mobilní telefony

Nejlepší mobilní hry roku 2020? Našli jsme je!

Mobily bez SIM karet? Vypadá to nadějně

eSIM

Nadměrné sledování mobilních zařízení má na děti špatný vliv

aplikaceDnešní děti vyrůstají ve světě, který je protkán digitálními médii na každém kroku. Děti přicházejí s mobilními telefony a tablety do styku mnohem dříve, než je zdrávo. Američtí dětští lékaři proto varují - přílišné trávení času u jakékoliv svítící obrazovky dětem škodí.

Buffy: První chytrý telefon od Facebooku

Sociální fenomén Facebook se stále snaží dostat do podvědomí uživatelů. Jeho nynějším krokem k uskutečnění svých cílů bude vytvoření svého vlastního telefonu. Proto oslovil taiwanskou společnost HTC, jež patří na trhu s mobilními telefony ke špičce, aby mu pomohla.

Androidu se daří, kontroluje přes polovinu trhu

Podle aktuálních čísel výzkumné společnosti Gartner se operačnímu systému Android od Google stále velmi daří. Jeho podíl na trhu s mobilními telefony se oproti loňskému roku zdvojnásobil, konkrétně tedy z 25,3 procent na 52,2 procenta. V celosvětovém měřítku má však růst prodeje mobilních telefonů zpomalovací tendence.

Bezdotykové ovládání telefonu? Žádný problém!

Jihokorejská společnost Sky se pochlubila svým novým kouskem – chytrým telefonem, jenž se ovládá bezdotykově. Tento smartphone nese označení Vega LTE a vše funguje velmi jednoduše: pohyby jsou snímány pomocí kamery na čelní straně přístroje, přičemž jsou určitá gesta naprogramována pro určitý úkon.

Nejodolnější telefon na světě přežije pád z osmého patra panelového domu

Společnost Sonim předvedla svůj nejodolnější telefon světa (XP 3300 Force) v akci: tento nerozbitný kousek byl vyzkoušen, jak si povede při pádu z jeřábu vysokého přesně 25 metrů. Výsledkem tohoto testu byly žádné škrábance a naprosto plná funkčnost.