Jaký free antivirus vybrat pro Mac?

<script type='text/javascript'></script>


Antivirové programy chrání naše počítače před nebezpečnými viry a škodlivým malwarem, s nimiž se můžeme setkat na internetu nebo při instalaci programů z neověřených zdrojů. Nejčastěji jsou infikována zařízení s operačními systémy Microsoft Windows, které využívá majoritní většina všech počítačových uživatelů. Čas od času se však může objevit hrozba také u méně frekventovaných počítačů Apple Macintosh s platformou macOS, proto je třeba být včas připraven.

Vhodně zvolený antivir je nejlepším preventivním opatřením v boji proti zákeřným počítačovým virům, které se snaží dostat do systému přes infiltrované soubory či odkazy a s cílem poškodit některé jeho součásti. Antivir je umí včas odhalit a odstranit dříve, než napáchají jakoukoliv škodu. Ať už je uživatel notebooku nebo desktopu značky Mac sebevětší profesionál, který se umí pohybovat v bezpečných vodách internetu, nebo úplný začátečník, antivirový program by měl být součástí každého počítače.

Nabídka bezplatných antivirů pro macOS není tak široká jako pro systémy Windows, i přes to se dá z čeho vybrat.

1) Avast Free Mac Security
Free verze nejpopulárnějšího antivirového softwaru pro zařízení Macintosh. Je bezpečný, ověřený a celosvětový. Nabízí nonstop ochranu a pravidelné aktualizace nových hrozeb.
Odkaz: https://www.avast.com/cs-cz/free-mac-security

2) AVG Antivirus pro Mac
Výkonný bezplatný bezpečnostní program pro identifikaci a odstranění virů, spyware a dalších hrozeb v reálném čase. Rezidentní štít je neustále ve střehu pro vaši nepřetržitou ochranu při práci na PC.
Odkaz: http://www.avg.com/cz-cs/avg-antivirus-for-mac

3) Kaspersky Lab Antivirus
Další známý antivir zdarma pro macOS, jehož instalační soubor si můžete stáhnout i v App Store.
Odkaz: https://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/mac-security

4) Sophos Anti-Virus for Mac OS X
Účinný nástroj proti trojským koňům, virům a dalšímu malwaru.
Odkaz: https://home.sophos.com/mac

5) Avira free antivirus pro Mac
Profesionální ochrana proti počítačovým virům všech druhů. Jednoduché intuitivní rozhraní.
Odkaz: https://www.avira.com/en/free-antivirus-mac

Pokud se poohlížíte po placených antivirech, můžeme doporučit programy Bitdefender Antivirus for Mac, G Data Antivirus for Mac a Norman Antivirus for Mac, které dosáhly 100% úspěšnosti v testu detekce virů.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.