnit pozadí nebo motiv hlavního panelu atd. Mám pc na práci, ale teda koukat se furt na ten jeden hroznej obrázek se znakem Windowsu, to by mě nebavilo takže díky za návod. Jinak chtěla jsem si koupit netbook s XP, ale je hrozně těžký takovej už najít třeba já sem si vybrala levnější řadu netbooku Asus eee 1005px, kterej by se měl dodávat s XP i W7, ale u nás na trhu s XP tento Pc nenajdete. K těm Vistám bych řekla, že to nejni tak zlej OS mám ho taky na notebooku a vyhovuje mi, má dobrý funkce. Myslím, že špatnej ohlas má kvůli tomu velký mu buumu a všichni už se těšili, až to budou moct pořádně zkritizovat. Je to můj názor jsem klasickej uživatel, ale ne trouba. :D

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Tak já osobně potkávám visty u tety na NTB a u kamaráda na PC a JE to ZLO :) Uznávám ale, že já nejsem klasický uživatel, používám více funkcí a vymožeností, více "šťourám".. Nejen že Visty většinu času nefungují správně, ale často se v nich nedá najít ani žádný ladící prvek nastavení.. Prostě tam nejsou. A proto Visty nesnáším :)

Co se NTB s XP týče, Microsoft je dávno stáhl z prodeje a doprodávají se už jen skladové, velmi tenké zásoby. Obávám se že takový NTB nejen nekoupíš, ale byla by to i hloupost. Dlouho jsem XPčka bránil před Vistami, ale Sedmičky jsou jinde. Je znát, že jsou o 10 let mladší, mají inteligentní funkce z Vist a zároveň funkční a stabilní, ale také nastavitelné jádro u XP..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[2934] pozadí

Tak podle návodu nainstalované, a frčí to super dokonce i v češtině díky :-)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Paráda - moc děkuji. Jsem rád, že byl/je návod tolika lidem k užitku.

Obrázek uživatele serfar

Ahoj, nedávno jsem si koupil netbok HP a je tam systém Win starter. Ve všem, co tu píšete nemáte pravdu. Video mi jede, podpora dvou monitorů také. Sice ne rozšíření pracovní plochy, ale tomu se stejně bráním. Nehodlám nahánět ikony na dvou obrazovkách. Nainstaloval jsem i virtuální DVD mechaniku přes deamon... Budu nadále testovat, ale myslím si, že po netboku nemůžete chtít, aby měl všechny vymoženosti, jako stolní počítač, nebo notebook za 10 tisíc. Rozlišení si také můžu nastavit, jaké chci. Tento přístroj nebyl původně určen pro naši zemi, ale koupil jsem ho u nás v normálním obchodě přes internet. Mile mě překvapilo, že udávaný procesor Atom 1,66 GHz je dvoujádro, což jsem nečekal. Instalaci Win XP bych raději zatím neriskoval, na stránkách výrobce nejsou všechny ovladače. Pro Win 7 je tam vše. Bylo by škoda třeba kvůli tomu přijít o webkameru a jiná zařízení...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

v "browse" se mi neukazi zadne obrazky... musi byt v nejakem specifickem formate? to se mi nejak nezda... nevite kde muze byt chyba?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den,
Předem bych chtěl poděkovat za program, funguje skvěle.
Na Microsoft stránkách jsem se Dočetl že na Windows 7 starter jde změnit barevné schéma, když jsem to zkoušel přes ovládací panely -> zobrazení a tam jsem dal Barva a zobrazení okna -> upřesnit... nastavil jsem si barvu jakou chci, dal jsem OK... a nic, počítač jsem restartoval... a pořád NIC, zkoušel jsem stáhnout i nějaké prográmky které by to prý vyřešili a ...NIC, pořád stejné schéma, pořád stejná barva.
Poradili byste mi prosím jak na to?
Předem děkuji za odpověď.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den,
dostal se ke mně netbook od německého Vodafone s německým Win 7 starter. Mám nějakou možnost dostat do toho českou verzi Win 7 starter? Dá se aktivovat česká verze pomocí štítku od německé? Jakým způsobem se dostat k české instalaci?
Předem dík za případné rady.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den. Jsem čerstvým majitelem NB s win 7 starter. Jde nějak dostat na plochu ikona Tento počítač atd? Jo a vysoký výkon lze nastavit jen při připojení NB k síti ? Děkuji za odpovědi.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Dobré odpoledne...

* Ikonky: Pravé kliknutí na plochu -> Přizpůsobit -> Změnit ikonky plochy (v levém sloupečku) -> zde zaškrtněte ty, které potřebujete.

* Výkon: Zřejmě máte na mysli přepínání pracovních módů, které se vždy aktivují dle situace (třeba právě po připojení nabíječky) - hledejte v nabídce Start něco jako "performance" (u netbooků to bývá i jako FN klávesa označená takovým budíčkem pro rychlé přepínání). Popřípadě si otevřete Ovládací panely -> Možnosti napájení (to by také mělo pomoci).

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Jojo, v možnostech napájení by to mělo jít snadno.. Jevým klik na baterku u hodin -> Možnosti napájení, plus jsou nad tím vypsány dva Win7-preset módy výkonu.. Měly by jít i na baterce.. Pokud používáš nějakou aplikaci od výrobce NTB, tak ta se může bránit -> vypnout..

K ikoně - ve startu pravým na Počítač -> zobrazit na ploše :-)

Obrázek uživatele wuzz

Zdravím moudřejší mám dotaz ohledně wifi mám netbook Acer D257 s Win 7 Starter SP1 a rád bych se připojil někde na volnou wifinu jako ostatní ,ale bohužel nelze najde ji a dá k ní vykřičník a nápis omezený přístup a nenajede nic prosím tímto o řešení.Dočetl jsem se ,že to způsobuje SP1 ,ale pořád mi nejde do hlavy ,že by frajeři od microsoftu udělali takovou botu.Jinak wifi funguje parádně kolega mi u něj dal přístupové heslo a makalo to jedna básen tak proč ty free jsou zakopaný?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Tohle nebude chyba v SP1 - spíše bych to viděl, jestli vám kolega nenastavil pevnou IP na doma (předpokládám, že doma máte tu WiFi s heslem). Všechno by to tak nasvědčovalo, že netbook nedokáže získat korektní IP ze sítě.

Start - Ovládací panely - Centrum síťových připojení a sdílení - Změnit nastavení adaptéru - Bezdrátové připojení k síti (bude u toho níže napsán typ WiFi karty) - Vlastnosti - Protokol IP verze 4 - Vlastnosti

Pokud zde budou vypsaná nějaká čísla, máme vyhráno. Pokud nebudou (bude zaškrtnuta první možnost o automatickém získávání z DHCP) obraťte se prosím na naší poradnu, kde se vám budeme věnovat. (Komentáře spíše chceme směrovat k doplnění či k okomentování článku. Na poradně je i k dispozici více adekvátních poradců...)

Obrázek uživatele karol

úžasný...doporučuju, moc mi to pomohlo i ten prográmek je bomba.....moc děkuju

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ďakujem veľmi pekne :) Pc potrebujem do školy a na cestovanie, ale pekné pozadie poteší :)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Děkuji moc za šikovný malý prográmek. Netbook mám sice jen na práci a do školy, ale čučet na logo Windows fakt netoužím.

Obrázek uživatele PetrM
[7324] Dotaz

Prosím o pomoc
Dle návodu byla instalace úspěšná a změnila se mi plocha ,bohužel po odlhlášení uživatele nebo restartu se nastavení vytratí ?!!
Děkuji za radu

Obrázek uživatele jupiter777

jak se ti muze vratit tapeta zpet,me to funguje normalne.schvalne jsem ho restartoval a v pohode.

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Zkusil jste program spustit s administrátorskými právy? (Pravé kliknutí - Spustit jako správce.)
Lidé jsou většinou dle reakcí výše s programem spokojeni, půjde tedy zřejmě o nějaký individuální problém. Určitě si pročtěte komentáře i tipy v posledním odstavci návodu. Pokud odpověď nenaleznete, obraťte se prosím na naší poradnu.

Obrázek uživatele jupiter777

super,funguje to,musel jsem zaškrtnout položku odstranit všechny tapety pozadi v systemu windows

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Nemůžu najít kde to mám zaškrtnout

Obrázek uživatele scharmr

Dobrý den.mám problém ohledně nainstalovaného programu. Jedná se o to že jsem se řídil podle návodu,zkontroloval vše co jste doporučil,ale nejde to. Při restartu se mě objeví jen na pár sekund plocha ta, co jsem si navolil a pak zmizne a mám černo. Fakt nevím co s tím dál, prosím o radu. Zkoušel jsem i program vymazat a znovu nainstalovat ale nebylo to nic platné.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Chtěl sem se zeptat jestli ten program hodne zpomaluke počítač nebo ne

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Vyzkoušejte a uvidíte - každopádně paměťové nároky této utilitky jsou takřka minimální. Spíše sledujte, s jak moc kvalitními obrázky budete pracovat - ty ve vysokém rozlišení mohou trochu váš počítač zpomalit, to nelze vyloučit.

Obrázek uživatele HEL
[7464] TAPETA

DOBRY DEN KOUKALA SEM TU NA NAVODY I PREPSANI V REGISTRECH . NEJDE MI TAKY TA TAPETA PRES TEN PROGRAM KDYZ NACITAM NOTAS NA CHVILKU TAM TAPETA JE A PAK PRI NACTENI IKON ZMIZI.... V REGISTRECH SEM NENASLA řetězovou hodnotu "Wallpaper" :/ PORADI MI NEKDO??PLS

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Nechci vypadat hloupě ale jestli jsem to pochopila správně tak nelze použít vlastní ,,obrázky,, pro tapetu?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Ve Windows Starter bez aplikace výše v návodu nelze - s ní to již není problém. O tom je náš návod. ;) Podporovány jsou standardní formáty obrázků - JPG, BMP i PNG atd.

Obrázek uživatele LordKey
[7511] čeština

Dobrý den, zakoupil jsem Notebook HP Mini 210-1030NR, a má OS Windows 7 Starter, ale je v angličtině, je ňáká možnost doinstalovat češtinu, nebo musím přeinstalovat celej OS. Na stránkách

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Dobrý den,
ano tento problém řeší lokalizační balíčky, které si můžou uživatelé Windows stáhnout volně ze stránek Microsoftu. Nicméně musíte počítat, že nikdy není systém plně lokalizovaný a vykytují se občas problémy s instalacemi Microsoft aplikací - z praxe vím, že není možné si stáhnout například IE v češtině, protože instalační balíček pozná, že se neshodují jazykové verze (je tedy možné mít pouze anglickou verzi IE). Podobně se myslím chová i Office.

Lepší je tedy samozřejmě systém přeinstalovat čistou českou verzí, ale pozor na legalitu - pokud máte OEM licenci, nelze bez předešlé domluvy s Microsoftem aktivovat českou verzi stejným licenčním číslem (tedy číslem anglické verze).

Obrázek uživatele Hajdy

Díky za radu. Vše jsem udělal přesně podle vašeho návodu a funguje to. Otázka 5 minut včetně stažení programu. Ještě jednou díky ;-)

Obrázek uživatele kvazka

Díky funguje to :) byl jsem z toho bezradnej že tam budu mít pořád tu ošklivou tapetu :D

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den, vše je oka , ale chci se zeptat jak tam vrátím zpět originální tapetu ? :D Mám odinstalovat ten program poraďte prosím. Děkuji

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Dobrý večer,
nejsem si 100% jist, jestli odstraněním programu se vrátí na své místo výchozí tapeta (můžete to zkusit a dát nám v komentáři vědět), ale mělo by zaručeně pomoci řídit se posledním bodem návodu v kapitole "Potencionální problémy/komplikace". Na této cestě "Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Centrum usnadnění přístupu\Nastavit zřetelnější zobrazení" zaškrtnutím "Odebrat snímky pozadí" by se mělo vše vrátit do výchozího nastavení. :)

Obrázek uživatele Michaela Krchňavá

dobry den chci se zeptat na jake strance stahnu Oceanis Change Background Windows 7 ???

Děkuji....:D

Obrázek uživatele Jiří Molnár

V návodu je odkaz, respektive tedy přímo od nás: http://www.pcporadenstvi.cz/oceanis-change-background-windows-7

Obrázek uživatele Nowa

kdyz v tom programu dam prochazet a chci si vybrat svuj obrazek ktery mam stazeny v nb tak mi ho nechce najit,,, nevite proc?

Obrázek uživatele VeronikaKomínková

Moc, moc, moc Vám děkuji! Je to super, funguje to :) Už jsem byla neštastná, že si plochu nezměním :) Je to jednoduché, zvládla jsem to i já jako počítačový amatér :) Ještě jednou děkuji :)

Obrázek uživatele jožo

výborně, funguje to!!!
dík za super článek a pomoc....

Obrázek uživatele Petrushkaa

Ono Vám to nefunguje, protože jste nerestartovala počítač..tak to udělejte..a pak Vám to půjde spustit..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Bůh Ti žehnej, autore tohoto článku, netbook jsi uchránil od totální destrukce a mě osobně od infarktu myokardu. :)

Obrázek uživatele Kája

Suprovej prográmek, moc mi pomohla i tato stránka, nemůžu si to vynachválit. Moc chválím :-D

Obrázek uživatele Anet

Nainstalovala jsem si program ocean, sputím ho vyberu tapetu, kliknu uložit změny a tapeta se nastaví, ale je to jenom obrázek žádné ikony na ploše, složky nic jenom nabídka start. Nic jiného se stím nedá dělat tak ve startu dám počítač atd. odinstaluju a vše se zase vrátí. Nevíte v čem je problém?

Obrázek uživatele Anonyym

Program se mi bez problémů stáhl, restartovala jsem počítač všechno, ale když chci program otevřít tak se mi neotevře. Co mám dělat?

Obrázek uživatele bossky

Děkuji za pomoc,vše funguje dle návodu :-)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Děkuji,funguje to :-D

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Není to tu napsané,tak všem co to nejde,tak je třeba zaškrtnou v levém rohu u obrázku. My na to je klikli a dali uložit a to fungovalo jen při spuštěném programu. Při zaškrtnutí funguje pořád.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[8151] :-(((((

Ahoj všem ....už jsem zoufalý a prosím o radu nebo ten "krám" vemu a švihnu s nim do kouta :DDDDD....udělal jsem vše jak je popsáno v návodu a stále mám černou obrazovku je ale vidět že pod tou černou obrazovkou problikne ten obrázek který jsem tam dal...tady jsem se dočetl že se musí odstranit položka "odstranit tapety ze systému windows" ale já bohužel nevím kde to hledat,dost možná že to tím ani není a určitě jsem s tím něco udělal já jelikož se s tím trapím už nějakou chvíli :-(...předem děkuji za radu :-)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

ahoj, prosím někoho o pomoc, mám nový acer a je tam wind7 asi starter, ale vše v pořádku jelo, až jsem smazala nějaký sekurity program,který tu byl závodně licenčně přednainstalovaný a no a v čem je problém jako pes...od té doby si nemůžu zhlédnout žádné video,náhledy jsou jen černé plochy,bez ovladačů a zvuku a i když instaluji playery tak nevím čím by to mohlo být, co mě chybí??? Pomooc prosím, videa potřebuji,nejede nic ani Tuba, streamy, ani náhledy některé. Díky, když někdo bude nápomocný...

Obrázek uživatele jp

ráda bych věděla, o co se jedná:
* architektura: našla jsem Bilbao a Birmingham, co ty ostatní...?
* krajiny
* postavičky (zvlášť ty poslední umělohmotné potvůrky)
* příroda
* scény

Moc děkuji za radu, kde to najít - jestli tedy vůbec něco takového existuje. A do MC se mi psát nechce :-)