10 tipů, jak nakopnout váš osobní LinkedIn profil

LinkedIn logo

Klasický papírový životopis se dnes už nenosí. Pokud se nechcete v dnešním světě ztratit, bez internetu se neobejdete. Profesní sociální síť LinkedIn je pro nabídku či poptávku pozice na trhu práce jako dělaná.

<script type='text/javascript'></script>


Sociální síť LinkedIn byla založena v roce 2002 a aktuálně má přes 400 milionů registrovaných uživatelů. Její smysl tkví v propojování uživatelů na profesní úrovni. Přes LinkedIn můžete navazovat nové kontakty s obchodními partnery, najít si zaměstnání nebo zorganizovat nábor nových zaměstnanců pro svou vlastní firmu.

Připravili jsme pro vás 10 rad, jak zlepšit váš osobní profil na LinkedIn. Stačí pár minut a můžete získat práci svých snů snadněji, než jste si mysleli.

1. Profil je základ
Než se pustíte do objevování možností vašeho profesního růstu, v prvé řadě si vyplňte všechny položky svého LinkedIn profilu. Informace pište jasně, stručně a věcně. Vyjadřujte se stylem odpovídajícím vašemu oboru a používejte co nejvíce klíčových slov, podle kterých vás budou moci personalisté dohledat a rozhodnout, zda jste vhodný kandidát na vypsanou pozici. Hlavní klíčová slova napište také do sekce Vaše profesionální motto a do sekce Souhrn napište, jakých pracovních výsledků se vám podařilo dosáhnout. Nezapomínejte ani na reference, které jsou pro firmy klíčové.

2. Klišé
Vyhněte se používání zaběhnutých frází typu "týmový hráč" nebo "skvělé schopnosti". Buďte originální a především pište pravdu.

3. Zkratky
Informace o své osobě nepište ve zkratkách. Pokud nějakou zkratku přece použijete, vysvětlete její znění ve vašem profilu i pro ty, co ji běžně nepoužívají.

4. Pozor na jméno
Pro personalisty jsou lépe dohledatelné osoby, které nemají před jménem titul, proto u svého účtu uveďte pouze celé jméno a příjmení. Pokud si někdo bude chtít přečíst o vašem vzdělání, informace najde v detailu profilu.

5. Fotografie
Součástí vašeho profilu by měla být kvalitní fotografie, na které bude vidět pouze váš obličej a ramena. Nevkládejte fotografie z vašeho soukromého archivu.

6. Jazyková mutace
Přeložte svůj profil do více jazyků, abyste uspokojili co nejvíce čtenářů.

7. Kontrola
Jak budete mít svůj profil vyplněn, požádejte někoho známého, aby jej po vás zkontroloval a zhodnotil. Člověk, který obsah tvoří, může mít jiný pohled na věc než osoba, která jej pročítá. Důležitý je nejen obsah, ale také vizuální stránka profilu. Jak se říká, víc očí, víc vidí.

8. Nebuďte pasivní
Více než 75 % uživatelů LinkedIn v České republice nevyužívá sociální síť pravidelně. Snažte se mít svůj profil aktuální, buďte aktivní, komunikujte a prohlížejte si profily ostatních. Jednou za čas si zkontrolujte statistiku svého profilu, obzvláště sekci, jak si stojíte v zobrazení.

9. Kontakty budujte průběžně
Společnosti hledají nové zaměstnance až ve chvíli, kdy mají volné pracovní pozice. To vám však nebrání v tom, abyste s potencionálním zaměstnavatelem navázali kontakt ještě před samotným vypsáním inzerátu.

10. Využijte příležitost
Jestliže vás nějaká nabídka zaměstnání zaujme, využijte příležitosti a ozvěte se na ni, i když se vám může zdát, že jste se na současné pracovní pozici ještě dlouho neohřáli. Soudobý svět je rychlý, plný změn a štěstí přeje aktivním jedincům.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.