zabezpečení

Blokování webových stránek - rodičovská kontrola ve Windows 7

Family Control SecurityV dnešní době jsou počítače čím dál více nepostradatelnější součástí většiny domácností po celém světě. V čím dál mladším věku se s nimi tím pádem setkávají i děti, přičemž jejich obezřetnost nemusí být vždy na úrovni, jaká je potřeba. Proto si dnes ukážeme pár tipů pro rodiče, jak usměrnit svým ratolestím používání počítače - hraní her, používání programů a samozřejmě surfování na internetu…

Kritická chyba ve Windows Media postihuje většinu verzí Windows

V posledních několika málo dnech byly objeveny slabiny v součástech Windows Media, které umožňují útočníkům spuštění nebezpečného kódu a následný zisk stejných práv jako lokální uživatel. Kód by mohl být spuštěn přes speciálně upravený MIDI soubor.

ESET uvádí pátou řadu svých bezpečnostních produktů

Slovenská společnost ESET zabývající se počítačovou bezpečností uvádí na trh pátou řadu svých produktů Smart Security a ESET NOD32 Antivirus. Produkty cílí spíše na domácnosti a na rozdíl od předchozích verzí jim přináší řadu inovací.

AVG uvádí do prodeje novou produktovou řadu AVG 2012

Společnost AVG Technologies přichází na trh se svým nejnovějším bezpečnostním produktem AVG Internet Security 2012, který oproti předchozí verzi nabízí nejen výraznější kompaktnost (až o 50% menší velikost instalačního balíčku), ale i zvýšení rychlosti (10%) a snížení spotřeby paměti (20%).

Veřejný návod na krádež identity: Ochraňte své soukromí na Facebooku

Pokud nepoužíváte k přihlašování do svého osobního profilu na sociální síti Facebook SSL šifrování, měli byste se mít na pozoru: redakce internetového IT portálu Živě.cz trochu nešťastným způsobem upozornila na bezpečnostní chybu v rámci nešifrovaného spojení s Facebookem – všem čtenářům

Ukaž mi, jak používáš klávesnici, a já ti řeknu, kdo jsi…

Se zajímavým zjištěním přišli vědci společnosti NTT: dle jejich zjištění má každý uživatel PC jedinečný způsob psaní na klávesnici.