Víte, jak vybrat ten správný tarif u mobilního operátora? My ano!

<script type='text/javascript'></script>


Volání. Posílání SMS zpráv i mobilní internet patří mezi služby, bez nichž se neobejdeme. Možná i proto tuzemští operátoři příliš nehledí a dokážou nám vše finančně osladit. Pokud si jednotlivé tarify nehlídáte, nejspíše platíte klidně i několik set korun měsíčně navíc. Právě proto se vyplatí sledovat ceny velmi bedlivě, porovnávat jednotlivé sazby ve všech detailech a snažit se vybrat tarif, který bude co možná nejlevnější. Zcela jistě je to možné, operátoři totiž nejčastěji slyší až na větu, že přecházíte ke konkurenci. Poté jsou schopní jít s cenou dolů. Ne vždy ale musíte nutně takovýmto způsobem licitovat. Mnohdy stačí porovnat si tarify online a vybrat si ten nejvýhodnější. V každém případě se zaměříme na několik velmi důležitých aspektů, jež je zapotřebí brát při porovnání v potaz. Nezapomeneme ani na některé otázky, na něž se lidé v souvislosti s přechodem k jinému operátorovi ptají. 

Cena hovorů

Je pro většinu z nás rozhodující. Ptáme se samozřejmě na sazbu za každou započatou minutu. Samotné částky ale nemusejí být rozhodující, jelikož fakticky každý mobilní operátor nabízí také volné minuty. Jinými slovy, je možné volat v rámci jistého minutového balíčku zdarma. Kolik minut nabídne, už je pouze na něm. Rozhodně se podívejte i na to, zdali může operátor dát volání na některá čísla zcela bezplatně. Mnohdy tak činí a vy můžete třeba partnerovi nebo kamarádům volat zdarma. Přesné srovnání mobilních tarifů takovéto záležitosti bez problémů odhalí během několika vteřin.

Kolik stojí SMS

Další důležitý parametr. Krátké textové zprávy se také cenově liší. Opět, stejně jako u mobilních hovorů, sledujte množství textových zpráv, jež lze posílat bezplatně. Většinou mobilní operátoři nabízejí balíčky obsahující několik desítek volných minut a podobné množství SMS zpráv. Textovat tak lze pohodlně do jisté míry bezplatně, což platí i o MMS zprávách. 

Bez dat se neobejdeme

Spousta uživatelů dnes mobilní telefon bere spíše jako prostředek, díky kterému se dostanou na internet. Brouzdání na internetu není s moderními chytrými telefony vůbec složité a užívat si jej můžete kdykoli. Tedy v případě, že máte aktivována mobilní data. Při porovnání mobilních telefonů se přesně podívejte i na to, kolik jich máte k dispozici. Většinou se objem pohybuje okolo 1,5 GB, nicméně existují i neomezené tarify, jež využívají lidé, kteří jsou na internetu fakticky neustále. 

Co ještě veřejnost často zajímá?

Poměrně časté jsou i otázky směřující k nezbytnosti změny čísla při přechodu k novému operátorovi. Nic takového řešit nemusíte, jen přechod potrvá o nějaký ten den déle. Stejně tak se lidé ptají i na rychlost přenosu dat a mnohé další záležitosti. Všechny by měly být v porovnání online brány v potaz.

Průměr: 3.5 (6 votes)

Obrázek uživatele HappyCredit

Čím více mobilních operátorů v ČR bude tím lépe pro nás. V současné době jsou tarify opravdu velmi předražené a nejhorší jsou data.. Všude v Evropě jsou za babku, ale tady je to sto let za opicema..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.