Nejlepší způsoby, jak si vydělat psaním

Štítky:

Minulý rok, jsem si začal přivydělávat při práci psaním online. Ze začátku jsem neměl tušení, jak vůbec trh funguje, a proto jsem měl veliké pochybnosti, zda-li tento způsob vydělávání online vůbec funguje. Poté jsem si založil svůj vlastní blog, s pomocí mého kamaráda. Na svém blogu jsem radil lidem různé věci ohledně jejich života. Nejdříve se blogu prakticky vůbec nedaří, ale poté jsem objevil báječnou metodu, jak přilákat čtenáře na svůj blog. Tato metoda se nazývá SEO. Search Engine Optimalization - Optimalizace pro vyhledávací nástroje. Může to znít velice složitě, ale ve své podstatě jde o jednoduchou věc. Například, když nakupujete nějaké oblečení, tak vždy vyhledáváte něco ve smyslu: Oblečení v akci, levné značkové oblečení, pánská móda atd. Pokud tyto slova zahrnete do svých článku, tak vaši stránku vyhledávací nástroje, jako je např. Seznam, či Google vyhodnotí jako lepší než ty, které tyto klíčová slova neobsahují

Nedaří se vám vydělat peníze na internetu?

Internet naštěstí nabízí obrovské příležitosti pro vydělávání peněz online a mnoho z nich není vůbec technické ani komplikované. To je pravda – nemusíte být počítačový vědec nebo IT guru, abyste vydělali peníze na internetu (ale pokud jste, více možností pro vás)! Můžete použít dovednost tak zásadní jako psaní – dovednost, kterou jste se začali učit ve škole – která vám pomůže vydělat si nějaké peníze navíc. V žádném případě nenaznačuji, že stát se dobrým spisovatelem je snadné, ale je to určitě něco, co se lze naučit a vylepšovat. A jakmile budete připraveni, můžete tuto dovednost použít k vytvoření dalšího toku příjmů!

Jak jsem již tedy říkal, tak minulý rok jsem začal psát online (za peníze). Předtím jsem věděl, že je možné vydělat peníze psaním online, ale nevěděl jsem jak a rozhodně jsem nevěděl přesně kolik.Netušil jsem, jak lukrativní to může být. Začal jsem číst příspěvky od úspěšných spisovatelů, jako je Elna Cain, a brzy jsem viděl světlo. Po pouhých 3 měsících psaní na volné noze jsem vydělal téměř 20 tis. Kč. A to bylo super, protože jsem měl dítě, pracoval jsem na plný úvazek a trávil jsem spoustu svého času na svém prvním blogu. Méně než o 2 roky později jsem mohl zrušit svůj koncert na plný úvazek a začít psát na plný úvazek z domova! Není to špatné pro postranní výdělek, že? Myslel jsem, že by bylo užitečné se s vámi podělit o různé způsoby, jak vydělat peníze online. Navíc se v prvních třech měsících psaní na volné noze podělím o více informací o přesných zdrojích, které jsem použil k vydělání 20 tis Kč navíc.

Vydělávejte si jako Freelancer

Vsadím se, že jste nevěděli, že to takhle jde. Být nezávislý je však vážně široký pojem. Znamená to jen, že nabízíte nějaké služby založené na dovednostech za směnu za peníze.

Na volné noze je můžete umět spoustu dovedností – grafický design, vývoj webových stránek, vizážistka…

Pro účely vydělávání peněz slovem jsou na volné noze alespoň 3 dovednosti: psaní, úpravy a korektury.

PSANÍ

Pokud se rozhodnete stát se spisovatelem na volné noze, můžete se specializovat na různé formy psaní. Například můžete chtít psát pouze blogy nebo možná dáváte přednost webové kopii (slova, která vidíte na stránkách webů). Dalo by se dokonce specializovat na psaní scénářů pro YouTubers.

Na vrcholu forem písemných produktů, které můžete vytvořit, mnoho nezávislých spisovatelů také zvolit konkrétní výklenek nebo téma, na které se specializují.

Nechápejte mě špatně ... nemusíte si vybírat konkrétní výklenek, ale našel jsem, že je užitečné se specializovat, abyste si mohli vytvořit (a účtovat) vyšší úroveň odbornosti, protože získáte více zkušeností s psaním o tom téma.

Například se specializuji na zdraví a lékařské psaní, ale ještě konkrétněji píšu hlavně pro lékárny a digitální zdravotnické společnosti. Pokud používáte copywriter a vyděláváte peníze, můžete použít také platformu Wordapp.

Pokud jste se slovy spokojeni, psaní na volné noze je skvělý způsob, jak získat nějaké další peníze, ale lhal bych, kdybych řekl, že vše, co musíte udělat, je napsat. Existuje velké úsilí, které se věnuje hledání práce na volné noze, jejich přistávání a vytváření pěkných kusů změn.

Než jsem začal oficiálně psát na volné noze, rozhodl jsem se investovat do kurzu, který mě naučil o tom, jak procházet internet a používat jej k maximalizaci mého úspěchu psaní na volné noze.

Jako dobrá příležitost se také jeví, to, když vznikne nějaké nové online kasino. Často potřebují nějakého blogera, které bude přinášet nové články o trendech a legislativě z toho světa.

ÚPRAVA

Líbí se vám myšlenka vydělávat peníze slovy, ale nezajímá vás psaní od nuly? Určitě byste mohli na volné noze své editační schopnosti.

Nyní je velká otázka: co přesně je úprava?

Stejně jako většina věcí, „je to na úrovni.“ Navíc může editace znamenat různé věci pro různé lidi, takže pokud se stanete editorem na volné noze, musíte mít jasno v tom, co od vás váš klient chce.

Stejně jako většina věcí, „je to na úrovni.“ Navíc může editace znamenat různé věci pro různé lidi, takže pokud se stanete editorem na volné noze, musíte mít jasno v tom, co od vás váš klient chce.

Podle Owlcation, editace zajišťuje, že část obsahu je „prezentována způsobem, který je vhodný pro zamýšlenou zprávu a publikum.“

Široký pojem? Ano, ale je to proto, že existují různé typy úprav.

KOREKTURA

Varování: Nepleťte si to s úpravami. Není to totéž. Vím – proč je život tak tvrdý?

Korektura je přísně o opravě na úrovni slov a vět – pravopis, gramatika, interpunkce a slovní zásoba. Je to poslední recenze, než bude určitý obsah připraven pro zamýšlené publikum.

Pamatujete si, když jste byli ve škole, a vaši učitelé vám vždy říkali, abyste svou práci korigovali, než ji zapnete? To je to.

Korektury jsou méně intenzivní než úpravy, ale stále velmi důležité.

Stát se nezávislým korektorem může být na vaší uličce, pokud vaši přátelé vždy žádají, abyste se podívali na jejich práci, nebo pokud jste opravdu dobří, abyste rychle zjistili chyby v psaní.

Trh korektorů je navíc rozhodně zralý. Jen přemýšlejte o tom, kolik lidí a organizací produkuje informace online. Pokud chtějí, aby jim lidé jako vy a já věřili, musí mít informace, které neobsahují pravopisné a gramatické chyby.

Mohli byste být korektorem, abyste jim pomohli dát svou nejlepší tvář dopředu!

Caitlin Pyle je úžasná a super úspěšná korektorka, která si od nuly vydělala na volné noze. Po jejím úspěchu vytvořila online kurz s názvem Proofread Anywhere, kde učí lidi, jako jste vy, jak udělat živou korekturu kdekoli na světě.

ŘÍZENÍ ÚČTŮ SOCIÁLNÍCH MÉDIÍ

V menším měřítku můžete kombinovat lásku k jazyku se zdvořilými sociálními médii, abyste vydělali peníze!

Jako mileniál si myslím, že je bezpečné říci, že ve světě sociálních médií do značné míry ovládáme.

Jistě, Gen X-ers a Boomery se infiltrovaly a Gen Z-ery jsou tady, ale na trůnu stále zůstávají milénia. Sociální média ne vždy přijdou tak snadno na starší lidi. Z-ers jsou stále dost mladí na to, aby většina z nich dosud nezpeněžovala své dovednosti v sociálních médiích.

To znamená, že svět sociálních médií je náš – alespoň prozatím. A protože skoro všechny společnosti mají nějaký druh sociálních médií (nebo to zoufale potřebují), znamená to, že příležitost je pro vás ideální!

Pomáhat společnostem maximalizovat jejich dopad prostřednictvím Facebooku, Twitteru, Pinterestu, LinkedInatd. Má pro ně obrovskou hodnotu (což znamená, že za tuto obrovskou hodnotu můžete dostat zaplaceno)!

Bonus: Pokud se můžete učit a být opravdu dobře v placeném provozu na sociálních médiích (například: Facebook reklamy, příspěvky sponzorované IG atd.), Můžete si opravdu udělat pěknou zvláštní kontrolu.

VYTVÁŘEJTE SLOGANY

Nyní jsem se již několikrát zmínil o vytváření sloganů pro mé odběratele různé odběratele, ale toto je jeden z nejzábavnějších způsobů, jak používat vaše slova a psaní k vydělávání peněz online.

Když společnost potřebuje slogan, někdy je dobré se rozhodnout přesunout zábavu, když přijdou s tímto sloganem nebo sloganem, na veřejnost! Poté si vyberou vítěze ze všech možností, které lidé předloží.

Vše, co děláte, je zjistit, co chce společnost v sloganu, zapnout svůj kreativní mozek a zadat své jedinečné nápady do soutěže. Pokud si společnost vybere slogan, vyhrajete peníze na výhru!

ZAČNĚTE S BLOGEM

Přemýšleli jste někdy o spuštění blogu? A co vydělávání peněz od jednoho?

Proto je „spuštění blogu“ odlišné od předchozích 4 možností, které jsem zmínil.

Pokud jste chtěli začít vydělávat peníze psaní online příští týden, může být dobrá sázka na volné noze psaní / úpravy / korektury, psaní na webové stránky, sociální média, a dokonce sloganové soutěže.

Blogování však… Blogování běh na dlouhou trať. Ano, je možné vydělávat peníze blogováním, ale není to rychlé a není to snadné.

BONUS

Psaní na plný úvazek nabízí spoustu výhod – můžete si vybrat, kdy a kde pracujete a s kým.

Není divu, že tento slib kreativní a osobní svobody přitahuje tolik lidí.

Pravdou však je, že většina z nich nechce přemýšlet o praktičnosti stát se nezávislým spisovatelem na plný úvazek.

Nechtějí přemýšlet o nejistotě, odmítnutí, pochybnostech.

Nechtějí přemýšlet o všech malých, nemotorných úkolech, které umožňují život spisovatele.

Hluboko dole se bojí, že jejich dokonalý sen zničí, pokud ho přetáhnou na zem. Takže tam jen visí v lesklé bublině a čeká na den, kdy se zázračně naplní.

Ale buďme upřímní – prostě se to nestane. Nebo si opravdu myslíte, že se k vám někdo jednoho dne obrátí a řekne:

"Zdravím. Slyšel jsem od někoho, že jsi někdy přemýšlel o psaní, a rád tě zaplatím, abys viděl, kam toho jednoho dne může vést. “

Samozřejmě ne, ale bez konkrétní strategie, to je to, co by vyžadovalo, aby se váš vzdálený sen stal skutečností.

Zkušenost ukazuje, že vágní plány selhávají. Ukotvení vašich snů ve skutečnosti je to, co je vede. I když to znamená přemýšlet o věcech, které byste raději neuvažovali.

Nestačí říci, že si chcete vydělat na živobytí jako spisovatel; musíte vědět jak. Potřebujete konkrétní plán, abyste přemostili mezeru od místa, kde jste nyní, kam chcete být.

A čím realističtější je váš plán, tím lépe. Nezadávejte farmu na cestu, kterou následovala jen malá hrstka super talentovaných (nebo neuvěřitelně šťastných) odlehlých lidí. Vyberte si ten, který pracoval pro mnoho lidí.

Stránky kde vydělávat

Upwork.com- Upwork je americká stránka, která nabízí možnost pracovat pro lidi z celého světa v různých oblastech. Vytvoříte si zde profil, zadáte specializaci a poté začnete lovit klienty. Můžete nabízet své grafické, spisovatelské, nebo překladatelské dovednosti. Můžete někomu naprogramovat aplikaci, vytvořit web, spravovat web, nebo sociální sítě. Také můžete pracovat jako vzdálená podpora pro různé projekty, nebo domlouvat virtuálně vašemu šéfovi různé schůzky a postarat se na dálku vždy o to, aby vše bylo okey. Zkrátka možností je mnoho.

Poté co si tedy založíte profil, budete muset vyhrát souboj s různými lidmi z vaší branže. Připravte se na to, že souboj to bude velice tvrdý. Já na své první zakázky čekal déle než jeden měsíc. Jakmile jsem se uchytil, tak se začalo hrnout více a více klientů, až to dospělo do bodu, kdy jsem je musel odmítatat, protože už jsem na něj neměl kapacity.

Freelancer.com- S touto stránkou nemám prakticky téměř žádné zkušenosti. Funguje na podobném principu jako Upwork, ale zdá se, že pro vydělávající Čechy je lepší upwork. Nicméně určitě stojí za vaši pozornost.

Fiverr.com- Tato stránka má koncept odlišný o 180 stupňů. Zde nepíšete klientům vy, ale klienti vyhledávají vás. Vy si vytvoříte profil a určitý produkt, který budete nabízet a poté už jen čekáte na štěstí. Jak už účet napovídá, často se jedná o sumu 5 dollarů. Dle mého mínění se zde nedá moc vydělat.

Webtrh.cz- S touto stránkou také nemám žádné zkušenosti, ale podle názorů přátel se zde občas objeví nějaká zajímavá nabídka. Lidé zde mohou, jak poptávat, tak nabízet. V tom je síla této stránky.

Copywritting.cz- Na této stránce jsem původně začínal. Dá se zde něco málo vydělat a přiučit se, jak to vlastně chodí, ale dlouhodobě se moc nevyplatí. Nedostanete moc zaplaceno a deadliny jsou často velice smrtící. 

ZÁVĚR

Na závěr bych všem nadějným spisovatelům, copywriterů, a všemu možnému co si chce vydělávat na volné noze chtěl popřát hodně štěstí do jejich začátku. Rozhodně to bude potřeba. Nezapomeňte, že začátky jsou vždy nejtěžší a určitě pro vás budou velice důležité reference. Takže sbírejte reference, sbírejte reference, a to i v případě, kdy budete muset jít hodně pod cenu. Krátkodobě se to nemusí vůbec vyplatit, ale z dlouhodobého hlediska získáte nejen (snad) dobré reference, ale také velice cenné zkušenosti. Tak neváhejte a skočte do toho! (Nedávejte hned výpověď v práci)!

Průměr: 4.7 (6 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.