Stahujte videa a hudbu kdykoliv, kdekoliv a odkudkoliv!

Avatar uživatele

V poslední době jsem se dlouho marně snažil najít nějaký program, který by mi stahl video ze stream.cz (ani vDownloader nepomohl), ale dnes mě napadla šílenost..

Uvědomil jsem si, včem spočíval můj problém s cache (Opera z ní načítala kdy mohla a ne vždy zobrazila skutečné zprávy na webu) a uvědomil si, k čemu cache vlastně slouží..

Celý fígl spočívá v tom, že i když Vám web nechce přímo dovolit cokoliv stahnout, stejnak Vám to musí "půjčit" - jedná se hlavně o streamovaná videa a hudbu, jenž si můžete pouze shlédnout a poslechnout ale není šance ji odsud dostat.. No, tak už je :)
Všechny tyto objekty (a vlastně celý web) se ukládají do cache po dobu, kdy je zobrazujete a stačí je tedy pouze najít a "zneškodnit" :) Největší výhoda je v tom, že nepotřebujete žádný program a nemusíte řešit jeho shareware licence ani okamžiky, kdy nefunguje.. :)

Lidé ale o té cache vlastně ani nevědí a proto se tomu nesnaží weby nijak zabránit ale oni vlastně nemají jak.. Těch způsobů je více, ale tento je nejjednodušší, nejrychlejší a zachovává původní kvaliu na 100%..

Osobně používám novou Operu 10, ale i ostatní browsery budou mít stejné umístění cache - tedy Nástroje -> Pokročilé -> Cache.. Ta ale vzhledem k tomu že obsahuje prakticky každou "blbost" jež jste viděli, je docela nepřehledná.. To ale nevadí, stačí být jen dobře "vyčůraný" a použít Ctrl+F, tedy hledáček..
Ani to ale není tak jednoduché - video ani MP3ka se nejmenují stejně jako vidíte na webu.. Stále má ale identifikační prvky a to je zejména název webu..
Jediné, co tedy musíte udělat je navštívit web, nechat nahrát trochu hudby či videa do cache (ono přednačítání, pronásledované ukazatelem přehrávání) a poté vstoupit do cache, napsat do hledáčku "stream.cz" a přes tlačítko "najít další" se prolikat až na velmi podezřele vypadající link, končící na "*kw76sh.flv", kde .flv je právě koncovka videa - někdy je ale používaná i .mp4, .wmv a podobné - a kliknout na link a stahnout :) a stejně tak je to s MP3kami - tam jsou ale koncovky .mp3, .waw, .wma atd..
Kupříkladu na f1sports.cz chci stáhnout video, proklikám se na něj, najdu si v cache "sports" a hledám, až najdu "*/resources/videos/Khzba87j.mp4" a opět mám vyhráno :)

Není to sice tak pohodlné, jako stahovat z youtube přes vDownloader ale ten se musí pořád aktualizovat a navíc funguj jen na youtube.. Já jsem vDownloader právě odstranil a co Vy?

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Honzya

Tak jsem to tedy zkoušel dle uvedeného článku. Původně na Mozilla Firefox, ale tam jsem nějak ani nenašel "cache".
Tak jsem si stáhnul a nainstalil Operu. Pustím si video, at už na stremu nebo na youtube. Pak se dostanu do seznamu cache, ale nikde jsem nenašel nic s příponou videa. Jen js, jpg, png, html ....
Mam verzi 10.61. Do cache sem se dostal: mam otevřenou stránku s načteným videem (až do konce); menu; stránka; vývojářské nástroje; Cache. Stránka se přemění na položky cache. Vyberu si doménu např. stream, dám seznam a vyběhne mi v nové záložce seznam všech možných adres. Ale žádná není s odkazem na video. Díky

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

oni to poněkud upravili.. na youtube teď najdeš jen položku /videoplayback/, po jejímž stažení se ti většinou otevře/uloží soubor typu "soubor" a je třeba mu přiřadit příponu.. nejčasěji .flv, pokud by nešlo přehrát, tak to bude .mp4

na Streamu to překopali natolik, že /video/nazevvidea se otevře přímo stránka - je to totiž odkaz .html na stránku s videem.. samotné video se v cache nechce zobrazit.. nějaký nově zabezpečený Flash Player..

stále je tu možnost vytvořit záznam přes nahrávání obrazovky třeba přes HyperCam, ale ten si přidá popiseg "unregistred" a navíc nový Flash je chápán jako nadstavěný objekt a tak často HyperCam nahrává jen černou obrazovku..

Obrázek uživatele Honzya
[2223] funguje

Díky, z youtube to jde krásně.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.