Kno – postrach iPadu?

Kno tabletKdyž firma Apple vydala svůj tablet zvaný iPad, který se setkal s neuvěřitelným úspěchem, dva Američané Babur Habib a Osman Rashid se rozhodli založit firmu a vydat se stejnou cestou – výrobou tabletů.

<script type='text/javascript'></script>


Zařízení nese označení Kno a pyšní se rozměry 35x46,5×2,9. Na první pohled vás upoutá, že nemá pouze jeden display, nýbrž dva – oba jsou dotykové. S úhlopříčkou 14,1 palce a rozlišením 1440 x 900 pixelů překonává iPad, jenž má úhlopříčku "jen" 7,3 palce a rozlišením 1024 x 768 pixelu.

kno

Když jej nepoužíváme, dá se složit jako "knížka". Co se týče hardwarového vybavení – o výkon se stará mobilní procesor Nvidia Tegra 200, taktován na rychlost 1GHz. Dále je vybaven 512MB RAM. Data se ukládají na vestavěnou paměť "Flash", o velikosti až 32GB. Najdeme zde i WiFi, Bluetooth, USB či pohybový senzor. Na vestavěnou baterii by zařízení mělo být v provozu šest hodin. Horší to však je s jeho hmotností. Ta je třikrát větší než u iPadu – tedy 2,5 kg.

kno   kno

Tablet je dostupný v zahraničí. Cena je různá dle variant. 16GB verze stojí cca 16 200 Kč a 32GB stojí cca 18 000 Kč.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele ŠtěpánP
[2416] Kno

Škoda, že se u nás neprodává. Vypadá zajímavě. Mimochodem na jakém OS to běží? Že by to byl Android? Jinak podobný koncept měl i Microsoft myslím se zařízením Microsoft "Courier" bohužel to zůstalo jen ve stádium prototypu http://www.youtube.com/watch?v=UmIgNfp-MdI


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.