GOOGLE.cz

Gmail, Google Talk, Google Sidebar … Nové pojmy vztahující se k největšímu světovému vyhledávači. Pojďme se na ně podívat zblízka …

gmail

<script type='text/javascript'></script>


GMAIL
Gmail představuje novou éru ve správě vašich e-mailů. Jeho základní myšlenkou je, že byste nikdy neměli být nuceni poštu mazat a vždy byste měli být schopni ji v databázi dohledat. Google vám při registraci přidělí prostor větší než 2 GB, což rozhodně není konečné číslo. Diskový prostor se neustále zvětšuje, čímž se navyšuje prostor ve vaší e-mailové schránce (já už se třeba například po dvouměsíčním využívání blížím ke 3 GB).

Portál GMAILU je řešen podobně, jak znáte z jiných e-mailových serverů.

Rozhodně zajímavou věcí je spárování jednotlivých e-mailových zpráv od jednoho odesílatele s vašimi odpověďmi. Při příchodu odpovědi se e-maily zařadí za sebe a vytvoří přepínatelné záložky, takže vždycky dohledáte i první e-mail konverzace.

Více informací o schránce naleznete zde:http://mail.google.com/mail/help/intl/cs/about.html
Registraci (nyní nově pro všechny uživatele bez pozvánky) naleznete zde:http://www.gmail.com

Revoluční záležitostí je možnost on-line dopisování s vašimi kontakty, tzv. Google Talk. Ve formě chatu si můžete dopisovat s vašimi kontakty v adresáři, ovšem ale jen s těmi, kteří používají Gmail. Můžete si s nimi dopisovat buď přes webové rozhraní nebo přes program, který si stáhnete ze stránek Googlu. Tato aplikace má také své výhody. Nemusíte být připojeni ve schránce a máte stále přehled o nových e-mailech, o kontaktech, které jsou on-line a s kterými si můžete aktuálně posílat soubory či si s nimi volat – zkrátka Google Talk je podobným druhem komunikátoru, jakými jsou například ICQ, Skype či MSN.

O Google Talk více zde:http://www.google.com/talk/

Sidebar
Google přichází i se zajímavým řešením pro vaše plochy a pro vaši správu počítače. Google Sidebar je postraní panel, který podstatně zjednoduší přístup k jednotlivým aplikacím. Kalendář, hodiny, přehrávač hudby, RSS čtečka, propojení s Google Talk, slideshow obrázků, CNN zpravodajství a další a další možnosti, které se neustále rozšiřují a doplňují.Sidebar také v sobě obsahuje zaindexování vašich dat na pevném disku a jejich následné hledání. Po dvojím stisknutí klávesy CTRL se otevře nabídka, ve které vyhledáváte buď na inteetu nebo přímo ve vašem počítači.

  

O této službě více na této adrese:http://desktop.google.com/features.html

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Jestli se necháte zlákat tímto článkem jako jsem to málem udělal já, nebo vás jakkoli jinak napadne zakládat si Gmail POZORNĚ prosím čtěte
"Podmínky používání Služeb společnosti Google" !
Zejména bod "11. Licence k Vašemu Obsahu"
Je to špína a myslím že budete znechuceni.

Vím že lidé většinou taková ujednání nečtou ale právě na to Google spoléhá.
Neprohloubíte když si to tentokrát přečtete, protože dle mě a jiných http://pc.poradna.net/question/view/121832-centrum-cz-oznacen-jako-puvod... chytrých lidí, budete nemile překvapeni.

Obrázek uživatele Redakce
[18] re:

Myslím, že není hned třeba urážet něčí práci a nazývat jej "špínou". Diskuse o licenčním ujednání se objevují pokaždé, když přijde něco nového a proto není třeba se divit. Vždycky se najdou lidé, co to začnou shazovat. Jako jakýkoliv freemail nese i tento sebou určitá rizika. Spamový filtr funguje naprosto bez problémů a veškeré služby od googlu mi připadají vysoce kvalitní a že jich nevyužívám málo. GMAIL se nebojím nazývat emailem budoucnosti. A mimochodem tento článek není vůbec nějak mířen k propagaci, je to jen přehled služeb, které je možné využít. Seznam nedoporučuji jen z jediného důvodu a to jsou časté výpadky serveru. S ostatními providery zkušenosti nemám a nevadí mi to. Googlu důvěřuji a i kdyby v tom bylo něco podrazáckého, tak jde "jen" o email. Všechny důležité ujednání se beztak odehrávají v interakci ....

Obrázek uživatele TheALuminium

Žádná špína to rozhodně není, google se jen chrání a že si může přečíst maila? Přečtěte si celý souhrn příspěvků z toho Vašeho odkazu..... No pokud si s někým budete psát o porno s mladistvými tak Vám to patří, že Vás napráskaj poldům. Nepřijde mi z těch licenčních podmínek nic tak hrozného co by se nedalo snést, stejně na posílání věcí, do kterých nic ostatním není, rozhodně nevyužívám mail. Maximálně nějaký maily pro přátele, a když si to budou chtít amíci přečíst tak prosím, ať se prolouskají češtinou :) . Hlavní výhody Gmailu jsou takové, že máte skoro 3GB místa zdarma. Servery Googlu v podstatě nemůžou spadnout, protože těch serverů je několik a mají další záložní a záložní zdroje atd.. Namísto od seznamu, který padá jak listí na podzim. Takže nějaké nevýhody sice má, ale myslím že v porovnání s konkurenčními mailovými schránkami jako je seznam nebo centrum, nemá soupeře.
Music is my REASON why I live.