software

HotkeyP: Klávesové zkratky podle vašeho gusta

HotkeyP - klávesové zkratkyKlávesové zkratky dnes patří k běžným pracovním činnostem, které děláme zcela automaticky. No řekněte, kdo alespoň jedenkrát nepoužil proslulé Ctrl+C a Ctrl+V. Nebo kupříkladu pro uzavření okna Alt+F4 apod. Základních a integrovaných zkratek v systému je nepochybně celá řada. Program HotkeyP, který si dnes představíme, však umí vytvořit vámi požadované klávesové zkratky a mohu říci - fungují opravdu skvěle…

Blokování webových stránek - rodičovská kontrola ve Windows 7

Family Control SecurityV dnešní době jsou počítače čím dál více nepostradatelnější součástí většiny domácností po celém světě. V čím dál mladším věku se s nimi tím pádem setkávají i děti, přičemž jejich obezřetnost nemusí být vždy na úrovni, jaká je potřeba. Proto si dnes ukážeme pár tipů pro rodiče, jak usměrnit svým ratolestím používání počítače - hraní her, používání programů a samozřejmě surfování na internetu…

TZ: Transcend Scope software - SSD disk pod kontrolou

V Brně, 14 listopadu 2011 – firma TRANSCEND zpřístupnila uživatelům svých SSD disků software SSD Scope. Jeho funkce nabízí zajištění maximální výkonnosti disku a zvýšení bezpečnosti uložených dat.

BSA: Téměř každý druhý Čech používá software nelegálně

Podle aktuální studie protipirátské aliance Business Software Alliance (BSA) používá necelá polovina Čechů software nelegálním způsobem. Úplně přesně se jedná o 47% (10% navýšení od roku 2009), z toho 37% lidí sáhne většinou po nelegálním softwaru a 10% vždy zvolí pirátský software.

25 nejnebezpečnějších zranitelností v softwaru podle CWE

Common Weakness Enumeration (CWE) dnes vydali dokument, který popisuje 25 nejčastějších chyb programátorů, které následně vedou k možnému zneužití softwaru. Měl by sloužit jako nástroj pro vyvarování se základních chyb při psaní kódu či vytváření bezpečných přístupových řešení.

Dokument ke stažení zde:

Nová Opera naposledy pod taktovkou zakladatele společnosti

Po včerejším prohlášení o odchodu ze společnosti Opera Software, jednoho z hlavních zakladatelů Jon S. von Tetzchnera, byla dnes uveřejněna nová verze Opery, číselně označena jako 11.50. Von Tetzchner, který stál u vzniku Opera Software v roce 1995, odchází z důvodu rozdílného strategického smýšlení a názoru na vedení firmy.

Ukaž mi, jak používáš klávesnici, a já ti řeknu, kdo jsi…

Se zajímavým zjištěním přišli vědci společnosti NTT: dle jejich zjištění má každý uživatel PC jedinečný způsob psaní na klávesnici.

12následující ›poslední »