Google Buzz: Nová sociální síť, která pokoří Facebook?

Štítky:

Chrome logoPopularita sociálních sítí, ať už se nám to líbí či ne, neustále stoupá. Podle posledních zpráv je na nejvíce oblíbené síti Facebook přes 400 miliónů aktivních uživatelů, z toho 2 milióny tvoří česká komunita. Společnost Google samozřejmě tento trend nenechala bez povšimnutí a přichází s novou službou přinášející funkce sociální sítě do prostředí GmailuGoogle Buzz.

<script type='text/javascript'></script>


Na rozdíl od služby Google Wave, která prezentuje komunikaci skupiny v reálném čase – jakýsi chat, se Google Buzz spíše zaměřuje na samotného uživatele, a chce tak konkurovat současným projektům jako je Facebook či Twitter. Integruje se do populárního Gmailu a umožní jakési mikroblogování s přáteli (Google kontakty) – vystavování stavových zpráviček, fotografií či videí.

Jelikož společnost Google je i vlastníkem několika dalších populárních projektů, rozhodně se můžeme těšit, že s řadou z nich dojde k propojení - "hlášky", nebo chcete-li statusy, dostanou tak nový nádech. Oblíbené články ze služby Reader, alba na Picase či oblíbená videa na serveru Youtube vložíme téměř jedním kliknutím.

Google Buzz je nyní k dipozici jen pro americké obyvatelstvo, ale během několika dní by se měl dostat i do Česka. Pokud službu Gmail využíváte, jistě si nové ikonky "Google hlášky" povšimnete. Je to jistě otázka jen několika dnů. Pokud si chcete udělat ještě větší představu o tom, jak daná služba bude vypadat, jak se s ní bude pracovat a co přinese, zhlédněte jistě následující ukázkové video.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Bojím se, že jestli to bude tak kvalitní, jako jsou další věci od Googlu, tak z něj za chvíli bude monopol =)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

takovéhle věci od googla mají smysl, pokud na ně přejdou vichni.. jinak bude nepohodlné kvuli pár lidem hnípat v prohlížeči a zbytek mít na icq, skypu atd.. co mě třeba na tomto prohlížečovm systému vadí je, že špatně nebo vůbec funguje zvukové upozornění.. na icq to prostě zařve kdykoliv někdo napíše, ale prohlížeč (IE, FF, Opera) stačí minimalizovat a třeba zvukové oznámení z FB chatu neexistuje..

a právě toho monopolu se docela obávám.. zachvíli bude google všude a vlastně může zneužít svého ostavení a tak trochu šphovat nebo tak. když bude mít zástupce (program) každém segmentu, nikdo se před ním neubrání.. a jednou se google rozhodne všem znepříjemnit život a bdue to velmi snadné, když budou lidé mít jeho OS, prohlížeč, budou neustále na gmailu, buzzu, wavu,.. možná proto uznávám google jen jako příjemnou firmu a parádní vyhledávač, nikoliv jako něco co musím mít.. osobní názor..