Nejžhavější novinka od Google: Služba Google Wave

Štítky:

Google Wave logoSpolupráce, komunikace, přenos obrázků, fotek a dokumenty ve skupinách – to vše přináší nová služba Google Wave.

<script type='text/javascript'></script>


Služba Google Wave je jednou z nejčastěji diskutovávaných novinek konference vývojářů Google I/O. Je to prostor pro spolupráci, ve kterém budete moci například tvořit a přeposílat fotky, vyměňovat si dokumenty, komunikovat s přáteli atd. Díky speciálnímu protokolu a API (aplication programming interface = rozhraní pro programování aplikací) budou programátoři schopni vytvářet přídavné aplikace, a co je hlavní – bude k dispozici jako klasická Google služba přístupná všem a i jako systém, který si budou schopni na svůj server rodiny, kluby a jiné komunity nainstalovat.

Někteří si říkají: "To není nic nového!" A částečně mají pravdu – podobné aplikace existují již dnes, ale většinou jsou to aplikace komerční nebo nerozšířitelné. Tím je asi tento projekt nejzajímavější. Google Wave sice pojede uvnitř webového prohlížeče, ale díky prvků HTML 5 bude dostatečně interaktivní. Dále bude využívat benefitů AJAXu. Díky těmto dvěma zásadním věcem budete moci fotky nebo dokumenty přenášet do prohlížeče jednoduše pomocí myši a aktivitu vašich přátel uvidíte okamžitě, protože se jedná o tzv. LIVE službu.

Otázkou však je, kolik lidí, uživatelů PC bude Wave opravdu využívat a kolik lidí vůbec bude o existenci Google Wave vědět. Pokud však máte skupinu přátel, kteří využívají PC a mají rádi služby Google, pak by neměl být problém se uvnitř Wave domluvit téměř na čemkoliv.

Služba by měla být k dispozici již v druhé polovině roku 2009.


Video, které vám předvede Google Wave a jeho možnosti.


google wave


Výchozí stránka portálu Wave.


google wave


Proč si na Wave nezahrát šachy?

google wave

Proč si na Wave nezahrát šachy?

Neoznámkováno

Obrázek uživatele chemist89

tak ono posvátné "WOW" již nepatří Windows Vista, ale celkem elegantně jej přejímá společnost Google... blahopřeji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Nemyslím si, že by si Visty někdo WOW zasloužily, ale todle rozhodně ano..
je to uplně hustý :D
přetahování dokumentů, editace, Live chat, hry, akorát už jsem svojí angličtinou nebyl moc schopný chápat toho twittera a buga, ale jinak je to velice zajímavý systém.. u emailů mě štve třeba to " křížkování" a nečitelnost při přeposílání, todle by mohlo ale nahradit třeba i ICQ, jen to asi není tak pohodlné..
ale nemyslim si že se to rozšíří mezi takové ty, co na internet fakt chodí jen na email a recepty na vaření, ti se o tomhle nejspíš bohužel ani nedoví.. Další věc bude, jestli google servery budou schopny unést případný nával a velkou zátěž.. jak po stránce datové, tak rychlostní.. pokud jsou všechny akce LIVE, chce to dost silný server už pro 500 uživatelů a co potom pro několik desítek ticís (což si myslím, že je snem googlu)??
Ale na to video je ještě docela brzy, jsme zvědav, kdy bude projekt spuštěn..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.