Plánovací kalendáře a organizéry: Rozvrhněte si své akce pohodlně a jednoduše!

klasický kalendářNudí vás dnes již zastaralé používání lístečků, na které si zapisujete co, kdy a jak máte udělat, abyste nezapomněli?! Těmto časům, kdy máte oblepený monitor svými nejbližšími akcemi, může být konec, neboť máte možnost použít jeden z následujících programů…

<script type='text/javascript'></script>


V průběhu života nám přibývají jak povinnosti, tak i různé jiné akce, na které nechceme zapomenout. Bohužel se tomu (ať chceme nebo ne) někdy nevyhneme a jednoduše na to zapomeneme. Naštěstí tu máme zdarma k dispozici programy, které nám mohou v tomto ohledu pomoci. Pojďme si nyní stručně ukázat tři z nich:

E-PIM   EssentialPIM Free Edition

Jednoduše řečeno – vše v jednom. V E-PIMu máte doslova na talíři kalendář, úkoly, poznámky a kontakty.
Při spuštění programu se otevře aktuální den a s tím zároveň i úkoly, akce a poznámky, které máme na tento den zapsány. V levé části se můžete přepnout do zobrazení již zmíněných sekcí.

E-PIM

Kalendář
Přepnete-li se do zobrazení kalendáře, můžete vidět a naplánovat si i celý rok dopředu. Samozřejmě se můžete přepnout i do zobrazení ve formě týdne a měsíce (co mi však zůstává záhadou - proč nejsou česky psané také dny a měsíce - zřejmě chybička v překladu).


E-PIM - kalendář

U zapisování událostí máte možnost poměrně podrobně si nastavit její parametry.


E-PIM - kalendář

Úkoly
Mimo nastavení událostí program umožňuje zapsat také úkoly, které budou mít i zvukovou signalizaci.


E-PIM - úkoly

Poznámky
Co by to bylo za program, kdyby neobsahoval možnost napsat si jakoukoli poznámku.


E-PIM - poznámky

Kontakty
Jako jeden z mála také umožňuje vytvořit si seznam kontaktů. Tyto kontakty rozděluje na osobní a pracovní a ke každému si jako bonus můžete přidat obrázek/fotografii.


E-PIM - kontakty


E-PIM - kontakty

Shrnutí
Velmi užitečný program zdarma, ve kterém si můžete své události rozvrhnout a zapsat na rok dopředu, přičemž, budete-li do něj nahlížet pravidelně, jistě na nic nezapomenete. Tuto free verzi můžete stahovat přímo na našich stránkách.

Nyní si na paškál vezmeme náš druhý program, jehož název mluví za vše.

Organizér   Organizér

Další prográmek se svým charakteristickým vzhledem. Pro práci s ním je nutné vytvořit si profil. Stačí uvést pouze jméno a heslo a můžete začít pracovat. Jeho hlavními nástroji jsou adresář, kalendář, e-mail, notes a tisk.

Adresář
Adresář je podobný seznamu kontaktů, jaký jsme mohli vidět u předešlého programu. Má však svá specifika. Také zde si můžete k dotyčnému přidat fotografii či obrázek.


Organizér - adresář

Kalendář
Velmi jednoduše, ale za to přehledně udělaný kalendář. Sice se zde nemůžete jedním klikem podívat na své události na rok dopředu, za to se však dovíte, jaká je v daný den fáze měsíce a roční období. Navíc jsou zde zvýrazněné státní svátky aj. ;)


Organizér - kalendář


Organizér - kalendář

E-mail
Pomocí Organizéru lze posílat také e-maily. Musíte si však nastavit vaší e-mailovou adresu a k tomu potřebné porty (SMTP a POP3).


Organizér - e-mail


Organizér - e-mail

Notes
Notes zastupuje funkci poznámek; vytvoříte si list, jenž si pojmenujete, a následně si do něj můžete psát libovolné poznámky.


Organizér - notes

Tisk
Po nastavení všeho potřebného v adresáři, kalendáři a notesu si můžete vše v těchto položkách vytisknout.


Organizér - tisk

Shrnutí
O něco prostší, ale i tak neméně užitečný program, který vám může pomoci uspořádat si své plány a kontakty, čímž si můžete udělat přehled. Koho tento program zaujal a chce si jej vyzkoušet, může stahovat přímo u nás.

Rainlendar   Rainlendar

Naším posledním šikulou tohoto článku bude, pro vás jistě známý, program – Rainlendar. V tomto programu si sice nemůžete vytvářet seznamy kontaktů, psát poznámky do notesu nebo přes něj posílat e-maily. Za to vám však tento program umožní zapsat si libovolnou událost (případně úkol) na libovolný den, přičemž vám k tomu jako upozornění zahraje vámi vybraný song, jež jste si nastavili. Navíc si lze zobrazit okno na pracovní ploše, takže máte pořád přehled o tom, co musíte v daný den udělat. Velkou výhodou je také jistě možnost nastavení skinů, které lze stáhnout z internetu.

Rainlendar   Rainlendar

Rainlendar
Kalendář

Rainlendar
Události

Rainlendar
Úkoly

Organizér - tisk
Upozornění, při kterém vám hraje vámi zvolený song


Rainlendar

Ukázka v praxi

Shrnutí
Tento program již delší dobu využívám a musím říci, že jsem s ním nadmíru spokojený. Jedinou nevýhodou je možná to, že Rainlendar v sobě nemá integrovaný český jazyk. I na to však programátoři mysleli a vytvořili překlad externě. My jsme tu pro vás, a tak program samotný a český jazyk můžete stahovat v jednom souboru z našich stránek. :)

Pár slov na závěr...
Doufám, že jsem vás příliš nenudil a věřím, že jste si vybrali svůj program, který vám pomůže organizovat váš čas. V případě, že znáte i jiné volně dostupné programy tohoto typu, jistě se nebojte podělit o své zkušenosti...

Neoznámkováno

Obrázek uživatele MirekPluskal

Opravdu,užitečný prográmek.Rozhodl jsem se,že ho budu používat.

Obrázek uživatele TheALuminium

Jsou to dobré programy, zvláště Rainlendar se mi líbil a používal jsem ho nějakou dobu. Avšak jsem spokojenější s kalendářem na Googlu, jelikož se dá synchronizovat s ostatními přáteli. Sice je on-line ale nestává se mi často, že bych byl off-line =)

Obrázek uživatele Olda
[2108] nefunguje

Podle popisu by to bylo skvělé, ale ani po opakované instalaci není software vůbec funkční. Vytvoří se sice na ploše ikona, ale při pokusu program otevřít se samovolně zase hned zavírá, prostě nefunguje. Je to škoda, něco takového bych potřeboval.

Obrázek uživatele Jiří Molnár
[2109] Rainlendar

A který myslíte - Rainlendar? Jakou máte verzi OS?

Obrázek uživatele Hana
[8338] Fireluke

Dobrý den, měla jsem tento prográmek a moc jsem si ho pochvalovala, ale z blbosti jsem si stáhla Windows 10 a nelíbil se mi. Tak jsem ho chtěla odinstalovat a uplně jsem zničila všechno. Musela jsem to dát do servisu, kde mi to dali do pořádku, ale ztratil se mi tento prográmek. Měla jsem tam všechny záznamy a ty se mi ztratily. Spolehala jsem se naněj a nyní nemám nic. Lékaře, adresy atd. Mám ho daný v záloze, ale nefunguje to. Chtěla jsem si jej znovu stáhnout, ale děje se mi to, co tady píše Olda 4,řervence 2010. Několikrát jsem to přeinstalovala, ale vždycky mi zmizí z plochy. Omlouvám se, ale je mi 74 let. Už jsem jednou s výrobcem komunikovla před lety, když mi to nešlo přetáhnout na další rok a pomohl mi. Předem děkuji za radu Hana


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.