Nový Hybrid ThinkPad X1 od Lenova až s 10 hodinovou výdrží

Logitech CubeSpolečnost Lenovo nedávno oznámila nový notebook, který by měl být vybaven čipem SoC společnosti Qualcomm, díky němuž by měla jeho výdrž činit až 10 hodin!

<script type='text/javascript'></script>


Novinka ponese název ThinkPad X1 Hybrid. Pojem "hybrid" v tomto případě značí, že umí pracovat ve dvou módech využívající dva operační systémy. U prvního běžného módu využívá operační systém Windows 7. V druhém speciálním spořivém instant-on módu zvaném Instant Media Mode (IMM) však využívá operační systém založený na Linuxu. Ten umožňuje surfování po internetu, prohlížení multimediálních souborů, či přehrávání hudby při velice nízké spotřebě baterie. Pracovní doba v tomto módu má být totiž až dvojnásobná díky druhému speciálnímu nízkonapěťovému procesoru Qualcomm. Navíc mezi systémy lze přecházet jednoduchým kliknutím na ikonu umístěnou na pracovní ploše. Dále také disponuje technologií RapidCharge, pomocí které lze nabít až 80% baterie během 30 minut.

thinkpad x1 hybrid

Co se týče technických specifikací, výrobek je vybaven 13,3 palcovým displejem s krycím sklem Gorilla Glass, procesorem Intel Core i3, i5 nebo i7, zvukovou technologií Dolby Home Theater v4, webkamerou s HD rozlišením, čtečkou otisků prstů, technologií Intel vPro a technologií Intel Wireless Display, která umožňuje bezdrátové sdílení 1080p videa do televize či projektoru. Za příplatek lze pak ještě přidat čip pro mobilní připojení k internetu.

thinkpad x1 hybrid

Novinka by se do prodeje měla dostat ve druhém čtvrtletí roku 2012 a to za cenu 1600 dolarů (přibližně 32 000 korun).

Neoznámkováno

Obrázek uživatele albert666
[7584] Dell

S něčím podobným už před lety přišel Dell - tuším, že ten notebook se jmenoval Latitude Z. Úplně stejný princip, jako u tohohle Lenova, jen to linuxové prostředí se tam jmenovalo nějak jinak :-)

S pozdravem Albert Ryba - (ictmanazer.cz)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Obávám se, že většině lidí se prostě nebude líbit linux - chceme dlouhou životnost v normálních zábavních aplikacích, ale chceme ji v našem prostředí, našich windows. Ten linux, to je furt takové jiné, my s tím neumíme.
Tohle ti řekne každý běžný uživatel. A pro ty ostatní - geeky - to nemá zrovna valný smysl, nějaká větší výdrž, ti rovnou nepotřebují ani ten Windows.. Osobně si myslím, že tyhle hybridy jsou prostě zbytečné a nesmyslné.. Ultrabook od Intelu je sice zatím předražená záležitost, ale svůj smysl naplňuje dokonale - lehká, elegantní a mobilní věc, která se slušnou výdrží dovede poskytovat normálním lidem vše, co by si mohli přát v jejich prostředí Windows..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.