Jak správně udělat u PC zátěžový test?

DNA

<script type='text/javascript'></script>


Pro otestování výkonu stolního počítače nebo notebooku existuje řada aplikací. Nejjednodušší zátěžovou zkoušku počítačových komponent však můžete provést sami bez jakýchkoliv znalostí. Stačí postupovat podle pokynů níže.

Postup:

1. Zavřete všechny běžící programy.

2. V počítači si v nabídce Start najděte Správce úloh a otevřete jej. Můžete i přes trojklik na klávesnici CTRL + SHIFT + DELETE.

3. Otevře se vám okno s několika nabídkami, vyberte panel pojmenovaný Výkon. Zde najdete několik grafů aktuálního zatížení počítače, které se vykreslují v reálném čase. Ty se budou hodit pro naše následné testování výkonnosti.

4. Můžete začít s testováním svého počítače. Nyní klikejte na co nejvíce ikon a spusťte, co nejvíce aplikací můžete. Souběžně s tím sledujte grafy ve Správci úloh.

5. Zaměřte se na položku Paměť (RAM). Velikost dostupné paměti se liší v závislosti na konfiguraci vašeho počítače. Může dosahovat hodnot od 256 MB do 1, 2 nebo 4 GB. Starší paměti RAM disponují kapacitou paměti v řádu kilobajtů (kB), v tomto případě nastal čas na upgrade zařízení. Když otevřete nějaký program, v sekci Složení paměti můžete vidět, jak velkou část paměti zabírá. Čím větší velikost paměti RAM máte, tím více programů můžete otevřít najednou.

6. Proměnlivější grafy najdete v sekci Procesor (CPU), kde zjistíte, zda je váš procesor dostatečně rychlý. Provedení jakékoliv akce se v grafu zobrazí jako špička.

Závěr:

CPU je základní součástkou počítače, která v počítači zpracovává všechny operace, zatímco operační paměť RAM pouze uchovává informace o aktuálně spuštěných programech a souborech. Jestliže jste svůj počítač otestovali a zjistili jste, že při běžné práci dosahuje hodnota zatížení paměti nebo procesoru maximálních hodnot, pro zvýšení výkonu počítače obvykle stačí dokoupit paměť RAM.

Pokud by ani v tomto případě vaše PC nereaguje tak rychle, jak byste si představovali, stojí za zvážení, zda se nepoohlédnete po novém počítači s rychlejším procesorem a větší operační pamětí.

Průměr: 1.2 (46 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.