Jak stahovat video z YouTube ?!

To je otázka, kterou jste si jistě položili při přehrávání svého oblíbeného videa na tomto populárním serveru. V následujícím návodu si povíme nejen jak video stáhnout do svého počítače, ale také o jeho následné konverzi do "rozumného" video formátu.

 

Návod je již staršího data - doporučujeme přejít k novější verzi tohoto článku.
Nový návod o stahování z YouTube pomocí alternativního programu nebo vyzkoušejte zdarma 5KPlayer!

Pokud se rozhlédneme po internetu, nalezneme již několik diskusí o tom, jak tyto videa stahovat. Většinou se jedná o použití prohlížeče pro vygenerování stahovacího linku + následný program pro jeho konverzi do video formátu. Nebo dokonce použití dvou programů, kde jeden funguje jako "downloader" a druhý, jak jsem se již zmínil, jako konvertor.

Tyto řešení se mi zdají dosti nevýhodné již z několika hledisek. Internetové generátory nemusí fungovat věčně (autor je může kdykoliv smazat) a stahovaní více programů je pro některé uživatele internetu jistě nevýhodné a pro můj návod rozhodně nepraktické. Nejlepším řešením by jistě byl program, který by zároveň stahoval a konvertoval, byl freeware (volně dostupný, verze bez omezení) a nebyl nijak náročný na velikost diskové paměti. Myslíte si, že je to nemožné?! Omyl, odpovědí je VDownloader.

VDownloader

| VDownloader stahujte zde |

 

  • Nejprve si program stáhneme a rozbalíme z archivu. Poté provedeme klasickou instalaci pomocí standardního instalačního průvodce. Dále si najdeme na serveru video, které chceme stáhnout. V panelu prohlížeče překopírujeme jeho adresu do schránky (CTRL+C).Když klikneme na program, který jsme nechali puštěný v pozadí, odkaz by se nám měl automaticky vložit do kolonky "video url". Kdyby se tak náhodou nestalo, vložíme jej manuálně (CTRL+V).

 

 

  • Pokud se nám odkaz vložil automaticky, vyskočí nám také automatické okno, kde budeme vyzváni k určení pozice souboru na vaše disku, zkrátka kam jej uložit. V případě že jsme link vložili manuálně, klikneme na tlačítko "Download".

 

Pokud nebudete se svým výsledkem spokojeni, můžete potřebné video-atributy měnit pod volbou Options – Preference.

Doufám, že vás návod zaujme a že splní úspěšně svůj účel. V případě jakýchkoliv dotazů či problémů, napište jistě do komentářů.

Průměr: 2 (828 votes)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Hned si par oblibenych videi stahnu. Nema nekdo zkusenosti s emulaci pod Linuxem?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Pro stažení videa z YouTube online se dá použít i tenhle YouTube Downloader

Obrázek uživatele Redakce

Ano, máte pravdu, děkujeme za odkaz. Jediný zápor tohoto systému bych shledával v tom, že k přehrání souboru je potřeba mít zvláštní přehrávač (například VLC Media Player) nebo konvertor podporující konverzi z *.FLV přípony na DIVX formáty. Náš vybraný program totiž stažený soubor ihned konvertuje do přípony, kterou si uživatel sám zvolí.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Hned jsem ho vyzkoušel a je to parada. TheAluminium měl pravdu ,že počkat až to tu bude funkční, se opravdu vyplatí. Nevíte jak (pokud vůbec) se v něm dají převádět formáty videí z paměti PC? To jediné se mi zatim nedaří.

Obrázek uživatele Redakce
[9] re:

Z paměti pc, myslíš jako ty ve formátu *.flv? Hovoříme stále o těch stažené z youtube ...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[10] re:

Ne ne, myslím jestli v něm nějak jde převést film co mám v PC ve formátu...např. .WAW do .AVI

Obrázek uživatele Redakce

WAV je zvukový soubor, ten neobsahuje video - obraz, asi si myslel WMV.
Tento program je skutečně jen na stahování videí z youtube a jiných streamových *.flv souborů. Pro konverzi formátů (*.mpg, *.avi, *.mpeg aj.) jsou jiné programy. Když budeš mít nějaký konkrétní dotaz, zeptej se jistě v poradně ... :-)

Obrázek uživatele Redakce

Děkuji mnohokrát za upozornění! Verze programu byla zastaralá a to bylo asi důvodem nefunkčnosti. Již pod stejným odkazem (v článku) můžete stahovat aktuální verzi (0.5), která by již měla fungovat bez problému. Pokud se objeví další komplikace, jistě napište .....

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[35] dobrý

už to maká díky

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Zdravím, náhodou jsem se dostala na tyto stránky a prográmek mě docela potěšil, ovšem u mě nefunguje! Zkoušela jsem různé alternativní možnosti jak z youtube stahovat a vždy se dostanu ke stejnému výsledku, Error. To mí hlásí i Vdownloader. Říká něco ve smyslu, jestli je program správně nainstalován a že ffmpeg a Vdownloader musí být ve stejné složce. Nevíte v čem je problém? Děkuji.

Obrázek uživatele Redakce

Mohu vás ujistit, že je prográmek plně funkční.
Jak jsem již zde v komentáři několikrát zmínil, je nutné stáhnout si aktuální verzi, odkaz je uveden v článku.
Po stáhnutí se vám dostane do rukou balíček, který je nutno rozbalit. V něm se vyskytují tři soubory -> ffmpeg.exe, VDownloader.exe, pthreadGC2.dll. Program spouštíme přes VDownloader.exe. Ffmpeg.exe je v našem případě podružný program, který provádí po stáhnutí konverzi videa do vašeho zvoleného formátu. Pokud ve složce chybí, program samozřejmě nemůže plně fungovat. Proto si zkontrolujte přítomnost těchto tří souborů a aktuální verzi programu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Stáhnul jsem si soubor z výše uvedené adresy a Avast mi hlásí že je to Virus.Takže dávejte bacha co stahujete!!!!

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak to jste koukám jediný, protože kolem mě si to stáhlo už spoustu lidí a nikdo neměl problém a Vám s Avastem, no Avastovi se moc nevidím a virus nemusí hned být trojský kůň ;)

Obrázek uživatele Redakce

Mohu jen souhlasit: Program byl prověřen NODem32 a nejeví žádný druh napadení…

Obrázek uživatele Sanborn

Ten program snad opravdu nemá chybu. Všechno probíhá automaticky, potřebná okna naskakují jak "po másle". A to jenom s opravdu pár kliknutím. Kdybych jej měl oznámkovat, dostal by 5 hvězdiček. Ale to podstatné, o čem se chci zmínit, je to, že souhlasím s výše uvedenou poznámkou. Zvýše uvedené adresy, se objeví nějaký virus. Alespoň Eset mě to okamžitě dal na vědomí a karanténa virus nepustila. Program se dá pochopitelně stáhnout z jiných serverů (já tak učinil) a jak se výše zmiňuji, mám z VDownloaderu upřímnou radost. Mejla

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

je ten program VDownloader zdarma???

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Ano, přesněji je zdarma pro nekomerční účely. Je šířen pod licencí "freeware". :)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Vždycky když si stáhnu nějaký video pomocí VDownloaderu z youtube.com, tak se mi pak objeví jako MP3, ne jako video, co s tím??

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Určitě bych se podíval, jaký mám nastavený výchozí formát - ať už v tabulce vpravo nahoře, tak v nastavení programu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ahoj VDownloader jsem si stáhnul a spustil, jenže když zadám jakoukoliv adresu tak mi to píše, že mám špatnou adresu nebo nelze video veřejně stahovat. Chtěl jsem videa z YouTube. Dík za radu

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[197] to samé

Mám stejný problém jako předchozí přispěvatel. Program hlásí, že video je nedosupné, nebo není možné jej veřejně stahovat a to u všech videí. děkuji za radu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Hmm mě se tohle děje taky a to online stahování taky nejde....

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

No tak to je síla - spyboot mi ohlásil, že se to pokouší spustit Ardamax keylogger! Pěknej humus!

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Ke stahování: Youtube server nyní umožňuje blokaci některých svých videí - více se o tom dočtete zde: http://www.pcporadenstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=1358
Mohu slíbit, že zatím shromažďuji informace a pokusím se vypracovat nějaký nový návod, který snad v této době bude aktuálnější ...

K trojanům aj.: Již jednou jsme zde byli upozorněni, že by program mohl nějakou "havěť" obsahovat. Nemohu samozřejmě 100% zaručit programovou čistotu, protože stahování neprobíhá z našeho serveru, takže nevím, co všechno výsledný balíček může obsahovat. Avšak softpedia.com je největší světový download server a program z něj samozřejmě mám stažen a ověřil jsem jej NODem32 a Ad-warem 2007 a žádnou výstrahu jsem nezaznamenal.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Ke stahování z youtube mám následující informace/ze zdrojů Yahoo news/,aby se tento server vyhnul žalobám za porušování autorských práv.Vyvinul společně ze společností Tme Warner a Walt Disney filtr proti nelegálnímu stahování.
Problém byl v tom,že google koupil společnost youtube a tak se zvýšila možnost žalob,protože google má výrazně větši finanční prostředky než portál youtube a tak se to žalovatelům více vyplatí.Jsem zvědav jak na to zareaguje společnost softpedia ze svým Vdownloadrem.Vyvine snad nonou verzi 071 ?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Já to stahuju přes stránku www.vsevjednom.cz a je to super a muzete to pouzivat i v linuxu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[237] Satik64

já stahuju videa přes DownloadHelper ve Firefoxu, je to rychlé a pohodlné

Obrázek uživatele fidel

Akurát som si stiahol a nainštaloval Downloadhelper ako si o ňom písal len Ťa prosím o malý návod ako si pomocou tohoto programu stiahnem a uložím video do PC vďaka fidel

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[247] poit

me tam furt pise nakej eror... ale furt to nabiha a stejne to nenabehne co mam delat

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[268] error

neporadíte mi někdo proč mi píše chybu de to vůbec používat v exploreru?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

nejde vam to protoze tahate starou verzi uz je verze 0.71 a ta jede v poho

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Díky za reakci. Samozřejmě máte pravdu. Většinou všechny chyby jsou způsobeny tím, že uživatelé nedisponují aktuální verzí.
Upraven proto znovu stahovací link!
Oficiální web byl znovu spuštěn a proto je stahovací odkaz směrován znovu tam. (http://www.vdownloader.es/)

Obrázek uživatele misa

ahoj, stahla jsem si nejnovější verzi a funguje, ale bohužel všechny videa, co jsem si takhle stahovala(zkoušela jsem to víckrát, kdyby to náhodou byl problém jen jednoho videa), se mi strašně sekají(hudba i obraz). Chtěla jsem se jen zeptat, jestli s tím nejde něco udělat, nebo jestli mam třeba prostě nějakou chybu v kompu, dík

Obrázek uživatele Jiří Molnár

A ostatní videa se nesekají? Zkuste jiný OUTPUT FORMAT (vpravo nahoře).
Popřípadě pak nové kodeky (K-lite mega codec pack)...

Obrázek uživatele Jenda

Ahoj! Nedávno jsem našel stránky www.stream-download.tk, na kterých je několik zajímavých článků o stahování videa z youtube i dalších podobných stránek. Zkuste se podívat, je tam i několik on-line služeb, které flv video rovnou zkonvertují...

Obrázek uživatele Karel

Zdravim, tady naleznete navod jak stahovat videa z youtube a jinych video portalu bez nutnosti instalovat nejake programy do pocitace. Navic si muzete vybrat z vice formatu, v jakych ma byt video ulozeno. http://vimjak.cz/internet/jak-stahovat-videa-z-youtube-a-dalsich-video-p...

Obrázek uživatele gogo999

Já ke stahování používám toto http://youtube.mp3s.cz// a zatim se mi všechno stahlo v pohodě

Obrázek uživatele Newmann10
[1144] Mrtě

Si fakt genius .. fakt supr

Obrázek uživatele Moloh

Starsne se mi llibila jedna pisnicka ale nemohl sem ji stahnout ted uz ji konecne mam diky tobe fak moc diiiiiiiiiiiiiiiiik

Obrázek uživatele shipo

Alternativa(není potřeba žádný program nebo zadávat adresu jinam, k uložení stačí akorát prohlížeč): http://www.youtube.com/watch?v=SA9_b_RAMBM

Obrázek uživatele Petra

Zdar vdownloader znam už pěkně dlouho a nikdy jsme s ním neměla problémy ale nejednou mi odmítá staovat písničky z youtube.com hlasí něco ve smyslu neplatné url nezná nikdo příčinu či řešení prosím napište na e-mail blue-floret@centrum.cz díky Petra

Obrázek uživatele Public

Ahoj, chci se zeptat, zda nevíte, jak stahovat video z videoarchivu Public TV. Přečetl už jsem spousty zajímavých rad, ale bohužel ani jedna nefunguje na public. Nebo jsem nenarazil na tu správnou. Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

hoď sem link, pokusíme se na to přijít.. můžeš také zkusit můj návod, jestli bude funkční:
http://www.pcporadenstvi.cz/stahujte-videa-hudbu-kdykoliv-kdekoliv-odkud...

Obrázek uživatele Frx

Je to skvely program ale meli by jste sem dat rovnou verzi 1.0 aby si to ten kdo to stahne nemusel hned updatovat...

Obrázek uživatele cHelssie

stahla sem si ¨tenhle program,ktery ovsem obsahoval vir!!!

Obrázek uživatele TheALuminium

Jestli instalátor obsahoval virus, tak se obraťte na výrobce software, ne na nás. Je zajímavé, že tento článek je tu něco přes 2 roky a ještě nikdo s tímto tvrzením nepřišel =)

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Na tuto problematiku reagováno: http://www.pcporadenstvi.cz/vdownloader#comment-1473

Obrázek uživatele milano
[1503] dotaz

dobrý den,prosím vás potřeboval bych poradit- mam stažený soubor VDovnloider ..když zadam adresu a chi stahovat tak pi to hlasí invalid url nevím proč? předem děkuji

Obrázek uživatele The Karlos CZ

Teda tohle je vazne bomba moc dekuji za tento program je to vazne super :) dekuji.

Obrázek uživatele The Karlos CZ

vir tam sice je ale ten se da pres kterykoliv ochrany program vylecit.

Obrázek uživatele hukalek
[1666] ...

chtěla bych se zeptat, jak dám video do formátu mp3?

Obrázek uživatele Jiří Molnár
[1669] re: v MP3

Po spuštění programu vyberte v pravém horním rohu příslušný formát - ve vašem případě položka MP3 (Jen zvuk). Poté již stačí nakopírovat link zdroje (Youtube videa) a výsledný soubor se překonvertuje do MP3 formátu... ;)

Obrázek uživatele Vdow
[1712] Ahoj

Tohle je nejlepší program na stahování videí z youtube co znám, doporučuji a podpořte ho aj penežně :) diky

Obrázek uživatele Sanborn

Ten program snad opravdu nemá chybu. Všechno probíhá automaticky, potřebná okna naskakují jak "po másle". Supr!!! A to jenom s opravdu pár kliknutími. Kdybych jej měl oznámkovat, dostal by 5 hvězdiček. Ale to podstatné, o čem se chci zmínit, je to, že souhlasím s uvedenou poznámkou (z kraje této diskuze), o virusu. Při stahování z uvedené adresy, se to potvrdilo. Alespoň Eset mě to okamžitě dal na vědomí a karanténa virus nepustila. Program se dá pochopitelně stáhnout z jiných serverů (já tak učinil) a jak se výše zmiňuji, mám z VDownloaderu upřímnou radost. Mejla

Obrázek uživatele pepan.street
[1833] Díky

díky, ten prográmek fakčí jak má :D Je to fakt pohodlný, upe super. Konečně můžu stahovat v klidu videa z Youtube. Tak díky.

Obrázek uživatele Ally

Díky moc za prográmek :)

Obrázek uživatele Hana

Když sem našla tenhle program, říkala sem si: Hurá konečně něco co bude fungovat... ale když sem si ho stáhla a vložila odkaz a dala DOWNLOAD vyskočilo mi tam: Video zahrnuje obsah od partnera VEVO. Přehrávání na určitých webech je zakázáno. Přehrát na webu Youtube.
Předem děkuji.

Obrázek uživatele TheALuminium

Ještě můžete zkusit http://www.pcporadenstvi.cz/atube-catcher

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

odkážu tě sem http://www.pcporadenstvi.cz/stahujte-videa-hudbu-kdykoliv-kdekoliv-odkud... , snadno se dá jakékoliv video z youtube a podobných stáhnout přímo z cache prohlížeče.. pokud tě to navede ale nebudeš si vědět rady, rád ti detajlněji pomohu :)

Obrázek uživatele jabko

Potřebuju radu pro MAC. Jak stáhnu videa z ytb, bez použití programu pro Windows s koncovkou exe. Dík za radu

Obrázek uživatele TheALuminium

Tak, že použijete jinou aplikaci a to třeba webovou =)

Obrázek uživatele Stahování videa, mp3 z youtube přes prohlížeč!

Stahování videí nejen z YouTube přes internetový prohlížeč na http://sosal.cz ... je to jednoduché a funkční, co víc si přát? :)

Obrázek uživatele Spirit

nejlíp se stahuje video POZOR i v HD!!!!! www.keepvid.com ale musite mit nainstalovanou JAVU

Obrázek uživatele Sicocz

Osobně používám aTube Catcher a nemám žádné výhrady.

Obrázek uživatele Jiří Molnár
[2532] Souhlasím

Vřele souhlasím - výše popisovaný návod je již poněkud staršího data, ale program VDownloader stále dobře funguje. Ale souhlasím s vámi, že aTube Catcher je daleko lepší. To jsem si samozřejmě také uvědomil a v minulém roce jsem sepsal článek i o něm: http://www.pcporadenstvi.cz/stahovani-z-youtube-mtv-ci-google-videos

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

já třeba používám rozšíření FastTube pro Operu, kdy mi přímo pod video vedle Líbí se mi přistane tlačítko Stáhnout s rolovacím seznamem dostupných rozlišení a jejich formátů (flv, mp4) :) to se pak stahuje jedna radost :P

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[2570] návod

http://www.zajimavosti.g6.cz/zajimavosti/stahovani_videi_z_youtube_zdarm... Návod na to, jak jednodušše a zdarma stahovat videa z youtube ve formátu mp3

Obrázek uživatele Pamatovak
[2734] Pomoc

Ahoj měl bych na vás velkou prozbu používal jsem jeden super program na stahování z youtube ale jelikož jsem musel udělat formát PC a nehodil jsem zálohu tak jsem v pr..... prosím o pomoc ten program byl uplně jednoduchý v češtině hodil se tam odkaz na určité video na youtube a program to načetl pak jste si mohli vybrat v jaké kvalitě si ho chcete stáhnout pokud to bylo možné.já se snažil co nejlepší a potom jste si doli convertor třeba na avi mp4 či mkv prosím poradtě mi jaký to je program dík moc...

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Bohužel, takových programů je dnes k dispozici daleko více, než tomu bylo dříve - proto nelze přesně určit, který to mohl být.
Pokud to není výše popisovaný VDownloader, mohl by to být třeba tento, o kterém jsem psal o něco později: http://www.pcporadenstvi.cz/stahovani-z-youtube-mtv-ci-google-videos

Obrázek uživatele Chytrolín

Já nevím jak vy, ale já volím rychlejší metodu, jak si stáhnout video z YouTube. Prostě kliknu na stránku http://www.savevid.com/, nahoru dám do kolonky URL adresu videa, potom zvolím, v jakém formátu to chci uložit a to je celá věda! Podle mě je to jednodušší, než si stahovat nějaký program, který mi bude v počítači zaclánět. Je v tom ovšem háček, abyste mohli z této stránky stahovat, musíte mít nainstalovanou Javu.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
[7821] problem

prosim vás,ja mam okno kam chci vložit klip a mam jmeno a v kolonce čim to smustit není jak to??

Obrázek uživatele florča
[7865] Půjde?

Dobrý den,mám přenosný internet a mininotebook. Půjde mi toto stahování a nebude to moc dlouho trvat? Předem děkuji.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

to je divné, zkouším si stáhnout video a ono i to pořád ukazuje Error.. :(

Obrázek uživatele Modryz

Mě se líbí český projekt www.savido.cz, který umí stahovat videa z Youtube, Vimea, SondCloudu a dalších.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Stačí za www doplnit ss (wwwss.něco) a dát enter a dostanete se na stránku kde se dá dané video stáhnout.
Mlha