Skype: Založení a zrušení účtu a další drobné tipy pro komunikaci

Logo Skype

<script type='text/javascript'></script>


Skype: Založení a zrušení účtu a další drobné tipy pro komunikaci

Jděte s dobou a vyzkoušejte oblíbený komunikační program Skype, který je určen nejen pro soukromé, ale i firemní účely. Se Skypem můžete zdarma komunikovat s vašimi přáteli a kolegy prostřednictvím internetového připojení. Program umí zdarma posílat textové zprávy, sdílet soubory i pořádat skupinové videokonference.

Kde Skype stáhnout?

Pro zahájení využívání služby Skype je nejprve nutné nainstalovat aplikaci. Skype je k dispozici v několika verzích a je kompatibilní s různými operačními systémy. Můžete jej používat ve svém počítači nebo notebooku, v chytrém mobilním telefonu, na tabletu s Androidem a iOS nebo v herní konzoli Xbox. Všechny dostupné varianty aplikace Skype pro download najdete na oficiální webové stránce: https://go.skype.com/scom.download

Odkazy pro stažení počítačové verze:

Skype pro Windows - https://www.skype.com/cs/download-skype/skype-for-windows/downloading
Skype pro Mac - https://www.skype.com/cs/download-skype/skype-for-mac/downloading
Skype pro Linux - https://www.skype.com/cs/download-skype/skype-for-linux

Odkazy pro stažení mobilní verze:

Skype pro Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skype.raider
Skype pro iPhone/iPod touch - https://itunes.apple.com/app/skype/id304878510
Skype pro iPad - https://itunes.apple.com/app/skype-for-ipad/id442012681
Skype pro Windows 10 (Mobile) - https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/skype/9wzdncrfj364?rtc=1

Odkazy pro stažení verze pro Xbox:

Skype pro Xbox One - https://go.skype.com/get.skype.for.xbox

Založení účtu

Existují dva způsoby, jak si založit Skype účet. Buď tak můžete učinit na webových stránkách https://www.skype.com/cs, kde vpravo nahoře kliknete na možnost Přihlášení a zvolíte volbu Zaregistrujte se, nebo si po instalaci aplikace Skype spustíte úvodní obrazovku programu a ve spodní části uvidíte tlačítko Vytvořit účet. Oba postupy vám zobrazí registrační formulář, v němž je třeba vyplnit telefonní číslo a heslo, případně můžete překliknout na zadání e-mailové adresy a hesla. Následuje zadání jména, příjmení a dalších dodatečných informací o vaší osobě. Po ověření telefonu nebo e-mailu je váš Skype účet na světě.

Zrušení účtu

Jestliže již nechcete Skype využívat, můžete svou registraci zrušit. Stačí se přihlásit na stránce https://www.skype.com/cs a v hlavním menu zvolit položku Nápověda. Zde zadejte anglická slova "close account" a vyhledejte nápovědu pro otázku "How do I close my account for Skype?". Důležité informace najdete pod nadpisem "How to close your Skype account". V bodě 1 klikněte na odkaz skrytý pod slovíčky "account closure page", který vás přesměruje na kontrolní přihlášení k vašemu Skype účtu. Poté vyberte důvod zrušení vašeho uživatelského konta a potvrďte tlačítkem "Mark account for closure". Váš Skype účet je nyní zrušen. Kdybyste si své počínání náhodou rozmysleli, opětovným přihlášením k účtu v následujících 60 dnech jej máte šanci znovu obnovit.

Zapomenutí hesla

Když svůj Skype účet často nepoužíváte, může se stát, že k němu zapomenete heslo. Obnovení hesla je velice snadné. V aplikaci zadejte své uživatelské jméno a zvolte možnost Zapomenuté heslo. Budete přesměrování na formulář pro resetování hesla, kde si můžete nastavit nové heslo.

Psaní

Na hlavní obrazovce programu Skype vidíte seznam kontaktů, s nimiž můžete komunikovat. Po výběru některého z nich se zobrazí podokno pro psaní zpráv. Text píšete do spodní části a po jejím odeslání si ji bude moci příjemce přečíst. Skype dokonce umožňuje psaný text v chatovacím okně formátovat a to hned několika způsoby uvedenými níže.

Jak zvýraznit text

Pro zvýraznění psaného textu v konverzaci lze využít tučné písmo. Text, který chcete tučně, napište mezi dvě hvězdičky. Příklad: *tučné písmo*

Kurzíva

Text psaný kurzívou aktivujete, když jej umístíte mezi dva znaky podtržítek. Příklad: _kurzíva_

Přeškrtnutí

Do chatu můžete vložit i přeškrtnutý text. Stačí jej vložit mezi dvě vlnovky (tildy), klávesová zkratka pro tildu je levý Alt+126. Příklad: ~přeškrtnutý text~

Vymazání historie

Veškeré konverzace s vašimi kontakty se automaticky ukládají do historie Skype. Jestliže chcete staré zprávy smazat, v hlavním menu programu Skype vyberte Nástroje - Nastavení - Soukromí - Nastavení soukromí a zde najdete volbu Smazat historii.

Průměr: 3.6 (11 votes)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel8254

je to jeden velkej bordel delal jsem co se tu chtelo a hovno leda... duvod proc sem chtel mazat je ze mi na nej nekdo lezl a vypisoval picoviny ny ma jmeno a po techto bodech ke smazani dojde jen ke zmene udaju nic vic !!!!!!!

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Prosím, chci přes Skype volat na Slovensko na pevnou linku a potřebuji vložit na účet peníze. Jak na to? Přihlášena na Skajpu jsem

 

Děkuji za radu

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[92163] Skype

Zdravím, jak zrušit skype učet  ískat zpět kredit, nebo stačí získat zpět kredit. Děkuji